Novinky a vychytávky v alpských skiareálech

Jasně, že na hory jezdíme především lyžovat. Areály s nejkrásnějšími a nejdelšími sjezdovkami a moderními lanovkami by už ale samy o sobě nestačily. Nejen carvingem živ je lyžař. Zpestřením jsou běžecké trasy nebo freestyle, bonus při pěkném počasí freeride, ale čím dál důležitější je nabídka dalších služeb a atrakcí.
Sjezdovka_rakousko.jpg

Vše pod heslem ZÁŽITKY! Takže, lyže na ramena a hurá za hranice.

Adrenalinová pecka v Ischglu

Rakouské středisko Ischgl má (od letoška nově i přes zimu) v provozu atrakci pro odvážné – lanovou skluzavku SKYFLY(http://www.ischgl.com/en/active/adventure-outdoors/ischgl-skyfly). V nadmořské výšce 1683 m se přes hrudní úvaz a sedák zavěsíte na kladku a po ocelovém laně se ve výšce 50 m nad terénem spustíte do údolí. Na dvoukilometrové trase se dvěma zastávkami naberete na celou minutu a půl rychlost přes 85 km/h.

Budete prý řičet nadšením při letu pod visutým mostem Kitzloch nebo nad lanovkou Fimbabahn. Řičet můžete ve dvou, protože lana jsou zde natažena dvě a umožňují paralelní jízdu. Ve speciálním vaku s vámi mohou jet i lyže. To vše za pouhých €39.

Geolokační hra


V Ischglu se dá hrát také trochu méně adrenalinová zato více rodinná hra na pašeráky Schmuggler´s Run (http://www.ischgl.com/en/active/ski-winter/smugglers-run/smugglers-run). Stáhnete si příslušnou aplikaci, do které se zaregistrujete, nazujete sjezdovky, vyberete level hry podle své lyžařské vyspělosti a podle instrukcí a mapy projedete příslušnou trasu. Provede vás po téměř 60 km sjezdovek, žádnou nepojedete dvakrát. Průjezdy kontrolními body se zapisují v aplikaci a každý, kdo trasu projede, bude zařazen do každodenního losování o úžasné věcné ceny. 

Chytré brýle ve Ski amadé

Datové lyžařské brýle (smart ski goggles), vymazlenou technologickou novinku, si můžete zapůjčit, nebo rovnou koupit, v rakouském areálu Ski amadé (http://www.skiamade.com/en/live-info/digital-ski-amade/smart-ski-goggles). Na displeji v zorném poli se zobrazují informace o počasí a provozu vleků, stav sjezdovek, navigace, atd. Brýle vás upozorní, blížíte-li se k místu s dalekým výhledem nebo k restauraci. Dá se nastavit rychlost, při níž se displej vypne, aby neodváděl pozornost.  Denní půjčovné je €19. 

Nejdelší sáňkařská dráha

A skoro úplně všude jsou dětské snowparky a sáňkařské dráhy. Jet na saních z kopce skoro hodinu můžete například ve francouzském Val Thorens (http://www.valthorens.com/en/activities-and-entertainment/winter-activities/toboggan.92.html) nebo v rakouské Wildkogel-Areně (http://www.hotel-kammerlander.at/en/longest-lit-toboggan-run-of-the-world.html). Tratě jsou osvětlené a jízda placená, obvykle mezi €15 a €20 za dospělého, děti neplatí, ale např. Ve Val Thorens se svezou děti až od 5 let.

Jak říká staré pořekadlo: „Škoda sedět doma a počítat peníze.“ Vzhůru za zážitky!

Článek má tyto nálepky cestování magazín
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
/ 23-1-2017
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit