Monte Bondone: Použitelné pro každého

Monte Bondone se rozkládá na svazích osamělé špičaté hory Palon, tyčící se v centru údolí řeky Adige, ze které je 360 stupňový výhled přes Dolomity Brenta až na Adamello Presanellu, přes údolí Valle dei Laghi na Lago di Garda a přes údolí Adige na město Trento a na slavné masivy a vrcholky východních Dolomit za ním.
gran-pista5-1.jpg

Pokud patříte mezi lyžaře, kteří se již nabažili rozsáhlých středisek a «světových» sjezdovek, a přestože jste zdatný lyžař, chcete trávit svou dovolenou na klidném místě, společně se svými blízkými, mezi kterými jsou i slabší lyžaři nebo děti, anebo je s vámi vášnivý snowboardista, budete na Monte Bondone spokojeni.

 

Lyžařská oblast má ale ještě další přednosti, které ji činí přitažlivou. Nedaleko sjezdovek leží kotlina Viote, kde nacházejí útočiště milovníci ryzí přírody, do které se mohou vydat na běžkách, sněžnicích nebo skialpinistických lyžích. Na Monte Bondone dokonce můžete vyrazit i s někým, kdo nelyžuje vůbec a kdo před pachtěním se na sjezdovkách nebo ve stopě dává přednost historickým památkám, kultuře, nebo nákupům. Leží totiž jen necelou půl hodinu jízdy od hlavního města severoitalské provincie Trentino, dokonce se někdy nazývá horou města Trenta. Lyžařské středisko, které nepatří k žádným velikánům, proto také při svém příjezdu lehce naleznete - uvidíte ho totiž přímo z dálnice, kterou pojedete od Brenneru na jih. Při pozorném pohledu už od řeky Adige můžete vidět bílé stužky sjezdovek, klikatící se na severních svazích 2090 metrů vysoké hory Palon.

 

Sjezdovky a Snow Park

Co se týká modernizace, udělalo Monte Bondone v posledních několika letech obrovský skok. Došlo k výstavbě nových lanovek a všech 70 hektarů sjezdovek lyžařské oblasti bylo vybaveno programovatelným umělým zasněžováním, které garantuje sníh na 100 % lyžařských tratí. Byly zde také vybudovány zcela nové sjezdovky a rozsáhlý Snow Park. Největším tahákem oblasti je 3,5 kilometrů dlouhá Gran Pista, která od horní stanice lanovky ve výšce 1998 metrů po Malga Mezavia překonává 800 výškových metrů. Jde o opravdu promyšleně vybudovanou trasu, širokou, členitou, s mnohými terénními zlomy, vedoucí lesem i po loukách, obsluhovanou velice rychlou pohodlnou čtyřsedačkou Rocce Rosse. Je to pravé místo pro jezdce, kteří nemusí mít lyžařskou turistiku, tedy poznávat co nejvíce různých sjezdovek, ale rádi pilují jednu trasu, která jim ovšem pokaždé dá jiné možnosti ji pokořit. Vzhledem k rychlé dopravě nahoru jenom na ní najezdíte za jeden den tolik kilometrů, jako nikde jinde.


Snow Park, který byl vybudován na stráních mezi vesnicemi Vason a Varenze, se stal díky svým parametrům místem, které je mezi snowboardovou mládeží nejen z Trentina, ale i zahraniční považováno za «in» místo, kde je dobrá zábava při hudbě a volné atmosféře. Díky super U-rampě se stěnami 5 a půl metru vysokými dosahuje olympijských parametrů a na mnoha railech, skocích a v boardercrossové trati se nenudí ani nejnáročnější jezdci.

 


Běžecké centrum Viote

Okolo 35 kilometrů každý den perfektně upravených a označených běžeckých tratí pro volnou i klasickou techniku se nachází v překrásné přírodě v okolí běžeckého centra Viote, ve výškách okolo 1565 metrů nad mořem. Středisko je také vybaveno umělým zasněžováním pro případ nepříznivých sněhových podmínek. Centrum u restaurace Rifugio Viote s krásnou sluneční terasou má vlastní parkoviště a servisní budovu s prostory pro přípravu lyží, sociálním zařízením s šatnami a sprchami, půjčovnou veškerého vybavení na běžky, ale i sněžnice a skialpinismus a samozřejmě také běžeckou školou. Zábavu na dětském hřišti nebo na sáňkařské dráze si tu užijí také děti. Kromě tratí pro běžecké lyžování jsou zde také upravovány dlouhé kilometry zimních turistických cest, na kterých si můžete vyzkoušet nordic walking, moderní formu chůze s hůlkami. Běžecké středisko a ostatní centra lyžařské oblasti jsou propojena skibusem, který jezdí pravidelně také na trati Monte Bondone - Trento.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Dagmar Princ Fryčová
Dagmar Princ Fryčová vydavatelka
 • ráda cestuje a poznává nová místa
 • odbornice na Itálii a její kulturu i lyžařská střediska
 • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
 • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
 • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
 • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
 • Sy_10-1.jpg
 • petra-1.jpg
 • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
 • slopestyle
 • Dopoledne patřil cross dětem
 • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit