Články s nálepkou skialp

Skialpinismus neboli skitouring (stále častěji používané slovo, mnohdy spojované s jakousi lehčí formou skialpinismu) je stále oblíbenější outdoorový sport při němž se za pomoci speciálních lyží, pásů a bot pohybujete ve volném horském terénu.
23-2-2017 Jan Klouček

Dynafit vyhlásil soutěž snů. Mountopia se splní Christopheru Mohnovi.

“Po svých do base campu Mount Everestu a následná účast v nejvyšším maratonu světa,” tak zněl sen Christophera Mohna. Osmadvacetiletý Američan si ho nakonec splní. Pro svůj příběh totiž posbíral nejvíce hlasů v prvním ročníku soutěže organizované outdoorovými nadšenci z Dynafitu a GORE®, což znamená, že se s jejich podporou postaví na konci května na start. Před dvěma lety by přitom na něco takového nevsadil ani pětník. Bojoval už pátý rok s lymskou boreliózou, vážil 52 kg a měl chuť všechno vzdát.
25-11-2016 SKI magazin

Pokukujete po skialpech? Víme, jak je vyzkoušet zdarma

Propadnout skialpinismu, skitouringu, speedtouringu či jakékoliv jiné formě chůze s lyžemi na nohou je snadné. Základem však je si ski s volnou patou a pásy vyzkoušet. Přinášíme (aktualizovaný a doplňovaný) přehled míst, kde si můžete v sezoně 16/17 skialpovou výbavu zdarma otestovat. Ne zřídkakdy lze zážitek doplnit i o účast v hobby závodě, případně zůstat do druhého dne.
29-2-2016 Jan Klouček

Odepínací poutka přicházejí (konečně) už i na skialpové hole

Teleskopické lyžařské hole na ski touring s logem LEKI rozhodně nejsou žádnou novinkou. Stejně tak jako její click systém odpojitelných poutek Trigger. Ten najdete jak na klasických, tak na sjezdových modelech. Letos poprvé se ale tyto dvě řady produktů potkávají. Skialpinistické řady holí LEKI dostávají do výbavy odepínací poutka díky technologii jménem Trigger S Vertical.
10-2-2016 Jan Klouček

Pomoca vyvinula krokoměr pro skialpinisty. Čeká se na zákazníky

Moderní elektronické vychytávky dnes najdete doslova na každém kroku, lyžování nevyjímaje. Právě v těchto dnech se o výrobu další takové – konkrétně skialpinistického krokoměru – můžete osobně přičinit. Stačí, když si na Kickstarteru najdete heslo PomocUp.
9-2-2016 Ondřej Katz

Fotíte a lyžujete? Staňte se králem Dolomit!

Od 18. února se v San Martino di Castrozza, malebném městečku východního Trentina, uskuteční čtvrtý ročník zajímavé soutěže, v jejímž rámci své umění předvádí freerideři i fotografové. Jejich výkony jsou samozřejmě posuzovány tak říkajíc komplexně, protože tím, co je nakonec hodnoceno, jsou jen a pouze FOTOGRAFIE.
20-12-2015 Tisková zpráva

Vyběhněte s pásy na Lysou horu. V rámci Skialp Vertical Race 2016

Magická Lysá hora je Mekkou příznivců skialpového lyžování odedávna. Množství nástupních míst, slušné převýšení, parádní sjezdy. Co víc si přát? Veřejný skitouringový závod Skialp Vertical Race využívá její magický potenciál a přidává dobrou zábavu i závodní adrenalin.
20-12-2015 Jan Klouček

Vyzkoušejte si skitouring. Zdarma s Dynafitem

Skitouring jede! Nárůst obliby tohoto sportu je až neuvěřitelný. Však ne nadarmo jsme chůzi na pásech letos zařadili mezi naše pravidelné rubriky. Pokud patříte k těm, kteří skialpu stále ještě nepropadli, ale tajně po něm pošilháváte: máme pro vás tip. Otestujte špičkovou výbavu na Dynafit testovacích dnech a vyzkoušejte si, o čem tenhle sport vlastně je.
30-11-2015 Jan Klouček

Zahajte sezonu netradičně: Snow & Safety konference v Lechu

Letos již po čtvrté se na začátku sezony scházejí výborní freerideři i instruktoři se zájemci z řad veřejnosti na jedné z největších konferencí věnovaných skialpu. Přímo v Mecce ski touringu v rakouském Lechu jsou na prvním prosincový týden naplánovány desítky přednášek, workshopů i praktických testů přímo v terénu.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit