Sjezdař Kryštof Krýzl se zranil při tréninku

Nejúspěšnějšímu členovi českého sjezdařského týmu během uplynulé zimy, KRYŠTOFU KRÝZLOVI, se výrazně zkomplikovala příprava na novou sezónu. Dvaadvacetiletý závodník Dukly Liberec si totiž ve čtvrtek odpoledne při tréninku v lyžařské hale v německém Wittenburgu přivodil ošklivý pád, při kterém si zlomil pátý hrudní obratel.
kryzl.jpg

Osmý nejlepší slalomář letošního světového šampionátu byl po krkolomném pádu převezen vrtulníkem na hamburskou kliniku St. Georg, kde podstoupil všechna potřebná vyšetření a následně v pátek okolo poledne zde byl operován. "Operace proběhla bez komplikací a Kryštof tři hodiny po jejín skončení opustil jednotku intenzivní péče," uvedl Kryštofův otec Aleš Krýzl a jedním dechem dodal: "Rádi bychom touto cestou poděkovali lékařům z hamburské klinky a také všem dalším lidem, kteří v průběhu noci ze čtvrtka na pátek a v průběhu pátečního dopoledne pomohli svými konzultacemi a intervencemi. Jedná se o Milana Jiráska, Františka Dvořáka, Martina Bartáka, Tomáše Banka, MUDr. Jaroslava Větvičku, MUDr. Jiřího Beznosku, MUDr. Marcela Stašu, docenta Jana Štulíka a Mudr. Petra Nesnídala. Velké poděkování patří také především trenérovi Kryštofa Petru Lajkebovi, fyzioterapeutovi Pavlu Uhlířovi a dalším členům realizačního týmu."


Právě osobní trenér Petr Lajkeb byl s českým reprezentantem na místě v inkriminovaném okamžiku. "Stalo se to při jedné z tréninkových slalomových jízd. Kryštof 'vyletěl' z trati, přepadnul přes síť, která ho otočila, a bez lyží pak spadnul z přibližně pětimetrové výšky do koryta snowbardové U-rampy, která se nacházela v bezprostřední blízkosti tratě," popsal Krýzlův kouč nešťastnou událost, jež potkala jeho svěřence.
Dvojice českých slalomářů, připravující se ve Wittenburgu (vedle Kryštofa Krýzla to byl také Filip Trejbal), přitom chtěla trénovat na jiné trati. "Chtěli jsme jezdit na té bezpečnější, na té vzdálenější od U-rampy, ale provozovatelé haly nám to neumožnili a odůvodnili to tím, že není dostatečně upravená a vypreparovaná. Přitom věděli, že na té trati hned u U-rampy už loni došlo k podobnému případu, kdy si tam jeden ze švýcarských závodníků zlámal obě nohy," zdůraznil Petr Lajkeb.


Český sjezdařský tým se musí bohužel v posledních dvou sezónách potýkat s řadou zranění. Ta na rok a půl vyřadila ze závodních svahů Ondřeje Banka po jeho pádu v Kitzbühelu v lednu 2008, zdravotní patálie provázely po většinu loňské sezóny rovněž Filipa Trejbala (problémy s achilovkou, těžká angína, zánět slepého střeva) a nevyhnuly se ani Martinu Vráblíkovi (přetržený křížový vaz), jehož připravily o start na MS ve Val d'Isere.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 3-7-2009
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit