Skiareál Lipno zažil atmosféru velkých lyžařských závodů

Profesionálně připravená závodní trať pro superobří slalom, atmosféra opravdového závodění s přítomností televizních kamer a testování špičkových lyží. To vše zažili v sobotu 26. ledna návštěvníci Skiareálu Lipno, který hostil druhý závod seriálu Ski4Fun Cup spojený s akcí Atomic & Salomon Skitesting.
Skitesting je zábavný celodenní program spojený s testováním nejnovějších modelů lyží značek Atomic a Salomon a závodem SKI4FUN CUP v superobřím slalomu pro všechny, kdo si chtějí vyzkoušet jízdu na profesionálně připravené trati a atmosféru opravdového závodění. Ve Skiareálu Lipno, jednom z nejlepších lyžařských areálů v České republice, si mohli tohoto programu lyžaři užít uplynulou sobotu.

Právě na jedné ze sjezdovek Skiareálu Lipno dostali návštěvníci možnost vyzkoušet si skutečné závodění se startovním číslem i odpovídající atmosférou a servisem. V rámci závodu v superobřím slalomu, který je součástí Česká pojišťovna Ski4Fun Cupu 2013, pořadatelé zájemcům změřili čas a mezi nejlepší dokonce rozdělili hodnotné ceny. Závodu pro širokou veřejnost se zúčastnilo na šest desítek lyžařů od malých dětí až po kategorie Masters, všichni navíc získali 50% slevu na celodenní permanentku pro lyžování v den závodu. Navíc se při troše štěstí mohou závodníci vidět v patnáctiminutovém záznamu ze závodu, který připravuje ČT4 Sport.

Závody v superobřím slalomu přinesly vyrovnané výkony. Nejrychlejším závodníkem dne byl Libor Staněk, který vytýčenou trať sjel za 26,46 sekundy. Jen o 13 setin sekundy pomalejší byl Martin Culek, třetí Milan Rosol ztratil dalších sedm setin sekundy.

Mezi ženami vládla svahu Jitka Dušáková, druhé místo obsadila věkem teprve žákyně Zuzana Rosolová a třetí nejlepší čas zajela Kateřina Šimíčková.

Skitesting ale není jen o závodění. Čekání na vyhlášení výsledků a rozdělení cen pro nejlepší v jednotlivých kategoriích předcházel doprovodný program, jehož součástí byly módní přehlídky Salomon, losování tomboly a samozřejmě Atomic & Salomon testování lyží. Nechybělo ani představení „Horské aplikace“ od České pojišťovny a Horské služby ČR, a další program.

Seriál Ski4Fun 2013 pokračuje 2. února v Rokytnici nad Jizerou a 9. února ve Skiareálu Dolní Morava. Další informace najdete na http://skitesting.cz.