Pomoca vyvinula krokoměr pro skialpinisty. Čeká se na zákazníky

Moderní elektronické vychytávky dnes najdete doslova na každém kroku, lyžování nevyjímaje. Právě v těchto dnech se o výrobu další takové – konkrétně skialpinistického krokoměru – můžete osobně přičinit. Stačí, když si na Kickstarteru najdete heslo PomocUp.
Lyžařský krokoměr PomocUp

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo vidět při chůzi či jízdě na lyžích, s jakou rychlostí se pohybujete vpřed? Nebo aktuální sklon svahu, to abyste se minimalizovali případné lavinové nebezpečí. Nebo kolik metrů už máte za sebou a kolik váš ještě čeká? Možná že tahle vize není nijak vzdálená – vše záleží na tom, jestli se výrobcům takovéhoto elektronického pomocníka podaří na Kickstarteru vybrat dostatek peněz. 

Digi-krokoměr PomocUp si představte jako malou krabičku (64 x 42 x 18 mm) s hmotností méně než 50 gramů, která toho ale umí daleko víc, než si umíte představit. Její místo je přímo na lyži, kam se připíná pomocí speciálního zámku. Během okamžiku pak můžete na jejím displeji sledovat aktuální rychlost jízdy nebo výstupu, okolní teplotu, sklon svahu nebo počet otoček, které jste provedli. 

Nové vybavení 2016/17

Čtěté také: Co nového v příští zimě?

Přehled toho nejzajímavějšího, co si připravili výrobci lyžařského vybavení pro nadcházející lyžařskou sezonu 2016/17

PomocUp snímá každou vteřinu více než 1 400 různých datových impulsů a pomocí speciálního softwaru je vyhodnocuje tak, aby co možná nejlépe posloužily k analýze pohybu. Nejdůležitější hodnoty si můžete nechat zobrazit přímo na displeji samotného zařízení, podrobnější statistiky najdete v aplikaci na vašem mobilním telefonu a podrobnou analýzu si ze všech získaných dat můžete vytvořit ve speciálním počítačovém programu v pohodlí domova. 

Inteligentní krokoměr byl designován tak, aby našel užití i u závodníků a hobíků, kteří to s touringem myslí hodně vážně. Kilian Jornet, světový šampión ve ski mountaineeringu například s PomocUp sleduje symetrii, s jakou při výstupu zatěžuje pravou a levou nohu, měřit můžete rychlost i efektivitu otoček a mnohé další. Možnosti jsou opravdu bohaté. Pokud se tedy novinka dostane do sériové výroby. 

Dvě firmy, jeden cíl

Za výrobou PomocUp stojí švýcarská firma Gait Up. Nijak známé jméno v lyžařském průmyslu, přesto společnost pro výrobu krokoměru nanejvýš povolaná. Gait Up se totiž již patnáct let zabývá vývojem a výrobou senzorů i softwaru analyzujícího lidský pohyb. Mezi její klienty patří na padesát zákazníků z řad akademiků, vědců i nemocnic v Evropě, Kanadě, Americe i USA. Za lyžařským krokoměrem ovšem nestojí sama.

Jestliže jste fanoušky ski touringu, pravděpodobně vám název PomocUp něco připomíná. A nemýlíte se. Souvislost se jménem švýcarského výrobce stoupacích skialpových pásů Pomoca není náhodný. Název krokoměru symbolizuje právě spojení těchto dvou výrobců nad společným projektem: Pomoca dodává své touringové know-how a Gait Up technologii. 

Momentálně má PomocUp na Kickstarteru vybranou necelou polovinu z potřebných 50 000 švýcarských franků, přičemž do konce kampaně ještě nějaký ten čas zbývá. Posunout PomocUp do výroby můžete zde. Předpokládaná cena zařízení v případě zahájení výroby (prosinec 2016) bude 185 eur za klasické provedení a 315 eur za verzi "pro". V rámci kampaně na Kickstarteru je k dostání limitovaný počet krokoměrů za 135 eur. 

PomocUp bude k dispozici ve dvou verzích: klasické a pro

Článek má tyto nálepky hračky skialp Nové vybavení 2016/17
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 10-2-2016
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit