Rozhodnuto! Neumannová střídá Kumpošta

Kateřina Neumannová nahradila Romana Kumpošta na pozici prezidenta organizačního výboru mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 v Liberci. Rozhodla o tom dnes valná hromada organizačního výboru. V Liberci pro bývalou běžkyni na lyžích hlasovali tři z pěti členů valné hromady - zástupci lyžařského svazu Lukáš Sobotka s Norbertem Pelcem a primátor Liberce Jiří Kittner. Hlasování se zdrželi Kumpošt a radní za liberecký kraj Petr Doležal.
120-1-kopie-kopie-1.jpg

Novou šéfku příprav nečeká lehký úkol. Začala totiž velet týmu, kterému chybí deset klíčových manažerů a šest dalších důležitých lidí, kteří po odvolání dosavadního prezidenta podali výpověď. Neumannová má k ruce zatím pouze jednoho manažera - generálním sekretářem se pravděpodobně stane Jindřich Micka, bývalý generální sekretář Českého svazu ledního hokeje. "Musíme makat, aby se tady v roce 2009 udělalo co nejlepší mistrovství světa. Čeká nás hodně práce," řekla po svém zvolení Neumannová. Litovala všech emocí, které výměnu postu provázely. "Mohlo to proběhnout v daleko větším klidu. Bohužel se tak nestalo," uvedla.


Změnu na postu prezidenta provázely spory a emoce, protože Kumpoštovi nikdo nedokázal vytknout konkrétní chyby. K tomu prý nedošlo ani dnes. "Nebyly mi i přes výslovný dotaz sděleny žádné důvody," řekl novinářům. V prohlášení zároveň uvedl, že své odvolání považuje za bezprecedentní zásah státu a politiky do činnosti občanského sdružení. "Což považuji za velice nebezpečné pro celý český sport a politickou kulturu," konstatoval s tím, že současnou situaci prodiskutuje s právníky. Nevyloučil možnost podání žaloby i na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.


To jmenováním olympijské vítězky do funkce podmínilo další financování příprav šampionátu. Jelikož se tak stalo, mělo by nyní uvolnit zbývající částku ve výši zhruba 700 milionů na dostavbu areálů. "Paní ministryně (Dana Kuchtová) mě požádala, abych udělala maximum, aby se zprůhlednil tok státních peněz. Já ekonom nejsem, ale budu k tomu vytvářet nejlepší podmínky," řekla Neumannová. Ekonomickým expertem bude v organizačním výboru Martin Tichý, kterého dosadilo právě ministerstvo a valná hromada jej odhlasovala jako svého nového člena.


Neumannová si hodlá nejprve v nejbližších dnech udělat obrázek o aktuálním stavu věci. Zatím prý nemá plán, jak zvládne například kritickou situaci kolem dramaticky zpožděné výstavby můstku na Ještědu. "Budu ale dělat všechno proto, aby se to stihlo," řekla.
Jenže dosavadní manažer skokanských můstků na Ještědu Libor Stejskal, který dnes jako jeden z klíčových lidí podal výpověď, je přesvědčen, že stihnout výstavbu areálu do únorové generálky v rámci Světového poháru je prakticky nemožné. "Pro nové lidi to bude skoro nadlidský výkon. Já jim přeju hodně štěstí, protože já bych to v pozici nováčka nezvládl," dodal.
Je prý možné, že závody, které jsou povinnou generálkou před MS, proběhnou v termínu, ale nikoliv na nových můstcích. "Není problém uspořádat závody Světového poháru, už tu několikrát byly. Ale problém je v otestování nových sportovišť. Ta se nestihnou," zopakoval Stejskal. "Já budu dělat všechno proto, aby se to stihlo," reagovala Neumannová.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 28-7-2007
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit