Ski4Fun Cup 2013 odstartoval na Bílé

Ve Ski areálu Bílá se uplynulou sobotu 19. ledna 2013 závodilo v superobřím slalomu. Závody seriálu Ski4Fun Cup byly spojeny s celodenním programem a testováním nejnovějších lyží.
Vyzkoušet si atmosféru opravdových lyžařských závodů mohli účastníci prvního ze čtyř dílů seriálu Ski4Fun Cup 2013, který o uplynulém víkendu odstartoval právě v Moravskoslezských Beskydech. Na závodní sjezdovce ve Ski areálu Bílá zažili nejen profesionálně připravenou trať, ale také silnou atmosféru, jako znali většinou jen z televizních obrazovek. Tentokrát však byli v centru dění i oni, lyžaři z řad široké veřejnosti.

Zazávodit si a třeba si díky svým výkonům na svahu vyjet i nějaké ceny mohli lyžaři všech věkových kategorií. Všichni navíc získali jako bonus ke startovnému slevu na celodenní permanentku a v den závodu tedy lyžovali za poloviční ceny. A protože mediálním partnerem Ski4Fun Cupu je ČT Sport, mohou se účastníci závodu na Bílé při troše štěstí vidět v patnáctiminutovém sestřihu, který ze závodu televize odvysílá.

Na závodní sjezdovce ve Ski areálu Bílá zvítězila dravost mládí před zkušenostmi. Nejrychlejším závodníkem dne totiž byl junior Radek Kašpar. Jen o osmadvacet setin sekundy byl pomalejší teprve dvanáctiletý Radek Knybel a třetí místo vybojoval Jaromír Štěpán, nejlepší ze závodníků kategorie Masters.

Mezi ženami byla nejrychlejší juniorka Monika Vráblíková, která se navíc blýskla dvanáctým nejlepším časem vůbec. Druhá a nejlepší mezi žákyněmi byla Eva Barvíková, třetí nejrychlejší ženou dne byla juniorka Magdaléna Žaloudíková.

Nechybělo ani testování nejnovějších modelů lyží značek Atomic a Salomon pod názvem Atomic Salomon Skitesting. Taneční skupina T-bass z Hradce Králové předváděla luxusní oblečení Salomon při taneční přehlídce.

Akce na Bílé se povedla a těšila se vysoké účasti z řad účastníků závodů Mercedes Benz Česká pojišťovna Ski4Fun Cup 2013, tak lyžařů, kteří testovali lyže na akci Atomic Salomon Skitesting.

Skitesting a Ski4Fun Cup 2013 pokračuje již 26. ledna ve Skiareálu Lipno a dále 2. února v Rokytnici nad Jizerou a 9. února ve Skiareálu Dolní Morava. Další informace najdete na: http://www.ski4fun.cz