Senzace v OH sjezdu: Dvě zlata a sedmá Maďarka

Sjezd je krásný. A umí být pěkně dramatický. Naplno se to zase ukázalo při středečním závodu žen na olympiádě v Soči. Že na vrcholných akcích sjezd vyhrávají překvapiví vítězové bylo ještě umocněno skutečností, že překvapivé vítězky jsou dvě.
Vítězky: zlato - zlato - bronz

Pravděpodobnost, že dvě lyžařky sjedou 2713 metrů dlouhou trať na setinu sekundy stejně rychle, je mizivá. A přece se to stalo. Dlouho se ve vedení držela Dominique Gisinová, už to bylo pro mnohé velké překvapení. Její čas pak ale vyrovnala s číslem 21 startující slovinská rutinérka Tina Maze. Vítězka Světového poháru, tedy vloni nejlepší lyžařka světa, letos dlouho hledala ztracenou formu, ale našla ji v pravý čas. Těsně před olympiádou vyhrála sjezd v Cortině d'Ampezzo a na olympiádě všem ukázala, jak se má ladit forma směrem k vrcholu sezony.

Švýcarka Dominique Gisinová je asi pro spoustu fanoušků překvapením, tím pravým olympijským, ale je třeba říct, že se jedná o zkušenou závodnici, která v poslední době jezdí rychlostní disciplíny stabilně na velmi vysoké úrovni. Doposud jí chyběl top výsledek, stejně jako celému švýcarskému týmu, teď ho tedy konečně má. A jak s chutí ukazovaly kamery, pořádně jí to sebralo…

Naštvaná Lara Gut

Pro Švýcarsko samozřejmě sbírá super výsledky Lara Gutová, konec konců bronzová medaile, kterou si ve stejném závodě vyjela, také není k zahození. Dokonce i z televizních záběrů ale bylo patrné, jak moc je asi krasavice Lara součástí týmu. Byla snad jediná, kdo přešťastné Gisinové k životnímu úspěchu negratuloval. Anebo byla úplně poslední. Lyžování je holt inidividuální sport a ti nejlepší lyžaři jsou zpravidla obrovskými individualisty. Jinak to dnes asi nejde.

Křížová nepřekvapila

Česká reprezentantka Klára Křížová skončila jedenadvacátá. Splnila si svůj cíl, kterým bylo nezaostat za vítězkou více než dvě vteřiny, umístění na začátku třetí desítky ale žádným velkým úspěchem není. Specialistka na sjezd, kterou Křížová je, si musí klást vyšší cíle. Tím spíš, že už nepatří mezi nezkušené zajíce. Pro Kláru Křížovou je Soči druhou olympiádou, startů ve Světovém poháru a na světových šampionátech už má na svém kontě také požehnaně, a tak by se narůstající zkušenosti pomalu mohly začít úročit. Být nejlepší sjezdařkou v Česku je málo.

Šok pomaďarsku

Jak se z hloubi startovního pole vystrkují růžky a nakukuje mezi opravdovou sjezdařskou elitu všem ukázala Maďarka Edit Miklos. Se startovním číslem 25 se na trať pustila v době, kdy už se v cílovém prostoru poplakávalo (smutkem i radostí), a na okamžik ještě probudila trochu jiný druh emocí. Cílovou fotobuňku protnula v šestém nejlepším čase! Na sedmou příčku ji pak odsunula mladá Norka Sejerstedová, s níž ale zainteresovaní museli počítat.

V souvislosti s časy později startujících závodnic se poměrně dost spekulovalo o vlivu rychle měknoucí a po zásahu pořadatelů zase "uměle zrychlené" tratě. Rozhazovat po trati sjezdu salmiak, který po krátké době v rekaci se sněhem tuhne, to se opravdu jen tak nevidí. Rieschové či Gutové to prý "zrovna nejelo", závodnice s čísly okolo 25 prý na aktuální situaci na sjezdovce naopak vidělaly. Na tom může být něco pravdy, hodně zaujal například i výkon Slovinky Ilky Stuhec, která se se sedmadvacítkou protlačila až na 10. místo. Ale to ke sjezdu zkrátka patří. A mimochodem, Klára Křížová sratovala jen chviličku po slovinské sjezdařce, měla startovní číslo 29…

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování závody OH Sochi
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 13-2-2014
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit