Novinky v Trentinu: e-skipas, nové lanovky i Dolomiti Express

Zástupci italské autonomní provincie Trentino v čele s asesorem pro zemědělství, obchod a turismus Autonomní provincie Trento Tizianem Mellarinim, Paolo Manfrinim a Piero Degodenzem, šéfem turistické centrály Val di Fiemme, představili pod patronátem velvyslance Itálie Fabia Pigliapoco za účasti velkého počtu novinářů na úterní tiskové konferenci hlavní novinky letošní sezony i spoustu výhod, které pro lyžaře Trentino přichystalo.
tk-trentino-09-1.jpg

Na tiskové konferenci byla přítomna také Kateřina Neumannová, která mluvila o svém kladném vztahu k Trentinu a odpovídala na četné otázky novinářů ohledně zážitků v této oblasti a také o stavu příprav pražské etapy Tour de Ski2007/2008, která se stane vrcholem letošní světové běžecké sezóny. Tour ve svém druhém ročníku zavítá i na pražské Hradčanské náměstí, kde nejlepší muži a ženy světa pojedou kilometrový sprint volnou technikou. Celý seriál bude zahájen v Novém Městě na Moravě a skončí velkým finálem 6. 1. 2008 na obávané sjezdovce Olympia ve Val di Fiemme.

 

V sobotu 1. 12. se otevírá všech 800 kilometrů sjezdových tratí v oblíbeném a Čechy hojně navštěvovaném italském Trentinu. Sněhu je letos dostatek, nicméně technické zasněžování je pro případ připraveno na sto procentech plochy.

 

Absolutní novinkou je e-skipas, se kterým se vyhnete frontám u pokladen a ještě ušetříte 5–10 % ceny. Stačí si za 5 Euro (při objednání předem zdarma) pořídit „my dolomity skicard“, osobní kartu, a tu už budete jen dobíjet přes internet ze své kreditky. Aby platba proběhla včas, je nutné vše uskutečnit do půlnoci dne předem. Na prvních pěti celodenních nabitích ušetříte 5 %, na šestém již 10 % z ceny u pokladny.

 

Zvyšování bezpečnosti na sjezdovkách je celosvětovým trendem a ani Trentino nezaostává. Při zakoupení skipasu vám bude předána brožura se šikovnými informacemi zahrnující přípravu před lyžováním, pravidla chování FIS na sjezdovkách, ale i rady, které využijete v případě nehody. Budete potkávat výstrahy „buď opatrný“, „buď odpovědný“, otevřeny budou i nové mírné výletní sjezdovky se zákazem předjíždění.

 

Novinkou, které si lyžaři všímají hned na první pohled, jsou vždy nové vleky a lanovky. Ve Val di Fassa byla nahrazena původní čtyřkabina novou osmimístnou kabinkovou lanovkou, ve Val di Fiemme, na známé sjezdovce Cermis, nahradí vlek nová čtyřsedačka. Novinky má také Folgarida – Marilleva, Andalo, Folgaria-Lavarone i Passo Brocon. Více prostoru na lyžování vzniklo propojením sjezdovek v Pinzolu.

 

Dárek je tu i pro nedočkavce. Chcete-li za sněhem do Trentina nebo kamkoliv v oblasti Dolomiti Superski vyrazit hned, platí od 1. do 22. prosince jako poděkování za více jak čtyřdenní pobyt jeden den ubytování včetně skipasu zdrama.

 

Díky novým službám na webu a vlastní čipové kartě budou moci lyžaři a snowboardisté také denně kontrolovat na www.dolomitisuperski.com vlastní sjezdové výkony a celkem přesně odhadnout počet nalyžovaných kilometrů i překonané převýšení.

 

V oblasti Dolomiti Skirama se teď na lyže dostanete i ekologicky. Vlak s názvem Dolomiti Express vyjíždí z Trenta přes údolí Val di Non a Val di Sole. Na osmimístnou lanovku, která vás dopraví na sjezdovky, nasednete přímo v železniční stanici Daolasa – Commezzadura.

Zvýhodnění čeká na rodiny s dětmi. Děti do 8 let dostanou vícedenní skipas zdarma, jestliže si i alespoň jeden z rodičů zakoupí vícedenní skipas. Pokud je zakoupíte odděleně, bude sleva pro dítě činit 30 %. Ta pak platí i pro děti do 16 let.

 

Speciální dětská nabídka vyvrcholí od 15. 3. do 6. 4. 2008, kdy děti narozené po 1. prosinci 1999 mají ubytování a skipas zdarma, jsou-li zakoupeny spolu se skipasem dospělého.

 

Speciálně pro ženy

I v letošní zimě je vyhlášen tzv. „ladies day“. Ženy, které si přijedou zalyžovat 15. prosince, dostanou na pokladnách Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva, Pejo, Tonale-Ponte di Legno, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone a Folgaria-Lavarone celodenní skipas zdarma.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 30-11-2007
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • uvod-3.jpg
  • Jizerská 50 (foto: Ota Mrákota)
  • kamera-1.jpg
  • Šárka Pančochová
  • sedlo.png
  • SKC_2011_1.jpg
  • skiareal-lipno-vrchol-kramolin.jpg
  • MS Schladming 2013
  • GS.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit