Nový šéf lyžařských akrobatů chystá změny

K revolučním změnám došlo v akrobatickém úseku Svazu lyžařů České republiky. Novým předsedou úseku se na úterní valné hromadě stal Marek Rejman, manažer boulařky Nikoly Sudové, která je se SLČR v soudním sporu kvůli údajným dluhům ze strany svazu.

Změny nastaly také ve složení rady, své funkce složili sportovní ředitel Zdeněk Bínek a ekonom Jaroslav Kotek. Dosavadní předseda úseku Marek Novák bude vykonávat novou funkci místopředsedy.

Zásadní změny vyvolala jednání Rejmana, organizátora sportovních akcí i akrobatických Světových pohárů v České republice, s bývalým předsedou Novákem. "Přišel jsem za ním s jasným návrhem a plánem jak úsek vést. Nabídl jsem spolupráci, představil možnosti a řekl, takhle to pojďme dělat, takhle to bude nejlepší," řekl dnes ČTK Rejman, který byl s vedením úseku dlouho ve sporu právě kvůli Sudové. "Měl jsem dvě možnosti. Jít do střetu s lidmi, kteří to dělali, což se mi nechtělo, protože potíže úseku celkem chápu, nebo spolupracovat. Bylo to o tom, že se lidé neuměli dohodnout," uvedl Rejman. Spolupráci nabídl všem, dosavadní ekonom Kotek se tak stal členem revizní komise. "Šlo o to, abychom tomuto úspěšnému sportu pomohli," řekl s odkazem na úspěchy Sudové, bývalé vicemistryni světa a šesté ženy olympiády v Turíně, či dvojnásobného mistra světa ve skikrosu Tomáše Krause a akrobata Aleše Valenty.

Nejzásadnější změnou, s kterou Rejman přišel, je ekonomické oddělení jednotlivých akrobatických disciplín. "Chci očistit úsek od skandálů a problémů," uvedl. Ve sporu kolem Sudové se dostal na druhou stranu barikády. "Ale soudí se Nikola se svazem," upozornil Rejman. "Věřím, že se mi podaří do sporu zasáhnout a vyřešit ho mimosoudně," prohlásil. Sudová požaduje od vedení svazu údajný dluh ve výši 230.000 korun za účast na Světových pohárech na jaře 2006.

Rejmanovým úkolem bude vést úsek, starat se o marketing a připravit koncepty závodů a soutěží. "Rozdělíme práci, vytvoříme prostředí pro všechny tři disciplíny, které budou fungovat samostatně," prohlásil. "Vznikl jeden úsek s nejlepšími výsledky a chceme se tak chovat. Zajímají mě projekty, Světové poháry a výsledky závodníků," řekl. Reprezentačními trenéry zůstali akrobatický skokan Pavel Landa, skikrosař Vladimír Augusta a boulař Radek Herot.

Prvním úkolem pro Rejmana je zajistit termíny Světových pohárů pro Českou republiku. V poslední sezoně se hlavně vinou nedostatku sněhu a také sporům s vedením areálu ve Špindlerově Mlýně nekonaly. "Musíme co nejrychleji Světové poháry přihlásit," uvedl. Skikros by se měl v Peci pod Sněžkou konat v lednu, skoky a jízda v boulích v březnu. Ve Špindlerově Mlýně se nyní jedná o stavbě stálé trati pro jízdu v boulích, což bylo rovněž jádrem sporu v minulých letech.

Rejmanova marketingová firma GSMA zůstane nadále organizátorem Světových pohárů v České republice a sám manažer se nebojí, že bude čelit hlasům o střetu zájmů. "Zájmem vedení úseku je takové závody v Čechách organizovat. A my máme už velké zkušenosti," uvedl. Od roku 2003 zorganizoval už sedm Světových pohárů. "Navíc jsem přišel do svazu s tím, že nebudu bafuňář, ale přinesu závody a sponzory," dodal nový předseda.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 10-5-2007
 • anja.jpg
 • 1MS_9360.jpg
 • Vyhřívaná šestimístná lanovka ve Špindlerově Mlýně
 • Počátky a historie lyžování
 • div.jpg
 • Dopoledne patřil cross dětem
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.23.07.jpg
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.45.09.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
 • Screen Shot 2012-06-06 at 16.02.20.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
 • topelement.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit