SKI magazin – unor 10

Milí čtenáři, v kanadském Vancouveru vzplál v pátek 12. února olympijský oheň a v těchto dnech už si to nejlepší sportovci světa rozdávají o vytoužené medaile, které jim prý změní život. Ale olympiáda v posledních letech vzbuzuje také poměrně dost diskuzí, určitě se nedá říct, že by ji všichni bezvýhradně milovali. Naopak, odpůrci, většinou lidé z míst, kde se má olympijský cirkus roztočit, se dávají pořádně slyšet. Člověk se jim zase nemůže tak moc divit, budou si muset uklidit na zahradě, možná nějaký ten týden dokonce nebudou smět tam, kam jinak rádi chodívají… A úplně nejhorší je, že si na olympiádě nahrabou nějací cizí lidé, zatímco na místní zbydou akorát tak dluhy!
ski-unor10-titulka.jpg

Na druhou stranu ale pořád můžeme sledovat to nefalšované nadšení sportovců, kteří se debatami o ztrátovosti, ekologicky závadné výstavbě či politizaci olympijských her nenechávají nijak rozhodit. Pro spoustu z nich, možná pro většinu, je olympiáda pořád «nejvíc». Medaili z olympiády dokáží obětovat mnoho, podřídí tomu dlouhodobou přípravu a i když třeba říkají: «Jde o jeden závod, svět se kvůli němu nezboří,» v koutku duše je skryta obrovská touha po tom, postavit se na olympiádě na stupně vítězů. Ta fotka obletí celý svět, vnoučata se s ní budou chlubit kamarádům. A pak to přijde. Chyba, setina sekundy, smůla, koleno v háji, ... Zrovna teď, před olympiádou! A všechno je ztracený. A nebo není? Nevzdám to. Pojedu. I kdybych se z toho kopce měla klouzat po zadku! To je panečku vůle! Když se k ní přidají šikovné felčarovy ruce a trocha toho domácího kutilství, nemusí být ta zatracená placka úplně v nedohlednu. Petr Urban vypátral tajemství, které postavilo elitní světovou boulařku zpátky na nohy. A olympijská myšlenka žije dál!

Ve SKI únor najdete:

 

SKI_unor10_zrncic Pokud jste o tomhle klukovi ještě neslyšeli, raději teď zbystřete pozornost. Patří do velmi silné generace sjezdařů narozených v roce 1986, a ta se momentálně důrazně hlásí o slovo.

 

SKI_unor10_garmisch V německém Garmisch-Partenkirchenu letos v březnu vyvrcholí Světový pohár v alpském lyžování. Němci tuto významnou akci určitě obléknou do svých barev, chystají se totiž na příští mistrovství světa.

 

SKI_unor10_vancouver_01 Kompletní televizní program lyžařských disciplín, zajímavosti z dějiště závodů, rozhovory, tipy na vítěze, ... Jan Holický a Zuzana Kocumová vám nechají nahlédnout do lyžařského zákulisí.

 

SKI_unor10_vancouver_02  

 

SKI_unor10_cslink Kdo nebyl v sobotu 16. ledna ve Špindlu, může jenom litovat! 1. ročník lyžařského závodu CS Link SKI magazín Open se opravdu vydařil.

 

SKI_unor10_touringtest Kouzlo chození na lyžích oslovuje stále více lyžařů. Pryč ze sjezdovek! Vystoupat a pak se spouštět netknutým, překrásně bílým terénem...

 

SKI_unor10_novak Nová rubrika pro vyznavače telemarkového lyžování. Vybavení, cestování, osobnosti, ... Kulich s bambulí a SKI FREE-HEEL vám nesmějí chybět!

 

SKI_unor10_historie Příchod praotce Čecha na Říp nadělil národu nejen radostný život v nové zemi, ale později i žalné odchody z vlasti. Je logické, že mezi všemi těmi inženýry, služkami a řemeslníky bylo i na tisíce sportovců.

 

SKI_unor10_architektura Na jaře roku 2009 se v Innsbrucku v rámci veletrhu Interalpin poprvé rozdělovaly ceny za vynikající horskou architekturu. Podívejte se, jak umí být lidé v horách vkusní.

 

SKI_unor10_kalhoty Oblečení pro náročnější formy pohybu v zimní přírodě musí odpovídat skutečně vysokým požadavkům na funkčnost a odolnost. Ale mělo by také dobře vypadat.

 

 

SKI_unor10_kiaSKI_unor10_hračkySKI_unor10_pitztalSKI_unor10_dachstein

 

 

... a mnoho dalšího

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 12-2-2010
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit