Neumannová potvrdila: "Letos končím!"

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová dnes ujistila, že letošní sezona je její skutečně poslední. Před slavnostním vyhlášením nejlepších sportovců České republiky to řekla novinářům s vědomím, že už se jí nepodaří s největší pravděpodobností vyhrát Světový pohár, poslední trofej, kterou ve své kariéře dosud nezískala.
neumannka_portret-1.jpg

Přesto však bude i dál v seriálu závodit a nechce se upírat pouze k mistrovství světa v japonském Sapporu. Olympijská vítězka popřela zprávy, že by mohla po letošním konci kariéry ještě uvažovat o návratu.


Neumannová se v posledních dnech cítí ve výtečné formě a hodlá ji využít. Je prý stoprocentně zdravá, odjede proto i na závod SP do ruského Rybinsku. "Vím, že ten svěťák skoro stoprocentně nevyhraju, ale chci závodit. Byla by to škoda," řekla před vyhlášením velká favoritka ankety.
"Vidina Světového poháru je vzdálená a chci se připravit dobře i na mistrovství světa, ale nechci sázet na jednu kartu. Může se tam pokazit počasí," prozradila Neumannová, na čem se při poslední debatě po telefonu domluvili s trenérem Stanislavem Frühaufem, s nímž se naposledy viděla o Vánocích. "Teď bych na tom špatně být nemusela, konečně jsem úplně zdravá," řekla. Před začátkem sezony se chtěla ve svém posledním roce kariéry lyžováním hlavně bavit. Zima bez sněhu její ale radost ničí. "Žiju ve sbalené tašce," postěžovala si na počasí. Přechodný domov našla na ledovci Tauplitz, kde má už i svůj pokoj.

 

Trénink na kolečkách

"Doma jsem byla tři dny na Vánoce," pokrčila rameny. Chybí jí proto opravdová pohoda. "Je to šílená zima, už aby skončila. Není to rozhodně sezona, která by mě nadchla. Buď není sníh, nebo jsem nemocná," litovala s hořkostí v hlase. Dokonce za těchto okolností chtěla, aby závod v Rusku přeložili na Sibiř. "Abych si zajezdila aspoň v zimních podmínkách," vysvětlila.

Příští tři dny bude trénovat, ale už se jí před čtvrtečním odletem do Ruska nechtělo zpět do Rakouska, proto vytáhne na Zadově kolečkové lyže. "Obvykle je uklízím v říjnu, jen jednou v životě jsem na nich jela v prosinci," uvedla. Nemá ale jiné východisko. "Jen musím dát pozor na tetřevy," rýpla si s úsměvem do aférky s jejím nedávným tréninkem v zakázaném šumavském území.


Konec kariéry zatím neřeší i poslední závod na konci března ve švédském Falunu ji nechává klidnou. "Rozhodně to neřeším tak, že by to měl být poslední závod," ujistila, že žije přítomností. "Není to místo, kde bych to chtěla oslavovat, tohle neprožívám. Možná s odstupem času zorganizujeme velkou akci, nějakou rozlučku jako skutečně poslední závod," nastínila, jaké má plány na závěr sezony.


Ta bude rozhodně její poslední, třebaže se objevily v sobotu jiné zprávy. "Nechala jsem se strhnout do debaty coby, kdyby," komentovala třiatřicetiletá lyžařka informace Lidových novin, že by se mohla i vrátit do stopy. "Říkala jsem, že se mi možná po roce bude po lyžích stýskat, až si odpočinu," uvedla informace na pravou míru. "Jsem rozhodnutá, že stoprocentně končím, rozhodně se nehodlám vracet," ujistila. v

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 18-1-2007
  • Lyžování v Indii, středisko Gulmarg
  • Screen Shot 2011-11-16 at 23.55.36.jpg
  • Start největšího laufu u nás Jizerské 50
  • Screen Shot 2011-11-02 at 0.37.41.jpg
  • Výběr lyžařské helmy se nevyplácí podcenit
  • Natáčení TELEfilmu v továrně LUSTI.
  • lipno.jpg
  • V neděli: zleva Holdenerová, Shiffrinová, Velez-Zuzulová
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit