Rok 2007 zakončí závod Tour de Ski v Praze

Světový pohár v běhu na lyžích v Praze, který budou současně druhým dílem seriálu Tour de Ski, se uskuteční v neděli 30. prosince na Hradčanském náměstí. Na dnešní tiskové konferenci to potvrdili za organizátory bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a ředitel běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace FIS Jürg Capol.
tdski-logo.jpg

Trať sprintu volnou technikou povede v okolí Hradčanského náměstí.
"Není hezčího místa v Praze," nechala se slyšet Neumannová.


Oficiální název závodu s rozpočtem asi 15 milionů korun je E.ON Pražská lyže a bude navazovat na úvodní díl druhého ročníku Tour de Ski v Novém městě na Moravě, kde loňský závod překazil nedostatek sněhu. Trať na Hradčanech bude měřit asi 500 metrů, pojedou se dva okruhy.


"Logisticky je Praha velmi dobré místo. Trať je na krásném místě, kolem Pražského hradu, lokalita je přímo skvělá," prohlásil Capol. "Oslovili jsme Kateřinu, která bude zárukou dobré organizace. A když to všechno sečteme, bude to dobrý závod," nepochyboval funkcionář a podobně se vyjádřil i na adresu Nového Města. "Loni byla kritická zima, ale Nové Město mělo vždy hodně diváků, takže nebyl důvod je vyřadit," dodal Capol.


Pro prahu existují tři varianty zasněžování, sníh se bude skladovat na Strahově. "Je to asi 1500 až 2000 kubíků, 400 až 500 náklaďáků," řekl Marek Rejman, který bude zodpovědný za technickou připravenost tratě.


Organizátoři Pražské lyže budou úzce spolupracovat s pořadateli v Novém Městě, ředitelkou závodu bude tudíž šéfka moravského měření sil Zora Honzlová, Neumannová povede organizační výbor pražského závodu.


Tour de Ski se po dvou závodech v České republice přesune na jeden díl do německého Oberstdorfu a seriál zakončí dva závody v Itálii - sprint v Asiagu a cíl opět na Alpe Cermis ve Val di Fiemme, kde se finále pojede vzhůru po tamní sjezdovce do výšky 1280 metrů nad mořem.


"Jsem si jista, že všichni závodníci ten seriál budou brát jako vrchol nadcházející sezony," upozornila Neumannová na skutečnost, že příští zima nemá závod charakteru mistrovství světa nebo olympijských her. "Chtěli jsme, aby lyžařský seriál byl etapový jako Tour de France, i když aktuálně to přirovnání není úplně ideální," konstatoval Capol v narážce na dopingové skandály při slavném cyklistickém závodu. "Loni se nám to ale osvědčilo," prohlásil.


Při Tour de Ski čeká ženy v součtu pěti závodů 55 kilometrů, muži absolvují více než 90 kilometrů. Na závodníky čeká celkem osm závodů v deseti dnech. Novinkami je týmová soutěž a skutečnost, že za každý závod bude možné získat body do Světového poháru, zatímco loni dostal body jen celkový vítěz. Podmínkou je však dokončení Tour. Pojede se celkově o milion švýcarských franků, asi 17 milionů korun.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 25-7-2007
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit