Řezáč končí ve Skinfitu, dohodl se s Nory!

Senzace v předvečer Jizerské 50! Jinak se to nazvat nedá. Jen záhy poté, co náš nejlepší muž ve Světových pohárech Lukáš Bauer potvrdil svůj start na nejznámějším českém laufu, přichází další překvapení. Stanislav Řezáč ukončil angažmá v rakouském Skinfitu a dohodl se na spolupráci s nejsilnějším týmem světa norským Xtra Personel.
Stanislav Řezáč při triumfu na Jizerské 50 (2012)

Do týmu kde jezdí i jeho největší soupeři bratři Auklandi nebo Švéd Ahrlin přestoupil Stanislav Řezáč už pro nedělní závod a tedy zvládne v jeho barvách kompletní letošní sezonu. Smlouvu podepíše v sobotu. „Trénoval jsem podobně, jsem připravený. Zítra si udělám lyže a pojedu,“ řekl obhájce loňského prvenství. „Jizerku je těžké vyhrát, natož pak výhru obhájit. A nejasnosti okolo dalšího působení? Není to příjemné, ale nerozhodí mě,“ dodal.

Marc Hager, šéf už bývalého Řezáčova týmu, který nyní nese nově název iXmind Racing podle nového hlavního sponzora, uvedl: „Rozcházíme se, protože se náš pohled na pojetí týmové spolupráce a strategie výrazně liší.“

Nils Marius Ottestad z týmu Xtra Personel prohlásil: „Je to skvělý lyžař a pomůže zvýšit sílu našeho týmu. S našimi jezdci se velmi dobře zná.“ Dokonce v loňské sezoně, kdy ještě jeli v jiných barvách, dal Ahrlin v průběhu závodů Řezáčovi napít ze své lahve, pomohli mu i Auklandi. Naopak Řezáč jim vyšel vstříc v Česku. „Podporujeme ho servisem, ale necháme ho dělat věci po svém. Víme. Jaký je solitér,“ dodal Ottestad.

Koukal rázem jedničkou Skinfitu

Za lídra týmu nyní v iXmind Racing považují Martina Koukala, bývalého mistra světa v běhu na 50 km a loňského vítěze laufu Finlandia-Hiihto. Ten má za sebou už roční zkušenost na maratonských tratích. A v týmu také dva mladé Švédy, Ottosona a Suthera.

„Potrénoval jsem dobře. Po La Sgambedě v Livignu jsem tam zůstal ve výšce. Odpočívám a chystám se, že budu bojovat,“ řekl, když dnes vyprovázel na start dětské Minijizerky šestiletého syna Sebastiana.

„ Papírově na klasice nejsem hlavní favorit. Můžu překvapit, jakýkoliv výsledek do deseti by byl skvělý,“ předpokládá. Loni si první start vytrpěl. „Vím, jak to vypadá, záleží na počasí. Doufejme, že předpověď vyjde a pojede se v zimních podmínkách, férovým počasí. K mínus osmi v noci, a mínus pět přes den. Nebude to tolik taktizování okolo mazání.“

A jaké máze dá přednost? „Spousta lidí pojede na hladkých, já budu mazat. I když bych se nebál ani na hladkých, loni jsem na to neměl odvahu. Dá se skoro všechno. Když si nebudu jistý, vezmu hladký lyže,“ rozvažuje. „Co vím, Södergren bude mazat, Jörgen Auckland pojede na hladkých. Může být hodně silný Rönning, je pořád neuvěřitelně rychlý a tohle je členitá trať až moc na maraton,“ zmínil favority.


O Jizerské 50 jsme také psali: 

Článek má tyto nálepky dálkové běhy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tomáš Nohejl / 11-1-2013
Tomáš Nohejl
Tomáš Nohejl spolupracovník redakce
  • autor je mediálním zástupcem: Vittore Teamu a Czech Ski media teamu
  • Nová sjezdovka Jáchymovská na Klínovci
  • 1.jpg
  • Shora nemá Klínovec chybu!
  • Image_3.jpg
  • soustredeni.jpg
  • Screen Shot 2017-03-12 at 19.18.56.jpg
  • zah.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
  • Screen Shot 2013-09-09 at 15.11.49.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit