Nepovedená zima? Kdepak! Jeďte na jih!

Zimní prázdniny jsou v plném proudu, právě tento týden se přesouvají do Prahy a vy si možná zoufáte nad neskutečně malou nadílkou sněhu na našich horách, kam jste plánovali vyrazit s potomky na jarní prázdniny.
Sáňkování na Alpe di Siusi

Počasí si letos skutečně s horami zahrává, a to nejen s našimi. Zatímco u nás po celou zimu sníh skoro nepadal, jinde se topí pod neobvykle vysokou vrstvou sněhu. A to v místech, kam to není daleko a kam stále ještě letos s dětmi můžete vyrazit.

Opravdu nádherné jsou v těchto dnech Dolomity. Přinášíme Vám pár tipů na střediska, která jsou k dětem obzvláště přívětivá.

Klasika Jižní Tyrolsko

Perfektně upravené sjezdovky, 300 slunečných dnů v roce, snadná dopravní dostupnost po dálnicích, menší střediska s mírnými sjezdovkami - to z Jižního Tyrolska dělá jedno z nejvhodnějších míst pro rodinnou dovolenou. Dalším trumfem je místní jídlo. Kombinace rakouské a italské gastronomie, která je pro tuto oblast typická, chutná hlavně dětem. Knedlíky, špagety, pizza, bílé klobásky či lasagne by mohly jíst každý den. A tohle přesně na jídelních lístcích jihotyrolských horských chat najdete.

Seiser Alm - jihotyrolská jednička pro rodiny s dětmi
Bezpečné lanovky se zábranami, ze kterých děti nesklouznou, červené a modré široké „dálnice“ a dvě lyžařské školy. To je Seiser Alm/Alpe di Siusi, nejvýše položená pastvina v Evropě, s 60 km sjezdovek v krásné kulise Dolomit pod vrcholy Schlernu/Sciliaru, Langkofelu/Sassolungo a Plattkofelu/Sasso Piatto.

Zdejší raritou, které vaše děti propadnou, je cestování za čarodějnicemi. Na mnoha vrcholech u lanovek jsou dřevěné sochy čarodějnic, ke každé z nich je i pohádkový příběh. Kudy putovat po stopách čarodějnic vám ukáží šipky, najdete to i v lyžařské mapě. 
Starší děti zaujme snowpark, který patří mezi nejlepší v Itálii. Je tu i U-rampa. Jen jim neříkejte, že skuteční mistři zde skáčou přes horské boudy farmářů, aby to nechtěly vyzkoušet také.

Eisacktal - království sáňkařských drah


Eisacktal/Valle Isarco ležící nad Brixenem/Bressanone nenabízí superobří střediska, ale příjemné menší rezorty a celkem 140 km tratí v pěti střediscích. Plose, Gitschberg-Jochtal, Rosskopf, Ratschings-Jaufen, Ladurns-Gossensass – to jsou spíše menší rezorty s kulisou 2500metrových vrcholů. Nejznámější je Plose s parádní devítikilometrovou sjezdovkou Trametsch.
V Eisacktalu najdete kolem padesáti sáňkařských drah. Od krátkých sjezdů po desetikilometrové osvětlené trasy z Plose nebo z Rosskopfu. Například sáňkařská dráha v Rosskopf u Sterzingu/Vipitena byla v roce 2011 vyhlášena v Německu vítězem mezinárodního testu v německojazyčné oblasti. Rudi Run 1 a Rudy 2 na Plose patří k nejdelším na severu Itálie. Vykoupat se můžete ve wellness komplexu Balneum ve Sterzingu/Vipiteno nebo v Aquareně v Brixenu.

Obereggen - ráj dětí Brunoland

Přímo pod skalním masivem Latemaru se vine 48 kilometrů sjezdovek, které patří mezi nejlépe udržované v Alpách. Z hotelu či apartmánu je to na sjezdovku jen pár kroků. Nechybí tu snowpark s half-pipe. Vyzkoušet zde můžete také sáňkařskou dráhu s večerním osvětlením.

Malí návštěvníci mohou vyzkoušet dětský park Brunoland s dvěma pojízdnými koberci (30 a 50 m). Stojí u sjezdovky Ebenpiste. Nechybí zde skákací hrad, lyžařský kolotoč a další pomůcky. Jednou týdně chodí na kontrolu medvěd Bruno, aby si s dětmi zalyžoval.
Téměř na každý den tu připravují nějakou akci: v pondělí si děti mohou nechat namalovat obličej, ve středu se hledá poklad, který tu Bruno schoval, na páteční sněžné party se stavějí sněhuláci.
Nový dětský park mají také v sousedním středisku Karersee/Carezza (Snow Kid's park King Laurin). Děti v Karersee mohou také vyrazit do dětského snowparku, v němž jsou boxy, raily, skoky upravené pro nejmenší lyžaře. 
www.eggental.com

Hotely s nálepkou Family-Friendly
A kde se ubytovat? Třeba v jednom z 27 hotelů, které získaly nálepku Family-Friendly. Zaměřují se na rodiny s dětmi a pro své nejmenší návštěvníky připravují bohatý program. Děti mohou vyrazit s instruktory lyžovat, sáňkovat nebo na procházku. Nechybějí tu herny ani zábavní program. 
www.familienhotels.com

Článek má tyto nálepky cestování itálie
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit