Pořádně šílené lanovky: uvnitř jako BMW, zvenku gabriolet

První evropské turistické lanovky byly zprovozněny před více než 100 lety, jejich konstrukce nebyla zdaleka tak jednoduchá, jako samotný nápad. S technickým pokrokem však bylo možné se během chvilky ocitnout v nadmořské výšce, kam by se člověk po svých jen těžko dostal. Lanovka Kohlererbahn v italském Bolzanu je jedním z prvních exemplářů a je považována za první vysokohorskou lanovku určenou pro přepravu osob.
Lanovka z otevřenou střechou jezdí ve švýcarském StansuV padesátých letech 20. století se začal rozvíjet lyžařský turismus, poptávka po lyžarských zájezdech rázem narostla a od této chvíle již nešlo o pouhé zpřístupnění horských vrcholků, ale o to, jak dopravit během co nejkratší doby co nejvíce lidí nahoru. Do fronty se přeci nikomu stoupat nechce a v uspěchané době 21. století to platí víc než kdykoli předtím, nehledě na to, že se do lyžařských středisek ročně vydají milióny turistů se všech koutů světa. Lanovky jsou už dávno dopravním prostředkem na vysoké úrovni. Vezměme například rakouské lyžařské středisko Zillertal Arena – během pouze jedné hodiny lze nahoru dopravit 80 000 lyžařů. Při lyžování v Zillertalu tedy rozhodně nepromarníte čas v dlouhých frontách. V porovnání s rychlostí před jedním stoletím se tehdejší údaje zdají spíše přehledné – již zmíněná lanovka Kohlerrerbahn zvládla například 24 osob za hodinu s maximální rychlostí 1,6 m za sekundu.Rychlostí a vysokou kapacitou se lanovky v dnešní době již ničím neliší, nějaké jsou velmi rychlé a nějaké jen rychlé. Někteří provozovatelé však chtěli zachovat kousek té bývalé atmosféry z doby, kdy byla doprava lanovkou absolutní novinkou a jedinečným zážitkem a tak své lanovky obohatili o jednu či onu extravagantní vymoženost.Ve švýcarském Stansu si turisté mohou během jízdy na Stanserhorn (1 900 m n.m.) nechat vát vlasy za jízdního větru při jízdě lanovkou „CabriO-Bahn“, jejíž jméno prozrazuje oč kráčí – jezdí „nahoře bez“. Tahle dvoupatrová lanovka se může pochlubit otevřenou horní palubou a umožňuje tak svým cestujícím sice větrný, ale grandiózní výhled na okolní panorama. Tento projekt se umístil na prvním místě švýcarského turistického awardu „Milestone“.V Hochzillertalu si poskočí radostí všichni fanouškové značky BMW. Nahoru sice nevyjedou do slova v auťáku zmíněné značky, ale za to je lanovka uvnitř vybavena zcela dle jeho stylu. Do kabinky se vejdou dvě osoby, které se mohou uvelebit na nejlepších kožených sedačkách a vychutnat si přitom dokonce i hudbu a aby „řidiči“ nepromrzli, nechybí ani integrované topení. Co víc si přát? Připoutat a šup nahoru! Zimní dovolená v Rakousku nemusí být vždy jen tradiční.


Pokud se někdy ocitnete v Bavorském lese na Großer Arber a shodou okolností plánujete i svatbu, bude pro vás „svatební lanovka“ trefou co černého. Lanovka je ve stylu nádherného svatebního kočáru – jako z pohádky. Její barvy (červená a bílá) jsou již zdáli k nepřehlédnutí a nezapomnělo se ani na dva koně, kteří kočár pohánějí. O něco méně okatě, ale přesto s romantickou atmosférou se vám představí „mazlící lanovka“. Jakmile nahoře vystoupíte, koná se samozřejmě nevyhnutelný svatební obřad. O vše je postaráno a nekrásnější den vašeho života může začít.Zdroj: www.focus.de

Článek má tyto nálepky lanovky
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 18-4-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit