MS SKI&GOLF 2016 ovládla talentovaná Tereza Koželuhová

V rakouském Zell am See se 4. - 8. 5. 2016 za překrásného slunečného počasí konalo XIII. Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou vynikajících 18 jamkových hřištích Golf Clubu Kaprun. Pro české reprezentanty to byl opravdu vydařený šampionát, přivážejí celkem sedm medailí!
Ski&Golf 2016

Největším úspěchem je bezesporu absolutní vítězství Terezy Koželuhové. Pro naději českého golfu, teprve šestnáctiletou Terezu Koželuhovou, to byl šampionát velmi mimořádný. Před velmi početným publikem hráčů z celého světa vystoupala na pódium celkem pětkrát, neboť se stala absolutní vítězkou a mistryní světa mezi ženami, nejlepší juniorkou, v mix párech obsadila společně s profesionálem Jiřím Jandou 2. místo, v amatérském týmu získala rovněž zlato a navíc získala ocenění Rookie of the Year 2016!

V  kategorii Women obhájila loňské prvenství Eva Koželuhová, která v přímém souboji zvítězila nad kolegyní-profesionálkou Emmou Cabrera Bello ze Španělska, sestrou vynikajícího golfisty z European Tour. V kategorii MIX Pairs obsadila Eva Koželuhová společně s Patrikem Jaerbynem ze Švédska výborné 3. místo. Další dvě bronzové medaile do sbírky přidali v kategorii Masters II  Josef Novák a v kategorii PRO Petr Kabát. Všem českým reprezentantům k jejich skvělům úspěchům blahopřejeme!

Jak se to počítá?

Na mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF se hodnotí celkový součet lyžařské části - obřího slalomu - násobené čtyřmi a dvou kol golfu hraných na rány. Letos se na start postavilo celkem 240 závodníků z 24 zemí a nechyběla ani početná skupina sportovců z České republiky, celkem 20.

V lyžařské části dominoval rakouský reprezentant Maxmilian Rieger, který na nejrychleji postavené trati v historii ski&golf šampionátů zajel nejlepší čas ze všech účastníků – 28,72 sec. Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola měl Angličan Andrew Raitt, PGA England, který zahrál celkem 10 ran pod PAR hřiště, 69 a 66. Nejlepší český lyžař Boris Zakouřil dosáhl času 29,96 a nejlepší český golfista Jiří Janda 75 a 70 ran.

Vítězství a absolutní titul Mistra světa pro rok 2016 mezi muži získal vyrovnanými výkony teprve devatenáctiletý rakouský nováček Philipp Oberhauser (lyže 30,31 sec., golf 67 a 77 ran). Druhý skončil Oswald Hochfilzer (též Rakousko, lyže 30,16 sec., golf 75 a 74) a na třetím místě se umístil Hans Blomberg ze Švédska (lyže 31,59 sec., golf 71 a 74).

V prestižní kategorii týmů nedosáhl Czech Team ve složení Jiří Janda (kapitán), Petr Kabát, Jan Schovánek jun., Dalibor Manďák a Boris Zakouřil na medaili, avšak ve velmi nabité konkurenci, která je rok od roku kvalitnější, obsadil celkové vynikající 4. místo ze 48 týmů.

Výsledky soutěže týmů:

1. místo Bavarian Team,
2. místo Team Kutzbühel
3. místo Absolut Immobilien

Mistrovství České republiky v kombinaci SKI&GOLF, které každoročně předchází světovému šampionátu v Zell am See, pořádá Czech Golf Production tradičně ve Špindlerově Mlýně a v Golf Resortu Kunětická Hora. To nadcházející se uskuteční v termínu 7. - 8. 4. 2017. Více info na www.czgp.cz, přihlášky a registrace  na www.skigolf.cz.