Skicentra letos investovala hlavně do zasněžovací techniky

V řadě českých horských středisek zůstane letos jízdné na vlecích na loňské úrovni. Zdražení připravují například v Jeseníkách, naopak ve Špindlerově Mlýně nebo na Ještědu budou jízdenky levnější. Některá skicentra připravují zvýhodněné permanentky. Řada horských středisek letos po špatných zkušenostech s počasím z minulých let investovala zejména do zasněžovacích zařízení, zlepšení doznají i některé běžkařské tratě. Na lyžařskou sezonu už se připravují také horští záchranáři.
cerna-hora.jpg


Velká pozornost se letos soustředí na Jizerské hory, kde se bude konat lyžařský šampionát. Kvůli mistrovství světa prošel areál na Ještědu velkou modernizací. "Zhruba 1,5 miliardy do něj investovalo město Liberec," řekl ředitel společnosti Snowhill Daniel Svrček. Ve snaze přilákat více lidí zlevnila společnost denní permanentku z loňských 490 korun na 430 korun.


Celkem 15 milionů investovaly do nového vybavení areály Tanvaldský Špičák a Severák. Na Severáku se letos zaměří hlavně na malé děti, přibude tam druhý pojízdný koberec pro výuku předškoláků a kolotoč pro malé lyžaře.


Na začínající lyžaře pamatovala také Jizerská obecně prospěšná společnost. Ta použila polovinu z dvacetimilionové dotace z evropských fondů na rekonstrukci pětikilometrového běžeckého okruhu v Bedřichově, který vyhledávají rodiny s dětmi.


Do umělého zasněžování a nových rolb investovala horská střediska v Krkonoších. Tamější vlekaři jsou už na sezonu připraveni. Jednodenní jízdenka pro dospělého ve Skiareálu Špindlerův Mlýn letos klesne o 50 korun na 700 korun a ceny půjdou dolů i u ostatních skipasů. Nižší ceny podle provozovatele zvýhodní lyžování i pro turisty z eurozóny, pro něž se s posilující korunou stával pobyt v Krkonoších dražší. O deset korun se naopak zvýší cena jednodenní jízdenky v Peci pod Sněžkou, v Janských Lázních se ceny nemění. Zdražení jízdného na vlecích zvažují někteří provozovatelé lyžařských středisek v Jeseníkách.


Nejvíce práce s přípravami na nadcházející sezonu zde měli pracovníci skicentra v Přemyslově. Areál zachvátil v loňské sezoně požár a provozovateli způsobil škodu 16 milionů korun. Následky neštěstí jsou už odstraněny. Velké změny čekají lyžaře na Lipně, kde stavební firma do konce listopadu předá provozovateli nové lanovky, dětské vleky a přepravní koberce. Nové lyžařské vleky začnou letos jezdit také v Křemešníku u Pelhřimova nebo ve skiareálu Monínec na Příbramsku.


Největší skiareály v Karlovarském kraji investovaly značné částky do zázemí pro lyžaře, řada novinek čeká také na sportovce v Beskydech. Například v areálu Pustevny bude lyžaře zdarma přepravovat vláček z parkoviště až k lanovce. Většina zdejších provozovatelů zdraží permanentky zhruba o deset procent.


Na zimu se už připravují také horští záchranáři. V tomto týdnu někteří z nich vyrazili na konferenci a trénink na ledovci do Francie. "Za měsíc nás čeká ještě příprava na ledovci v Rakousku," řekl šéf horské záchranné služby v Jeseníkách Michal Klimeš.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 13-10-2008
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit