Ski areál Kouty otevírá novou modrou sjezdovku

Fenomén posledních let, Ski areál Kouty, se doposud profiloval jako vyloženě sportovní středisko s nabídkou zejména ostřejších tratí. To se letos částečně mění. Do areálu přibyla přes tři kilometry dlouhá rodinná sjezdovka.
Nová modrá sjezdovka v Koutech

Délkou přes tři kilometry se sjezdovka řadí mezi nejdelší v celé české republice, přičemž na Moravě je vůbec nejdelší. Na oněch třech kilometrech a padesáti metrech překonává převýšení 520 m, z čehož plyne, že má potenciál oslovovat i slabší lyžaře, kterým nabídne bezpečný a dlouhý lyžařský výlet. Právě pohodová, dlouhá modrá sjezdovka byla snad jediným momentem, který se dal doposud – přesněji do loňska – Ski areálu v Koutech vytknout. Dneska už náročný lyžař s sebou do Koutů klidně může přivézt své malé děti i s tchýní a připravit jim atraktivní den na adekvátní sjezdovce. Pokud jsou děti větší, je pro ně modrá ideální alternativou. Mimochodem, to, že je pohodová, sděluje i její jméno „Pohodová“. Prochází novým lesním průsekem a poslední širokou část obsluhuje nový 700 metrů dlouhý vlek.

Nový dětský park s lyžařskou školou

Pokud jsou ovšem ještě malinké, je pro ně vhodnější svěřit je do nového dětského parku, kde operuje specializovaná lyžařská škola. Nový areál disponuje jak pojízdným kobercem, tak lanovým vlekem, je bezpečně ohrazena, aby se zamezilo nebezpečí střetu s jiným lyžařem. V blízkosti je cafe bar a restaurace, takže rodiče mohou sledovat výuku dětí od kafe nebo jídla ze slunné terasy. Dětský park je plně vybaven nejmodernějšími pomůckami pro výuku dětí – je to, jako kdyby vklouzly do pohádky. Zpátky do reality se vám pak vrátí zase o něco lepší lyžaři. Poté, až děti opustí brány lyžařské mateřské školky a ojezdí si nejdelší sjezdovku na Moravě, čeká nejen na ně zcela nový snowpark. Ten vyrostl mezi přibližovákem a sedačkovou lanovkou.

Nejen na sjezdovky

Sjezdovky, na české poměry nadprůměrně dlouhé a strmé, už asi není potřeba blíže představovat. Tedy jen stručně: dvě hlavní tratě o délce více než dva a půl kilometru a šířce více než 50 m mají převýšení přes 500 metrů. Doprovází je expresní 6sedačka s nejvyšší kapacitou u nás. Celková délka sjezdových tratí je 11,5 km.

Na své si ale přijdou i běžkaři. U horní stanice lanovky je totiž výchozí bod pro běžecké trasy Stadion a Mravenečník. Trasy se nachází v nadmořské výšce 1100 - 1330 m n. m., a nemají tedy problémy s nedostatkem sněhu, vedle toho nabízejí i parádní výhledy na hlavní hřeben Jeseníků včetně Pradědu. Okruh Stadion (2,5 km) vede nádhernou přírodou kolem atraktivní vodní nádrže Dlouhé Stráně, která drží vodu pro moderní přečerpávací elektrárnu. Okruh Mravenečník je už delší výlet (15 km) a je dále propojen s dalšími běžeckými trasami v Hrubém Jeseníku. Něco mezi je pak trasa Medvědí hora, která v délce 9,5 km vede napříč lyžařským areálem.

Komfortní zázemí

Nakonec snad zmínka o zázemí lyžařského areálu. Ať už se vrátíte ze sjezdovek nebo z běžek, můžete se spolehnout, že se v cíli výborně najíte a uvedete se do plného komfortu.

Navíc se každý ambiciózní lyžař může zúčastnit soutěže o nejaktivnějšího lyžaře. Odbavovací systém totiž eviduje a analyzuje každý průchod turniketu, takže se po lyžování dovíte, kolik přesně jste toho najezdili. A nejen za den, ale i za celou sezonu! Staňte se vítězem sjezdového maratonu!


Článek má tyto nálepky česko cestování
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 11-12-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit