Opoziční zastupitelé napsali Neumannové kvůli MS

Dva opoziční zastupitelé na liberecké radnici napsali prezidentce chystaného mistrovství světa v klasickém lyžování Kateřině Neumannové, že pochybují, zda je schopna šampionát úspěšně uspořádat. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz. "Naše obavy se po roce plní, chceme vysvětlení. Ve hře je totiž i pověst a budoucnost města," stojí v otevřeném dopise, kterým se zastupitelé Jiří Šolc a Kamil Jan Svoboda na Neumannovou obrátili.
logoms-v.jpg

Dopis přichází v době ročního výročí, kdy byl z funkce odvolán původní prezident šampionátu Roman Kumpošt, a na jeho místo usedla lyžařská šampiónka Neumannová. Opoziční zastupitelé přišli s výzvou ve chvíli, kdy tým organizátorů opustily dvě klíčové manažerky - výkonná ředitelka Renata Abtová a koordinátorka dobrovolníků Vanda Šulcová.


Zastupitelé chtějí od Neumannové slyšet, jak se vypořádá se situací, kdy z jejího týmu odcházejí lidé, jak zlepší atmosféru v týmu a jaké jsou kompetence jednotlivých pracovníků.


Neumannová dnes podle serveru nezvedala telefony, podle mluvčího mistrovství Zdeňka Soudného však s odpovědí zastupitelům problémy nemá. "Jsme ale přesvědčeni, že jejich obavy jsou zbytečné. Přípravy pokračují podle harmonogramu FIS a personální změny je neovlivní," uvedl Soudný.


Opoziční zastupitelé podle svých slov chtějí, aby se o dění v Liberci mluvilo pravdivě. "Stále nám je předkládáno, že je vše v pořádku, ale evidentně není. Jak by bylo jinak možné, že z organizačního výboru utíkají i lidé, které si Kateřina Neumannová přivedla," uvedl lidovecký zastupitel Svoboda o dopise, jehož adresátem je vedle Neumannové také liberecký primátor Jiří Kittner.

"Nejde o populismus, jen máme obavy. Podnikáme to v zájmu celého města. Potřebujeme informace, na radnici totiž počítadlo hlásí jen 208 dní do zahájení šampionátu a tým je opět v krizi," dodal opoziční zastupitel Jiří Šolc (Strana pro otevřenou společnost).

Oba zastupitelé už před rokem, kdy valná hromada šampionátu odvolala Kumpošta, patřili k iniciátorům jednání mimořádného zastupitelstva. To chtělo po svém zástupci v organizačním výboru primátorovi Kittnerovi a po Neumannové vysvětlení, proč byl bývalý šéf lyžařského šampionátu odvolán.


Po zveřejnění výsledků auditu, který neprokázal zásadní pochybení bývalého prezidenta mistrovství, prosazovali jeho návrat do čela organizátorů. Svůj požadavek předložili libereckému zastupitelstvu, to jej ale nevpustilo ani k projednávání.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 27-7-2008
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit