MS Ski&Golf: Česko přiváží z Rakouska 3 cenné kovy!

V Rakouském Zell am See, Kaprun se o tomto víkendu 13. - 16. 5. 2015, konalo již po podvanácté Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Naši reprezentanti vybojovali celkem tři cenné medaile.

V jednotlivých kategoriích se naši reprezentanti určitě neztratili, v kategorii Women dominovala Eva Koželuhová, v kategorii MIX Pairs Eva Koželuhová společně s Jiřím Jandou přivážejí bronzovou medaili za třetí místo a mezi Seniory obhájil bronz Josef Novák.

Mistrovství světa v kombinaci Ski&Golf se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány, tak dostaneme celkový výsledek hráče. Na start se postavilo celkem 240 závodníků z 22 zemí a mezi nimi letos nechyběl ani velký zástup přihlášených závodníků z České republiky.

Nejlepší ženou byla Češka, nejrychlejším lyžařem Slovák Žampa

V kategorii PRO bylo 20 borců a mezi nimi se blýskl velmi kvalitními výkony i český reprezentant Petr Kabát, celkové 4. místo. V lyžařské části na ledovci Kaprun, dominoval Slovenský reprezentant a pravidelný účastník světového poháru v alpském lyžování Adam Žampa, který zajel absolutně nejrychlejší čas 34,28 sec. Vítězství a titul Mistra světa v kategorii PRO i celkově, získal pro sebe již podruhé Patrik Jaerbyn ze Švédska, s časem 34,33 sec. a golfem za 74 a 76 ran po dvou odehraných kolech a vyhrál tak o jedinou ránu, kdy na 18 jamce proměnil dlouhý šesti metrový putt do paru, nakonec před druhým Bernardem Neumayerem a na třetím místě nováčkem mistrovství Johannesem Schwabem, oba z Rakouska .

V prestižní kategorii týmů, naši reprezentanti Czech Team ve složení Martin Beránek /kapitán/, Jiří Janda, Petr Kabát, Jan Schovánek jun. a Dalibor Manďák nedosáhli na medaili, avšak obsadili celkové slušné 7. místo ze 47 týmů ve velmi kvalitní konkurenci, která je rok od roku vyšší.

Týmy: 1. místo Team Kutzbühel, 2. místo Team Adamstal, 3. místo Absolut Immobilien 3

Absolutními vítězi na MS SKI&GOLF 2015 se stali mezi muži Patrik Jaerbyn ze Švédska a mezi ženami Charlotte Alran ze Švýcarska, která vyhrála i kategorii Junior Women.

Umístění našich nejlepších českých reprezentantů na MS SKI&GOLF v jednotlivých kategoriích:

• Senior: 3. místo Josef Novák 366,70 /lyže 46,75; golf 81, 80/

Mistrovství České republiky Ski&Golf, které předchází světovému šampionátu se uskuteční v následujícím roce v termínu pátek a sobota, 8. – 9. 4. 2016.

Autor: Czech Golf Production