Skiatlon ovládl Nordic Team, vítěze TOUR určí cross

Druhý závod Atomic&Salomon SKImagazín TOUR, bedřichovský skiatlon, který se konal 16. února na závodních tratích v Jizerských horách, zná své vítěze. A jeho výsledky, i díky absenci celkových lídrů série, pořádně zamotaly celkovou klasifikací seriálu netradičních závodů v běhu na lyžích.
Start čtvrtého ročníku SKImagazín skiatlonu pořádaného za podpory firem Atomic a Salomon.

Po nočních sprinterských soubojích, jež otevřely letošní Atomic&Salomon SKImagazín TOUR jen pár dnů před koncem loňského roku a kterým dominovali běžci z liberecké Dukly v pořadí Bartoň, Kožíšek, Máka, byly před druhým ze tří dílů série karty rozdány jasně: pokud přijede někdo z trojice reprezentantů, bude o celkovém vítězi TOUR prakticky jasno. Jenže reprezentační povinnosti všech jmenovaných způsobily, že nejlépe postaveným mužem průběžného pořadí byl na skiatlonu celkově pátý Jakub Pšenička a o zápletku bylo postaráno. Úplně opačná situace se zrodila v kategorii žen, kde si naopak závod nenechala ujít žádná z favoritek. Jenže jejich pořadí v cíli s výsledky zamíchalo snad ještě víc než v klasifikaci mužů. Pro závěrečný běžecký cross se zkrátka máme na co těšit!


Prohlédněte si také fotogalerii ze čtvrtého ročníku SKImagazín skiatlonu. Najdete ji zde.


Závodní skiatlonový program v Bedřichově odstartoval již v devět hodin, kdy se na trať vydali první závodníci a závodnice z řad žáků a předžákyň. Pro tyto kategorie je SKImagazín skiatlon jedinečnou příležitostí, jak si vyzkoušet trať profesionálně připraveného závodu ve skiatlonu před mnoha diváky. A z jejich snahy bylo také jasně vidět, že to neberou na lehkou váhu. Samozřejmě, že s rostoucím věkem závoďáků stoupala i kvalita jejich výkonů, přičemž u žáků už samozřejmě jde mluvit o velmi dramatickém a stylově výborném představení. Junioři byli pro letošní rok zařazeni do hlavního závodu spolu s profesionály i hobbíky a jak je patrné z výsledků, v konečném pořadí se rozhodně neztratili.

Hobbíci se mezi elitou neztratili

Novinkou ve všech třech závodech letošní TOUR je kategorie hobby, o kterou byl obohacen i druhý závod série skiatlon. Její účastníci běží hlavní závod spolu s profesionály, ale v cíli jsou jejich časy vyhodnocovány zvlášť. V té souvislosti stojí za pozornost celkové umístění hobby vítěze Tomáše Vebera, který skončil v absolutním pořadí na pátém místě! Druhým nejlepším amatérem byl Tomáš Charvát a třetím Jakub Jirkův. Hodně dramatický byl nakonec závod i pro ty vůbec nejrychlejší, neboť o stupních vítězů se rozhodovalo takříkajíc u kulatého stolu. Z druhého místa byl krátce po skončení závodu diskvalifikován Radek Horálek, jeho stříbro tedy připadlo Martinu Lopotovi a na třetí stupínek se posunul Arnošt Hlaváček. Pozici největšího favorita uhájil člen Salomon Nordic Teamu Jakub Pšenička.

Startovní pole žen bylo, jak už jsme psali výše, obsazené všemi favoritkami a otázka zněla jasně: "Dokáže Petra Hynčicová obhájit své prvenství ze sprintu, nebo bude delší skiatlonová trať více vyhovovat její hlavní pronásledovatelce a bývalé reprezentantce Zuzaně Kocumové? Pro odpověď na tuto otázku ovšem nebylo nutné čekat až do cíle, téměř jasno bylo již po klasické části závodu. V boxech se Zuzana Kocumová objevila o téměř deset vteřin dříve než Petra Hynčicová a v bruslení svůj náskok ještě navýšila. Celkový téměř padesátivteřinový rozdíl hovoří za vše, účtovat se bude v závěrečném crossu. Snad si ho ani jedna z žen nenechá ujít! Ve hře je poukázka na zboží od firem Atomic a Salomon v částce 15 000 korun.

Závěrečný závod Atomic&Salomon SKImagazín TOUR: běžecký cross je na programu opět v Bedřichově 2. března 2013. A pokud přemýšlíte, že byste si chtěli na běžkách vyzkoušet něco výjimečného, jste určitě srdečně zváni. Poslední podnik je bez jakýchkoliv pochyb tím nejzábavnějším z celé série! Přijďte se přesvědčit jako závodníci, nebo diváci!

Výsledky SKImagazín skiatlon (2 x 5 km)

  • Muži (profi): 1. Pšenička Jakub 27:45.6, 2. Lopota Martin +12.1, 3. Hlaváček Arnošt +1:09.4
  • Ženy (profi): 1. Kocumová Zuzana 30:18.5, 2. Hynčicová Petra +48.5, 3. 3. Knopová Kamila +55.0
  • Muži (hobby): 1. Veber Tomáš 29:40.3, 2. Charvát Tomáš +39.1, 3. Jirkův Jakub +3:30.9

Článek má tyto nálepky SKImagazin TOUR
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 20-2-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit