Prestižní freeridový závod v Jasné můžete poprvé sledovat živě

Už počtrnácté se o nadcházejícím víkednu na Chopku uskuteční legendární freeridové závody CGC Jasná Adrenalin. Novinkou letošního ročníku je přímý přenos ze závodů, který můžete sledovat na internetových stránkách. Adrenalin živě? To nezní špatně, co říkáte?
jasna adrenalin.jpg

Až jeden a půl metru přírodního sněhu, terény se klonem 35 - 53 stupňů a převýšením až 400 metrů a samozřejmě krásy Nízkých Tater, to všechno na Chopok letos přilákalo 80 freeriderů ze 17 zemí.

Jasná není pro evropskou freeridovou špičku žádnou exotikou, ale prověřeným a mimořádně atraktivním místem. Jednoznačně to potvrzuje i fakt, že je CGC Jasná Adrenalin už posedmé součástí světové série Freeride World Qualifier a tím pádem vstupní branou do prestižní Freeride World Tour.

O sníh není nouze

Do startu závodu už zbývá jen pár dní, ale organizátoři věří, že se počasí ještě postará o další nadílku prašanu. “Na severní straně Chopku, právě do Lukovej doliny, stále přibývá nový sníh. Věřím, že si letos diváci přijdou na své, ať už doma, v teple u obrazovky, nebo přímo na místě, na horní stanici lanovky Rovná Hoľa na Koňskom Grúni,” uvedl ředitel závodu Ladislav Mrava.

Freeride živě: CGC Jasná Adrenalin můžete sledovat online

Oficiální start závodu je v pátek 26. února 2016 v 11:00

Právě z public area na Koňskom Grúni budou mít diváci nejlepší přehled o tom, jak si v terénu na lyžích vedou třeba Rus Ivan Malakhov nebo Nor Dennis Risvoll. I snowboardisté budou mít v Jasné silné zastoupení, mezi ženami se utkají i vycházející hvězdy snowboardingu Rakušanka Manuela Mandl s Mikaelou Hollsten z Finska. Pochopitelně také domácí budou mít v kategorii lyžařů na startu svá želízka v ohni, budou jimi především Katarína Lehotská a Ján Tajbos, na snowboardu pak Marek Gazda.       

Vítěz bere 10 000 EUR

Start závodu bude vedle horní stanice lanovky Funitel pod vrcholem chopku ve výšce 2000 m n. m., cíl o 400 metrů níž. Face check, povinné seznámení se soutěžním svahem, se uskuteční už ve čtvrtek a organizátoři při něm závodníkům v komentované jízdě odhalí sněhové podmínky a ostatní nástrahy ve žlebu.

Pozor, nebude-li předpověď počasí pro víkendové dny vyhovující, může závod odstartovat ještě v tentýž den, tedy ve čtvrtek! V porotě zasednou zkušení borci s bohatými zkušenostmi ze závodů Freeride World Tour, mezi jinými George Rodney a Connor Pelton. Vítěz CGC Jasná Adrenalin si z Jasné odveze 10 000 EUR. 

Jen o závodech to není

Jasná bude po celý víkend žít freeridem. Návštěvníci budou mít možnost otestovat celou řadu lyžařského vybavení a bohatý bude také doprovodný program. Freeride Village postavená u klubu Happy End nabídne skvělou atmosféru a hodně zábavy. Podrobný program najdete na www.jasna.sk.

Teaser k CGC Jasná Adrenalin 2016 

Článek má tyto nálepky freeride slovensko závody
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 24-2-2016
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit