SKI magazín cross: Závod pro každého

«Kam ten sport spěje?», říká si často lyžařský fanda. Běžecké závody s hromadným startem, stále oblíbenější sprinty, při kterých je nějaký ten šťouchanec samozřejmostí, a všemu pak vévodí na olympiádu nově zařazený skicross! To už nás nebaví sportovci peroucí se jen s časem a vlastní výkonností? Kontaktní závody se skicrossem v čele jsou považovány za budoucnost lyžování a pokud za pár let na svahu nechcete hrát «druhé housle», přijměte pozvánku na SKI magazín cross.
cross.jpg

Loňská podoba Českého poháru ve skicrossu (tehdy ještě Blizzard cup) měla velmi slušný ohlas. Úspěšná série čítala dohromady na dvanáct závodů a z celkového triumfu v nejatraktivnější mužské kategorii se nakonec neradoval nikdo horší než český ex-reprezentant ve slalomu Stanley Hayer. Je tedy jasné, že byli diváci často svědky skutečně atraktivní podívané v podání české a tím pádem i světové skicrossové elity. Také mistr světa a dvojnásobný vítěz Světového poháru Tomáš Kraus si pro národní pohár rezervoval hned několik dní a nakonec skončil v celkovém pořadí seriálu šestý.

Než se však pustíte do bojů se světovými šampióny, budete muset předložit platnou registraci a také zvládnout kvalifikaci. Úroveň je vysoká a porazit někoho z užší špičky je tím pádem pro amatéra spíše záležitostí náhody. Jelikož je ale zájem veřejnosti o skicross stále větší a větší, uspořádáme pro vás na závěr letošní sezony skutečný open závod. SKI magazín cross dá příležitost vyniknout všem neregistrovaným lyžařům, ovšem také dětem a handicapovaným sportovcům, kterým nabízí neopakovatelnou možnost zazávodit si na trati připravené pro nejlepší světové závodníky. Dráha vybroušená pro finále Českého poháru bude jen den poté (v neděli 8. dubna) přístupná všem. Zájemci se pouze rozdělí do několika kategorií (děti do 10 let, junioři do 16 let, muži, ženy a handicapovaní), načež se utkají o titul časopisu SKI magazín. «Převážně z bezpečnostních důvodů nepojedou děti vyřazovacím systémem a následným kvalifikováním do heatů, ale projedou si trať jednotlivě,» přibližuje organizaci open závodu reprezentační trenér a člen organizačního štábu Vladimír Augusta. K dispozici budou nejmenším závodníkům i naši skicrossoví reprezentanti, kteří se jim stanou trenéry a průvodci pro trénink i jízdu. V ostatních kategoriích sice závodníci pojedou kvalifikační jízdu také individuálně, přičemž jich mohou absolvovat hned několik a počítat se bude ta nejrychlejší, ale prvních 32 jezdců postoupí do finále, kde se již utkají vyřazovacím systémem dle pravidel Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Pro ty nejlepší jsou připraveny ceny a zajímavé prize money.

Pokud jste tedy přesvědčeni o svých lyžařských schopnostech, nebo jen máte rádi hory, lyže a sníh, přijeďte si v neděli 8. dubna na Mísečky užít dobré nálady při SKI magazín cross open závodu. Závodníkům jen připomínáme, že z vybavení jsou povinné helmy a doporučují se také chrániče páteře. «Jelikož cílem závodu je dát příležitost amatérům, nesmí v kategoriích «muži» a «ženy» startovat nikdo s platnou českou či mezinárodní závodní licencí,» uzavírá Vladimír Augusta.

Doprovodné akce:

Součástí závodu bude i spousta doprovodných akcí, takže se příznivci skicrossu mohou těšit na autogramiádu českých reprezentantů, lyžařskou školku nebo školu servisu a mazání. Po závodě je připravena hudební party, kdy se na scéně představí uskupení jako Status Presents, Nonsence a další.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 6-4-2007
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • Červená dolů na Schwarzenberg
  • Opravdu exkluzivní: lyže LXS Big Freeride
  • Kateřina Neumannová byla jednou z nejvýraznějších tváří značky Madshus
  • race.jpg
  • kopec-profil.jpg
  • f12-ad-sx-vt-03-170.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit