SKI magazín - prosinec 08

Úvodník prosincového SKI magazínu tentokrát nebude o Vánocích, ale o věcech daleko nepříjemnějších. Přesto doufám, že to všichni vydýcháte a někteří se nad sebou, v tom předvánočním čase, třeba zamyslíte. Zprávy o nepodařeném startu Šárky Záhrobské do letošní sezony doprovázela na podzim ve sdělovacích prostředcích také jedna «zajímavost», a totiž že se při zahajovacím závodě Světového poháru v Söldenu některým závodníkům z hotelu ztratily lyže.
ski-prosinec08-titulka.jpg

Někdo prostě v nestřeženém okamžiku vešel do lyžárny německého týmu, vzal dva páry lyží, nějaké hůlky a odešel. Rakouské lyžařské středisko Sölden je v době zahajovacích závodů SP vždy doslova napěchováno lyžařskými insidery, lidmi od fochu, jak se říká, mají tam spoustu práce. V sobotu a v neděli je ovšem také plné fanoušků, kteří lyžování milují. Dalo by se říct, že je to určitá komunita, kterou spojuje lyžování ať už jako koníček, nebo přímo profesně. Že se ve stejnou dobu na stejném místě vyskytne také někdo, kdo sem přijel ukrást lyže, může nás Čechy jen sotva překvapit. Vždyť je to právě tady tak jednoduché! Co ale překvapující je, alespoň tedy pro autora tohoto úvodníku, je fakt, že spoustu lidí takováto sprosťárna nijak zvlášť nepohoršuje. Jak jsem na to přišel? Seděli jsme takhle večer po söldenském závodě u pivka a rekapitulovali pocity. Na přetřes přišla také ona krádež a z následné diskuse pak vyplynula jedna naprosto odporná skutečnost: všichni přítomní to považují za velkou drzost a všichni by si ony ukradené lyže, když by se naskytla možnost, od zloděje koupili. Pro dokreslení už tak dost smutné reality ještě dodám, že u pivka seděl šéfinstruktor rakouské lyžařské školy, lektor vzdělávající učitele lyžování a trenérka mládeže. Tedy profesionálové, co v běžných obchodech za vyšponované ceny lyže rozhodně nenakupují, mají přece jiné možnosti...
Slova o komunitě lidí, které něco pěkného spojuje a ve které jsou přece všichni kamarádi (a dokonce si prý zásadně tykají,) jsou tedy blbost. Alespoň víme, že se lyže budou krást i nadále a že si za to do značné míry můžeme sami.


Užijte si klidné vánoční svátky, mějte se rádi a až vyrazíte na hory, dávejte si pozor na lyže!

Ve SKI prosinec najdete:

 

 

SKI_prosinec_08_maria_reisch Svojí štíhlou, vysokou postavou připomíná spíš atletku nebo volejbalistku. Přitom je obrovským lyžařským talentem a jednou z mála opravdu špičkových allrounderek.

 

SKI_prosinec_08_zahrobsti Dva roky utekly jako voda a máme tu opět světový šampionát v alpském lyžování...

 

SKI_prosinec_08_gender Lyže, boty a každopádně i nějaká ta móda pro ženy začínající, zkušené, skromné i marnivé. Podrobné charakteristiky vybraných lyží, rady, tipy na techniku, názory profi-testérek.

 

SKI_prosinec_08_dachstein Tréninkový kemp Dachstein 2008. Svědectví o podzimním předsezonním dění na Dachsteinu.

 

SKI_prosinec_08_servismani Nesbírají cenné kovy ani trofeje, nespatříte je ve světle ramp a televizních kamer, nejsou oslavováni v médiích. Přesto mají velký podíl na úspěších sportovců.

 

SKI_prosinec_08_bezky Turistické a backcountry modely. Lyže a boty označované výrobci jako turistické případně backcountry patří celosvětově mezi nejprodávanější.

 

SKI_prosinec_08_market Pár pěkných kousků oblečení, v němž si ostudu neuříznete. A navrch od Sportisima ještě tipy na oblečení pro nejmenší.

 

SKI_prosinec_08_obleceni_deti Nesbírají cenné kovy ani trofeje, nespatříte je ve světle ramp a televizních kamer, nejsou oslavováni v médiích. Přesto mají velký podíl na úspěších sportovců.

 

 

SKI_prosinec_08_savogninSKI_prosinec_08_galibier_thaborSKI_prosinec_08_lyzujici_detiSKI_prosinec_08_beaver_creek


 

 

... a mnoho dalšího

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 27-11-2008
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • bauer-2.jpg
  • Stavba lanovky Špindl (7)
  • Bez kvalitního dřeva se výroba lyží neobejde
  • rijen_13_298_361.png
  • ski2006-1578.jpg
  • Na lyže s elánem
  • Pohary SSM.jpg
  • Kateřina Neumannová a náměstek Pavel Richter při otevření druhé sezóny běžeckého areálů v Chuchli
  • IMG_0020.JPG
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit