Neumannovou děsí změny počasí

Po dlouhé době si běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová opět užívala kvalitního přírodního sněhu. Před světovým šampionátem v japonském Sapporu ladila formu ve švýcarském Davosu, kde po čtvrtém místě v nedělním závodě Světového poháru na své oblíbené desetikilometrové trati strávila další týden přípravy a měla prý opět radost z tréninku.
neumanka-uprava-web-1.jpg

Před startem mistrovství světa ji čeká příští sobotu poslední ostrý test na závodech v Číně, kam dnes odletěla. Časového posunu se prý v Asii nebojí, ale děsí ji náhlé a prudké změny japonského počasí. "Během jednoho dne jde zažít všechno. Sníh, déšť, slunce, nový sníh. Může přijít od moře přeháňka a všechno se náhle změnit. Počasí se nejvíc děsím," řekla na dnešní tiskové konferenci v Praze Neumannová a zavzpomínala na svůj první start v Japonsku.

"Myslím, že to bylo v roce 1995. Nejsilnější červená skupina jela jako první, protože byl březen a přece jen už horší podmínky. Deset minut před závodem se ale přihnal černý mrak a rázem napadlo sedm centimetrů sněhu. Červená skupina tak ostatním prošlápla stopu. Loni jsme se zase tady brodili po kotníky v břečce. Počasí tedy může závody silně ovlivnit," uvedla rodačka z Písku, která nemá ráda hluboký a měkký sníh. "Vzhledem ke svojí postavě potřebuji tvrdší podklad," vysvětlila.

Konečně příznivé sněhové podmínky si užila ve švýcarském Davosu, kde absolvovala finální přípravu. "Zase jsem si s chutí zatrénovala. Je radost připravovat se na kvalitním sněhu, užívala jsem si to. Říkala jsem si: Tak tohle mi bude scházet," naznačila Neumannová, že až ukončí kariéru, bude se jí po lyžování stýskat. "Nostalgii ale teď moc necítím. Ta přijde, až si odpočinu. Ne na posledním svěťáku, ale až po konci sezony, kdy se ostatní opět začnou připravovat na tu další," řekla vítězka ankety Sportovec roku 2006.

Na aklimatizaci bude času dost

Do Číny dorazí v pondělí. "Poletíme před Paříž nejkratší možnou linkou. Budu tam dolaďovat detaily, hlavní přípravu jsem plnohodnotně absolvovala v Davosu," uvedla Neumannová. V sobotu ji čeká poslední ostrý test před šampionátem, její nejsilnější desetikilometrový závod. "Určitě bude chybět někdo ze špičky. Finky tam nebudou, ze Seveřanek přijedou hlavně sprinterky. Ale to nehrálo při rozhodování roli," uvedla Neumannová.

Do nejlidnatější země světa vyrazila s trojicí servismanů vůbec poprvé. "Je to pro lyžování trochu exotická země, ale všichni se o ní vyjadřují vesměs pozitivně, takže nemám strach. Hlavně aby tam byly slušné podmínky na trénink," prohlásila olympijská vítězka z Turína.

Pobytu v Číně využije i k časové aklimatizaci. "Za pět až šest dní bych měla být stoprocentně převrácená na asijský čas a schopná slušně závodit. Je to minimální doba, kdy budu relativně v pohodě," domnívala se česká lyžařka.

Po závodě již okamžitě zamíří do Japonska. "Máme hned v sobotu objednaný společný charterový let do Sappora, kde se připojím ke zbytku týmu, který Čínu vynechává," řekla Neumannová. Příští neděli nebo v pondělí by se měla setkat i se svou dcerkou Luckou. "Ještě nemá sbaleno, ale zpracovala jsem jí dlouhý seznam, co si má vzít s sebou," smála se česká lyžařská hvězda.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 12-2-2007
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit