Nejen Zásada už se připravuje na závodníky masters

Zima, ta závodní, je ještě pohříchu daleko, zkušenost říká, že dříve než po Novém roce se na českých a moravských horách závodit stejně nezačne, to ale neznamená, že by se nyní v podhoubí masters závodění nic nedělo. Je tomu právě naopak!
Lyžařský areál v Zásadě

Hned na několika místech, někdy v kanceláři lyžařského areálu, jindy spíš v lyžárně nebo v hospodě, se v těchto dnech plánují zajímavé věci, o nichž by měl mít správný master alespoň tušení. 

Tradičně s chutí se na zimu chystají v jizerskohorském areálu Zásada. Malý lyžařský areál u Jablonce nad Nisou není pro typické rekreační lyžaře sčítající nalyžované kilometry extra velkým lákadlem, nicméně právě tato skutečnost ho dělá o to zajímavějším pro nás, co chceme trénovat v brankách. Mnozí už vědí, že se na lyžařských diskuzních fórech v průběhu závodní sezony do Zásady pod vedením Honzy Verla operativně svolávají veřejné tréninky a tato praxe by letos měla být výrazněji podpořena také samotným zásadským skiareálem. K dispozici bude veškeré vybavení ke stavbě tréninkových tratí slalomu a obřího slalomu, a to jak pro závodní oddíly, tak i pro skupiny hobby lyžařů. Na vyžádání bude možné zajistit asistenci při stavbě trati, ale formou odborného poradenství také při samotném tréninku. V permanentním provozu bude v Zásadě stacionární videokamera snímající vaše tréninkové jízdy, což přímo vybízí k jejich promítnutí a následné konzultaci techniky v restauraci pod kopcem i s možností porovnávání dosažených časů. A nebo si záznam v případě zájmu odvezete s sebou a naložíte s ním, jak uznáte za vhodné.

V Rokytnici se něco chystá 

Sjezdovka v Zásadě měří 500 m a převýšení má cca 100 m, přitom ale disponuje hned třemi změnami sklonu. Dojezd má hezky do roviny a obsluhována je svižnou pomou, na níž se jenom málokdy čeká delší dobu, než po obřáčku potřebujete k vydýchání. Dá se tedy říct, že je to slušný tréninkový kopec, který svým zázemím a materiálním vybavením speciálně pro masters závodníky nabývá na hodnotě.

Kladný vztah k závodění a konec konců úzké vazby na lyžařský oddíl byly vždy patrné také v Rokytnici nad Jizerou. Z velké části se tak děje zásluhou předsedy LK Spartak Rokytnice nad Jizerou Jiřího Jirmana, který je stále aktivním závodníkem a mimo jiné několikanásobným mistrem ČR kategorií Masters. Také v Rokytnici by podle našich informací letos mohly být učiněny další vstřícné kroky směrem k podpoře amatérského závodění. Rokytnice nad Jizerou je jedním z nejnavštěvovanějších lyžařských areálů v Čechách, lyžaři-turisté jsou zde zásadním zdrojem příjmů a jistě se nedá očekávat, že by je vedení areálu chtělo příliš často omezovat předháňkami zkrachovalých závodníků. Na druhou stranu dobrá vůle, jak už bylo naznačeno, v Rokytnici je a snad si nebudeme nemístně fandit, když budeme jistý komerční potenciál spatřovat třeba i v masters závodnících, kteří by na pěkném kopci tu a tam rádi potrénovali. Nechme se tedy překvapit, co pro nás i v Rokytnici vymyslí, vše budeme bedlivě sledovat.

Nejčerstvější informace o trénování v Zásadě i Rokytnici v průběhu zimy sledujte na: 

Článek má tyto nálepky race masters
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 22-11-2013
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
  • Screen Shot 2013-02-15 at 10.23.07.jpg
  • Screen Shot 2012-10-25 at 16.43.49.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit