Přijměte pozvání na VL-Family workshop

Učíte své děti lyžovat? Nechte si poradit od zkušenějších. Už na konci února se v Jizerských horách a na Vysočině na toto téma uskuteční dva zajímavé workshopy.
IMG_7075.JPG

Honza Verl je zkušeným Masters závodníkem, to asi většina z vás, co Masters závody jezdíte, ví. Když s námi nezávodí, stará se v rámci svých lyžařských workshopů o vylepšování techniky širokého spektra hobby lyžařů, pro ty zdatnější dokonce pořádá tréninky v brankách, což je vynikající a v našich podmínkách dost ojedinělá věc. Možná ale nevíte, že kromě vašeho lyžování leží Honzovy na srdci dokonce i lyžování vašich dětí. V druhé polovině února tedy v rámci svých aktivit sdružovaných pod vl-ski.cz pořádá dva Family workshopy. A tak jsme se zeptali, co můžeme od této, pro někoho nečekané akce očekávat.

SKI: Honzo, co vůbec znamená ta zkratka vl-ski?

H: Pro mnohé je to asi podivná a nesrozumitelná zkratka, ovšem pro hodně hobby lyžařů je to už dost dobře známý pojem. VL je Vylepšovací lyžování. Znají ho už stovky lyžařů, hlavně těch, kteří si uvědomují, jak důležité je pro bezpečné a přitom rychlé, úsporné a pěkné lyžování zajímat se o co nejlepší zvládnutí techniky.

Všechny informace jsou na www.vl-ski.cz, dobré je podívat se tam i na hodnocení a reference účastníků těchto workshopů.

SKI: Ten Family workshop ale bude něco trochu jiného. Můžeš to nějak stručně charakterizovat?

H: VL-Family workshop je zaměřen na lyžařské konzultace týkající se lyžování rodičů s dětmi - na co nejoptimálnější zvládnutí prvních kroků na lyžích pod vedením těch nejbližších, tedy rodičů.

SKI: Takže něco jako lyžařská škola?

H: No to právě ne! My vycházíme z toho, že oboustranně nejpřínosnější je obejít se bez lyžařské školy. Lyžovat s vlastními dětmi totiž přináší mnoho skvělých společných zážitků spojených třeba i s nácvikem sebeovládání. Vždyť to znáš. J Prostě učíme rodiče učit děti lyžovat. To, co my můžeme k nesporně nejpřirozenějšímu výukovému spojení rodič-dítě přidat, je uplatnění kvalitních a dobře fungujících výukových postupů. A zaručujeme, že se děti nebudou učit lyžovat tak, aby bylo po letech potřeba odstraňovat špatné návyky.

SKI: Tohle zní hodně sebevědomě!

H: Není to tak složité. Naše lyžařské konzultace jsou postavené především na POROZUMĚNÍ všemu, co je pro lyžování zásadní. Snad nejdůležitější při jakékoli výuce čehokoliv je ptát se PROČ? Proč je toto dobře a toto je horší?

SKI: Co je tedy pro kvalitní lyžování důležité?

H: Chce se mi říct: nepadat, udržet rovnováhu, umět zatáčet a bezpečně brzdit. J Vím ale, že chceš přece jen trošku podrobnější odpověď.

Velmi stručně a velmi zjednodušeně je to tedy správný základní (pohotovostní) postoj, stálé vědomí těžiště těla, správné zahranění s odklonem trupu, správné směřování těla a lyží a taky rytmus jízdy, tj. dynamické opakování pohybů.

SKI: Je to dost obsáhlý výčet, neměl bys něco srozumitelnějšího?

H: Vezmi děti a přijeď na VL - Family workshop!

SKI: Jak se zájemci mohou na workshop přihlásit?

H: Nejlepší je projevit zájem zasláním e-mailu, na který obratem, nejpozději druhý den, odpovím. Vím, že cena je velmi důležitým kritériem, takže: Ceny jsou ty nejmírnější, jaké si lze v současných horských relacích představit – ubytování s polopenzí bude do 500 Kč os/den, vlek do 300 Kč os/den, účastnický poplatek do 300 Kč os/den. Ubytování pro cca 30 osob (5-10 rodin) jsme v obou případech zajistili přímo na svahu, vleky a sklony svahu jsou optimální.

VL - Family workshop

  • 15. - 17.2. 2013 Luka nad Jihlavou, Vysočina
  • 24.2. - 2.3. 2013 Zásada, Jizerky

http://www.vl-ski.cz


Článek má tyto nálepky race masters
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 30-1-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit