O víkendu bude v Praze sníh. Festival Après ski postaví na náplavce hned dvě sjezdovky

Blíží se svátek všech lyžařů, běžkařů, snowboardistů a vůbec milovníků zimních radovánek všeho věku. Festival Après ski Praha otevře už tento víkend zimní sezónu, a to na možná nečekaném místě, na pražské náplavce Rašínova nábřeží.
TZ_Apres_Ski_5-1.jpg

Starší návštěvníci festivalu se od odborníků dozvědí spoustu informací o nadcházející zimní sezóně, děti si zalyžují na jedné ze dvou sjezdovek a všichni se mohou zúčastnit některé z her a soutěží o pěkné ceny. Vstup a program jsou zdarma. 

Víkend 29. a 30. listopadu přinese do Prahy první sníh. Náplavka Rašínova nábřeží bude hostit už čtvrtý ročník originálního festivalu, který své návštěvníky připraví na nadcházející zimní sezónu. Program tvoří rozhovory s odborníky, připravené budou hned dvě sjezdovky pro děti, překážková dráha pro nejmenší snowboardisty nebo hry a soutěže pro celé rodiny. Příchozí se mohou těšit také na řadu stánků ze zimním oblečením, vybavením, speciální výživou a v neposlední řadě také na poradenství a servis.  

Novinkou letošního ročníku je celodenní talkshow, kde moderátor představí specialisty, kteří mají co říct k zimní sezóně. Diváci se například dozvědí, jaká platí pravidla bezpečnosti na horských túrách a na sjezdovkách, a to z úst ředitele - náčelníka Horské služby ČR Jiřího Brožka. Zajímavá jsou témata lyžování zrakově postižených, lavinové výbavy do terénu nebo oblečení, které roste spolu s dětmi. Návštěvníci také zjistí, jaké to je, být horským vůdcem nebo jak se rodí hvězdy biatlonu. Mluvit se bude také o kvalitním českém oblečení na svah a o zásadách správného oblékání do zimy. Moderátorem bude David Kovařík, který se právě vrátil z Himaláje. Program festivalu Aprés ski 2014

Après ski a děti, to jde dohromady

Kromě nepřeberného množství zimního oblečení, helem a dalších bezpečnostních prvků nebo třeba lyží a snowboardů, najdou návštěvníci ve stáncích také školu domácího servisu nebo se mohou poradit o tom, jak například vybrat správnou velikost a typ helmy pro sebe i pro děti. Chybět nebude ani užitečný servis vybavení na místě. 

Na děti Après ski vůbec hodně myslí. Letos pro ně budou připravené hned dvě sjezdovky, na kterých mohou zkoušet své první obloučky, klidně na lyžích či snowboardech z půjčovny zdarma. Zelená sjezdovka bude otevřená pro veřejnost a pořadatelé ji doporučují dětem od 3 do 9 let. Na modré sjezdovce se budou především testovat lyže a snowboardy od vystavovatelů, doporučená je pro děti od 6 do 15 let. Pro nejmenší milovníky sněžných prken bude k dispozici nenáročná a zábavná překážková dráha s odborným dohledem. 

Malí aktivní návštěvníci se mohou zúčastnit také hry, kde se soutěží například i o horská kola. Stačí s hrací kartou obejít pět stanovišť, splnit na nich úkoly a kartu odevzdat v Infostánku. Soutěžit však mohou i dospělí. Pokud se zapojí do ankety a pomohou vybrat nejlepšího vystavovatele Après ski 2014, mohou získat balíčky cen od vybraných partnerů soutěže. 

Kdo chce být na zimní sezónu pořádně připravený, neměl by na Après ski chybět. A děti, které se nemohou dočkat prvního letošního sněhu, se na festivalu pěkně vyřádí. 

Festival se koná 29. a 30. listopadu na náplavce Rašínova nábřeží v Praze. V sobotu potrvá od 10 do 18 hodin, v neděli od 11 do 17 hodin. Vstup je zdarma. 

  • Zimní sezóna začíná na náplavce v Praze!

Apresski_mapa_vyrez-1

 

Článek má tyto nálepky akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 26-11-2014
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
  • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
  • DSC_0948.jpg
  • ski-prosinec09-titulka-1.jpg
  • Kmochová, Pauláthová a Dobovská u moře.jpg
  • Fanoušci při SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
  • ski-prosinec07-titulka-stin-1-2.jpg
  • IMG_0155.JPG
  • IMG_8647-1.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit