RWE MČR 2013 v kombinaci SKI & GOLF má své vítěze

Pátý ročník sportovního klání, které spojuje dvě sportovní disciplíny - lyžování a golf, se uskutečnil ve dnech 12. a 13. dubna 2013 tradičně ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a v Golf & Spa resortu Kunětická Hora. Celá akce ovšem odstartovala už v podvečer 11. dubna, kdy se do Elán baru ve Špindlerově Mlýně začali sjíždět první hráči. Slavnostní zahájení spolu s předáním startovních čísel zde proběhlo ve velmi přátelské a pohodové atmosféře a bylo tak důstojným začátkem celé akce.
PETR KABÁT

Záštitu nad tuzemskou soutěží počtvrté převzala energetická skupina RWE, která lyžování v České republice dlouhodobě podporuje. "Potvrdilo se, že Ski & Golf je jednoznačně nejzajímavější akcí na závěr lyžařské sezony. Zároveň pomyslně otevírá rok golfový, což nám přijde symbolické. Proto jsme se rozhodli pojmout ji jako závěr našich zimních aktivit, který výborně doplní náš již fungující sponzoring. Nehledě na to, že jsme opravdu velkými fanoušky jak lyžování, tak golfu," vysvětluje mluvčí společnosti RWE a jeden ze 150 účastníků tuzemského závodu Martin Chalupský.

Páteční ráno ve Špindlu dle předpovědí na všech meterologických serverech chystalo déšť a to se bezezbytku naplnilo. Nicméně počasí se poručit nedá a sněhu byl ve Špindlerově Mlýně naštěstí dostatek. Závod v obřím slalomu byl díky klukům z lyžařské školy SKOL-MAX připraven velmi dobře a start na vrcholu horního hanku vzbuzoval u všech velký respekt. Trať o dvaceti branách na černé sjezdovce byla technicky náročnou zkušeností. Přesto opravné jízdy ze 150 závodníků jelo pouze 13 borců. Letošní novinkou bylo, že pokud jel závodník novou - opravnou jízdu, připočítala se mu ke konečnému času jedna sekunda navíc.

Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích - SENIOR, WOMEN, MID, MAIN a JUNIOR. Nejlepší čas zajel bývalý vynikající reprezentant v alpském lyžování Borek Zakouřil (MAIN), který zajel absolutně nejrychlejší čas dne 31,87 sec. Druhým nejlepším výsledkem mezi všemi lyžaři byl čas jeho sestry Petry Zakouřilové (WOMEN) 37,73 sec. a třetí Nikol Jirešové 37,87 sec. Další zajímavé výsledky pod 40 sec. měli P. Kabát, J. Arnold (vítěz reality show s ČT na vrchol), V. Štefl, J. Schovánek ml. a D. Manďák (všichni MAIN). V kategoriích SENIOR dominoval opět jako v loňském ročníku Jaroslav Žižka (39,35) a v MID kategorii Petr Jirásek (38,39), druhý byl Radek Matějů (39,79). Juniorskou kategorii ovládl nováček Pavel Gebrt (40,94) před úřadujícím Mistrem republiky a také juniorským mistrem světa SKI&GOLF z roku 2010 Antonínem Vajcíkem (41,75).

Po dopoledním lyžařském programu následoval přesun na golfové hřiště resortu Golf & Spa Kunětické Hora. Tady konečně zavládlo to pravé jarní golfové, tedy slunečné počasí, avšak se stále proměnlivým a postupně i sílícím větrem. Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

Titul absolutního vítěze v Mistrovství republiky v kombinaci SKI&GOLF 2013 získal podruhé v jeho kariéře při dosavadních třech účastech golfový profesionál z Olomouce Petr Kabát (MAIN). Petr zajel skvěle závod na lyžích, to se dalo očekávat, protože je bývalým kvalitním závodníkem, v golfu pak zúročil tříměsíční intenzivní trénink v JAR a fantastickou precizní a koncentrovanou hrou bez chyb zahrál 73 ran. Loňský obhájce a trojnásobný vítěz SKI&GOLF Jiří Janda zajel nad své očekávání velmi dobře lyže (40,68 sec.) a držel tak velmi slušný kontakt s celou špičkou bývalých závodníků na lyžích. Mohutným finišem v golfu s výsledkem 70 ran (2 rány pod PAR hřiště) skončil celkově o 2 body na druhém místě. Třetí místo obsadil při své první účasti Alan Babický (44,29 a 76 ran). Mezi ženami proběhl tradiční boj mezi dvěma adeptkami na titul Evou Koželuhovou a Karin Kotkovou. Evě se nepodařilo dobře zajet ve slalomu, ale nad své očekávání zahrála na golfu (solidních 83 ran). Karin si ovšem titul nenechala ujít a výsledek 87 ran ji stačil na celkové vítězství mezi ženami. V kategorii SENIOR zvítězil vůbec poprvé při své páté účasti Josef Novák, především díky výsledku v golfu - 84 ran. V kategorii JUNIOR nebylo od začátku pochyb o vítězi Antonínu Vajcíkovi, protože konkurence na lyžích chybovala.

Vítězové jednotlivých kategorií mají možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině května 2013. V loňském roce české družstvo skončilo v konkurenci 50 týmů na pěkném pátém místě, v individuálních kategoriích dokonce obhajují 2. místo Eva Koželuhová a 2. místo v mixech Eva Koželuhová s Jiřím Jandou. Držíme jim všem palce!

Výsledky RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2013

 

  • Kategorie WOMEN: Eva Koželuhová 168,38; Eva Koželuhová 172,74; Nikol Jirešová 173,74
  • Kategorie WOMEN 40+: Bobina Žůrková
  • Kategorie SENIOR: Josef Novák 169,02; Petr Jireš 171,36; Pavel Gola 172,80
  • Kategorie SENIOR 60+ : Petr Jireš
  • Kategorie MID: Jiří Janda 151,36; Alan Babický 164,58; Jaroslav Martínek 169,168
  • Kategorie MAIN: Petr Kabát 149,96; Vlastimil Štefl 165,72; Josef Strejc 166,10
  • Kategorie JUNIOR: Antonín Vajcík 167,50;

 

Kompletní výsledky najdete na www.czechgolfproduction.cz nebo www.skigolf.cz

Ve spolupráci s ČT Sport je také připraven dokument, který bude možno shlédnout 1. května.

Foto: Ota Mrákota (http://www.ota-mrakota.cz)

Článek má tyto nálepky sport závody SKI&Golf
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 19-4-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit