SKI magazín - únor 07/08

V tomto vydání SKI magazínu se hodně píše o lyžování ve volném terénu. Jistě už jste slyšeli o tom, že freeskiing je vlastně lyžování ve své původní formě, návrat ke kořenům a nejpřirozenější forma vyžití na sněhu. Je to všechno pravda, ale pamatujte také na to, že právě při této nejpřirozenější podobě lyžování je potřeba ze všeho nejvíc používat zdravý rozum. A mluvíme-li jednou o té přirozenosti, pak hlavně svůj rozum, vlastní úsudek, střízlivé uvažování… To je přece také přirozené, nebo snad ne? Určitě je nanejvýš vhodné absolvovat výpravy do neznámého terénu s profesionálním průvodcem, ale jak jsme se bohužel už několikrát přesvědčili, nepředplácíme si tím jistotu, že se nám nic nestane.
ski-unor08-titulka-1.jpg

Jeden takový profesionální a velezkušený průvodce se o tomto problému nedávno vyjádřil pro média poměrně drsně, nicméně pravdivě. «Jsem tu proto, abych klientovi zprostředkoval nevšední zážitek. Nejsem jeho anděl strážný,» řekl po tom, co mu jeden z klientů odplaval do věčných lovišť. Rozluštit otázku odpovědnosti za klienty či ostatní členy dobrodružných podniků je vždy složité, ale v případě jakékoliv tragické události hlavně velice smutné a ve stínu něčí smrti snad i beznadějně zbytečné. Při lyžování jsme vždy odpovědní každý sám za sebe a všechna rozhodnutí, zejména ta nejdůležitější, musíme nakonec vždy udělat sami. Zkuste se na tyto okamžiky připravit tak, abyste v pravou chvíli volili správně.


Do druhé poloviny zimy vám tedy přejeme jenom ta správná rozhodnutí a mnoho krásných lyžařských zážitků. A přesto, že nyní v rukou držíte poslední tištěné vydání SKI magazínu sezony 2007/2008, ještě se s vámi neloučíme. Spoustu zajímavostí včetně dalšího vydání online čísla najdete opět na našich webových stránkách, proto nezapomeňte sledovat www.skimagazin.cz. S vámi ostatními, kteří přece jen dáváte přednost tištěné podobě, se těšíme na shledanou opět v říjnu!

 

Ve SKI magazínu 2008 najdete:

 

SKI unor 08 freeski Kdo nemluví o freeskiingu, jako by nebyl. I my chceme být IN, a tak se na té freeskiingové vlně pojďme také trochu povozit. Ale unese nás vůbec?
SKI unor 08 Julia Mancuso Čtyřiadvacetiletá rodačka z Nevady má od pánaboha obrovský sportovní talent, nepostrádá ani ctižádost a píli a navíc patří k nejatraktivnějším lyžařkám současnosti.
SKI unor 08 Tour de Ski Před rokem Lukáš Bauer při premiéře Tour de Ski chyběl kvůli zdravotním problémům. Letos už celému seriálu osmi závodů v deseti dnech suverénně vládl.
SKI unor 08 lety na lyzich Všechno se při nich násobí. Rychlost, délka, adrenalin i riziko zranění. Ale také neopakovatelný pocit při letu, který trvá až sedm osm vteřin.
SKI unor 08 jjn Anna Kuliskova Zrakově postižená lyžařka Anna Kulíšková je krásnou mladou ženou, úspěšnou sportovkyní i nadějnou flétnistkou. Zkrátka velkou osobností.
SKI unor 08 freeride ski test Novým freeridovým lyžím dominují dva trendy. Zaprvé je to všestrannost a fakt, že se prostě dobře jezdí, druhým znatelným trendem freeriderů jsou twin tips.
SKI unor 08 vazani Pro někoho nutnost. Zejména pro ty, co si za pěkným off-pistem klidně trochu vyšlápnou.
SKI unor 08 laviny Hra o život, vítězství v nedohlednu. Problematika lavin bohužel vždy spojená se zásadní otázkou: Žít, či nežít?
SKI unor 08 instruktor Být instruktorem lyžování zavání dobrodružstvím a vzrušením. Ale nemyslete si, každá mince má dvě strany.
SKI unor 08 Xanadu In-door skiing je špatná myšlenka, která se dočkala velmi solidní realizace.
SKI unor 08 chranice Žádné membrány, žádné funkční prádlo, žádné helmy ani páteřáky. Proboha, jak jsme to jen mohli přežít?!

Cestování:

 

SKI unor 08 Sulden

 

 

 

 

SKI unor 08 Serfaus

 

 

 

 

SKI unor 08 Val Cenis

 

 

... a mnoho dalšího

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 25-2-2008
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • Seznamte se: Alexander Chorošilov (RUS)
  • IMG_0155.JPG
  • Edurne Pasaban
  • Těsně!
  • P1050578-1.jpg
  • 91dx5o1tJdL._SL1500_.jpg
  • 2006_4_Julia Mancusso.jpg
  • 1.jpg
  • Sázky na biatlon mají letos ambice trhnout rekord v prosázených částkách
  • 2f741429e3791cd1a942b647618f0620.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit