Ondřej Bank přezbrojil na LEKI

Ondřej Bank, dlouhodobě nejlepší český sjezdový lyžař se po vydařených zimních olympijských hrách v Soči stává novou posilou týmu LEKI a bude spoléhat na rukavice a hole LEKI se systémem Trigger S.
Ondrej Bank a hole Leki

LEKI asi není nutné pravověrným lyžařům představovat. Světová jednička ve výrobě holí pro všechny druhy sportů a naprostá dominance ve světovém poháru alpského lyžování. Vždyť více než polovina závodníků spoléhá na hole LEKI a prakticky v každém závodě okupuje LEKI stupně vítězů.

Přestup přichází ve chvíli kdy LEKI výrazně inovovalo závodní řadu. Největší změny proběhly u tzv. „worldcupových“ rukavic, které mají nový přepracovaný vzhled a design, který vznikl na základě požadavků samotných profesionálních závodníků. Ovšem i hole přináší řadu novinek a Ondra má navíc k dispozici silný závodní program, který vyhoví jeho jakýmkoliv požadavkům. Ondřej Bank k tomuto přestupu říká: „LEKI byla vždy společnost těch nejlepších a já už bych konečně mezi tu top extratřídu nejenom nesměle nakoukl, ale trochu více se tam zabydlel. A s LEKI v zádech to bude zase o fous jednodušší. Nové rukavice a hole jsou perfektní.“

Ondřej Bank je dlouhodobě nejlepším českým alpským lyžařem. V roce 2001 o sobě dal poprvé výrazněji vědět, když vybojoval šesté místo na mistrovství světa ve svatém Antonu. Rok nato se objevil i na svých prvních Olympijských hrách v Salt Lake City. Další výraznou stopu pro české sjezdování zanechal v roce 2006, kde obsadil skvělé šesté místo v kombinaci. Opět skvělé šesté místo posléze obsadil v superkombinaci světového poháru v americkém Beaver Creeku, kde se mu dařilo i o rok později a nakoukl v superkombinaci konečně i na stupně vítězů v podobě třetího místa. Od roku 2010 až do současnosti se pohybuje v první dvacítce světového poháru, s tím že letošní Olympijské hry v Soči byly pro něho prozatím pravděpodobně nejúspěšnější akcí vůbec. Obsadil na nich skvělé páté místo v obřím slalomu, sedmé v superkombinaci, deváté v superobřím slalomu a výborně zajel i klasický sjezd, kde skončil v nabité konkurenci na 20. místě, pouze ve slalomu nenastoupil ke startu. Letošní sezónu odstartoval výbornými výsledky v Chile.

Připojí se tak ke světové extratřídě hájící značku LEKI, mezi které patří špičky jak mužského tak i ženského lyžování. Z mužů například olympijští vítězové ze Soči Mario Matt a Matthias Mayer, za ženy zase taktéž olympijské vítězky ze Soči Mikaela Shiffrin, Maria Höfl-Riesch, nebo bývalá vládkyně světového poháru Lindsey Vonn a mnoho dalších tváří světového lyžování. Společně s nimi bude v nadcházející sezóně využívat nového systému značky LEKI nazvaném Trigger S, což je vlastně první bezpečnostní „vázání“ pro lyžařskou hůl a zároveň nejjednodušší a nejelegantnější spojení hole a rukavice. Rukavice disponují už všitým mikro poutkem, které zacvaknete do hole a jedete. Zkrátka click and go. LEKI využívá již řada českých předních sportovců. V alpském lyžování jsou to například Kryštof Krýzl, Klára Křížová, Martina Dubovská nebo Gabriela Capová. V klasických disciplínách to jsou obě naše jedničky Lukáš Bauer a Eva Vrabcová-Nývltová. V biatlonu zase Gabriela Soukalová a Michal Šlesingr.

Značka LEKI na českém trhu také dostává nový rozměr díky spojení společností SPORT KONCEPT a LEVEL, které se dohodly na založení společného holdingu pod názvem Level sport koncept, jenž by měl zajišťovat optimalizaci všech procesů, rychlou dostupnost zboží, ale i nové a unikátní služby v oblasti podpory maloobchodního prodeje. A to nejen na území České republiky.

Článek má tyto nálepky sport pr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 3-10-2014
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
  • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
  • DSC_0948.jpg
  • ski-prosinec09-titulka-1.jpg
  • Kmochová, Pauláthová a Dobovská u moře.jpg
  • Fanoušci při SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
  • ski-prosinec07-titulka-stin-1-2.jpg
  • IMG_0155.JPG
  • IMG_8647-1.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit