Na našich horách se o víkendu rozjedou první vleky

České hory se o tomto víkendu poprvé v letošní lyžařské sezoně otevřou lyžařům. První vleky se rozjedou na Černé hoře, Božím Daru, Severáku a v Rejdicích. Zkrátka nepřijdou ani běžkaři. Například v Krkonoších leží místy až 40 centimetrů sněhu a již nyní je v okolí Jánských Lázní upraveno na deset kilometrů běžeckých stop. Podle posledních informací by se mělo lyžovat i na Horních Mísečkách.
hpim0194-1.jpg

Na Černé hoře bude v provozu vlek Sport 1 a 300 metrů dlouhý horní úsek sjezdovky u vleku Anděl. Ke sjezdovkám se lyžaři dostanou kabinovou lanovkou na Černou horu. Cena denního skipasu včetně jízdy lanovkou bude pro dospělého 200 korun a pro děti do deseti let 150 korun. Loni se na sjezdovce Anděl poprvé lyžovalo 11. listopadu. V prosinci ale přišlo výrazné oteplení a vleky se musely zastavit.

 

V okolí Jánských Lázní je také upraveno na deset kilometrů běžeckých stop. Zhruba deset kilometrů upravených tratí budou moci běžkaři využít i v Horních Mísečkách. Sjezdové tratě v Mísečkách a na sousedním Medvědíně by se v případě příznivého počasí mohly podle Spilky otevřít 17. listopadu.

Sezona začne i na Liberecku a v Krušných horách

Sjezdovku vedle 450 metrů dlouhého vleku chce v sobotu otevřít také skiareál v Kořenově - Rejdicích v Jizerských horách. Dnes to řekl jeho majitel Martin Martínek. Ve středu leželo v Rejdicích 20 až 25 centimetrů sněhu. "Po čtvrtečním hustém dešti dnes dopoledne v Rejdicích znovu hustě sněžilo a předpověď počasí na noc je příznivá. Teplota by měla klesnout ke třem až čtyřem stupňům pod nulu," dodala Martínek. Skiareál na úpravu sjezdovky v noci na dnešek připravenou rolbu a na svahu vytvoří i malý park pro snowboardisty. Podle Martínka se do Rejdic už chystají o víkendu. "Rádi bychom pustili co nejdříve také dvousedačkovou lanovku. Předpověď počasí na příštích devět dní je pro naši oblast příznivá. Meteorologové počítají se sněhem a v pondělí s teplotou mezi minus osmi a deset stupni, což nám umožní výrobu kvalitního technického sněhu," uvedl Martínek. Vlek vyveze v Rejdicích nad sjezdovku zhruba 750 lyžařů za hodinu, lanovka o 500 více. Lyžařskou sezonu se chystá v sobotu spustit také jablonecká společnost SKI Bižu. Na Severáku připravuje 300 metrů dlouhou sjezdovku.

 

První skiareál zahájí provoz i na Božím Daru, největším středisku zimních sportů v Krušných horách. Svůj vlek spustí Novako a k dispozici bude hlavně pro nejmenší lyžaře s rodiči. Jízdné bude mimosezonní. Celodenní lístek pro dospělého přijde na 200 korun, dítě zaplatí 130 korun. Dnes to oznámil starosta Jan Horník. V dalších božídarských areálech sice napadalo téměř 30 centimetrů sněhu, ovšem po středeční oblevě a dešti v noci ze čtvrtka na pátek je sněhová pokrývka příliš měkká. Podklad pod sněhem je natolik mokrý, že neumožní, aby se po jeho povrchu pohybovala rolba, uvedl starosta. "Zatím nebudeme upravovat ani běžecké stopy. Na běžky mohou lidé vyrazit za předpokladu, že si stopu prošlapou," dodal Horník. I přes poměrně intenzivní sněžení předpokládá, že pro motoristy nebude problém na Boží Dar vyjet. Jak uvedl, silnice jsou průběžně uklízené a všechny jsou bez větších komplikací sjízdné. Bez zimních pneumatik by ale řidiči do hor už v žádném případě vyjíždět neměli, dodal.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 10-11-2007
  • na startu
  • VKR_5763.JPG
  • Bronzová štafeta a nic než radost: Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec
  • ski-special08-titulka-1.jpg
  • Krakonoš, maskot SKIareálu Rokytnice nad Jizerou
  • Voelkl_truck_01.jpg
  • Nominace pro MS v biathlon v Novém městě na Moravě
  • ves.jpg
  • Bedřichovský Night Light Marathon 2014
  • blackproject.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit