Připomínáme show běžců na lyžích. Již tento pátek!

Závěr léta, anebo předzvěst zimy? Jistě na první řádný závodní adrenalin se těší čeští reprezentanti v běhu na lyžích. V pátek je čeká atraktivní Sport Street show na kolečkových lyžích v Liberci. O den později jedou ve Vesci letní šampionát na 15 km a v neděli uzavřou víkendový program tradičním drsným během na Ještěd.
Eva Nývtlová na kolečkových lyžích
„Máme za sebou hodně, ale opravdu hodně tvrdé soustředění. Přesně takové, jaké jsem si představoval,“ pochvaluje si reprezentační kouč Miroslav Petrásek. Po čtyřech letech se vrátil domů na Boží Dar. A tam patnáct dní dřel své svěřence, k nimž se připojili i Němci ze sousedního Oberwiesenthalu v čele s Reicheltem.

V německém středisku přestavěli dráhy na kolečkové lyže, namísto nudné pětikilometrové roviny kopírují takřka celé členité lyžařské tratě. „Chodili jsme tam i do posilovny,“ dodává trenér. Tým bydlel v božídarských Apartmánech 86, kde využíval balneoterapii v bazénu a měl i vlastního kuchaře. „Kluci měli pořád nachystáno. Navíc počasí bylo nádherný, tratě na Jahodovce posekaný a připravený,“ líčí kouč s nadšením.

Pokazily mu ho jen zdravotní trable. Nejprve si Lukáš Bauer přivodil svalové zranění a opustil tým, aby se léčil u moře. Pak nemoc zastavila Jiřího Magála, který se chystal na mistrovství světa v běhu do vrchu do Itálie a na běžeckou část věhlasných štafet Dolomitenlauf.

Vydrželo tedy jen kvarteto a – jedna žena. „Eva Nývltová odtrénovala poctivě a i to odloučení mezi samými chlapy nesla statečně,“ chválí novou členku společného elitního národního týmu.

I ona se už těší na startovní číslo. Zítra už v 10 hodin začne ve Vesci závod škol na koloběžkách a kolečkových lyžích. Jeho vítězové se pak objeví i v podvečerním programu na Soukenném náměstí u obchodního centra Ještěd. Tam se od 17 hodin ukáží kompletní reprezentační výběry od olympijských nadějí až po áčko na kolečkových lyžích, běžci i sdruženáři.

Mezitím se představí významné liberecké akce nadcházející zimy – mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování, Světový pohár v běhu na lyžích i mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově 2014.

Show doplní souboj skokanů na lyžích s ligovými volejbalisty o překonání laťky skokem z místa, fotbalisté by měli ukázat mistrovský pohár. Autogramiádu podstoupí olympijští medailisté z Londýna, zahrají kapely. „Věřím, že si to lidi užijí a pak nám přijdou fandit i v zimě,“ vábí Čestmír Skrbek, sportovní ředitel běžeckého úseku Svazu lyžařů.

„Přál bych si, aby si to lidem líbilo a nikdo se nezranil,“ souhlasí trenér Petrásek. Běžci nastoupí ve dvojicích Jakš – Kožíšek, Razým – Horyna, Nývltová – Grohová proti sdruženářům a juniorům. 

A jak vidí šance v mistrovských soubojích? „Martin Jakš by měl být lídrem. Na kolečkových lyžích by ho měl prohánět Kožíšek, běžecky asi spíš Horyna. Po výborné přípravě na Božím Daru věřím Martinovi, že by mohl v nedělním běhu dokonce překonat traťový rekord,“ tvrdí kouč.

Svou účast na páteční „Street“ akci přislíbili:

  • kompletní reprezentační tým běžců
  • tým skokanů
  • tým sdruženářů
  • návštěvníky pozdraví i bronzoví medailisti týmu 4kajaku na LOH Londýn!

Článek má tyto nálepky běžky akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tomáš Nohejl / 6-9-2012
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit