Skicrossové mistrovství ČR ukončilo lyžařskou sezonu

Letošní velikonoční víkend byl pro českou lyžařskou scénu mimořádně významný. Nejen že nabídl jednu z posledních příležitostí všem, kteří si ještě zatoužili užít posledního sněhu na tuzemských horách, ale stal se i datem určeným pro vrchol tuzemské skicrossové a snowboardcrossové sezony, kterou uzavřel nedělní otevřený závod o pohár časopisu SKI magazín.
skiopen.jpg

Sobotní republikové mistrovství, které proběhlo 7. dubna na Horních Mísečkách, přitom nepřekvapilo ani tak svými výsledky, jako kvalitou závodu samotného. Díky mimořádně špatné zimě totiž bylo vlastně jediným pořádným závodem, který se letos na našem území konal, a tak se na sjezdovce Machytka sešlo téměř osmdesát závodníků na lyžích, ke kterým se přidali ještě snowboardisté.

Vystavěná mistrovská trať nebyla extrémně náročná a díky poměrně teplému počasí ani příliš rychlá, na kvalitě to však závodu rozhodně neubíralo. Na české poměry byla dost dlouhá a jak se shodla většina přítomných, atraktivita skicrossu určitě nespočívá v počtu zraněných závodníků. O Velikonocích tak nemusela na Mísečkách Horská služba zasahovat ani jednou, a přesto se bylo na co koukat. Vždyť se po krkonošském sněhu proháněli dva momentálně nejlepší skicrossaři světa, spolu s úřadujícím mistrem Španělska a kompletní česko-slovenskou špičkou. Pohled do výsledkové listiny pak zcela koresponduje se současným stavem domácí skicrossové scény – zvítězil mistr světa Tomáš Kraus před vicemistrem Stanley Hayerem a dalším českým reprezentantem Zdeňkem Šafářem.

Jestliže mužské startovní pole je v českých podmínkách tradičně nabité, ženy tu většinou mají o poznání větší pohodu, což na Mísečkách platilo dvojnásob. Při neúčasti české jedničky Terezy Kacířové kralovala nepočetnému startovnímu poli Polka Karolina Riemen následována krajankou Dagmar Krzyzynskou. Mistryní České republiky se tedy stala Barbora Procházková.

Vyhlášením vítězů a předáním pohárů králům českého skicrossu pro rok 2007 však sobotní program na Mísečkách zdaleka neskončil. K povzbuzení dobré nálady totiž odpoledne ještě zahrály kapely Nonsense a Status Praesents a svou novou kolekci odprezentoval prostřednictvím půvabných modelek oděvní výrobce Hannah. Zbytek sil pak většina zúčastněných poctivě odevzdala na afterparty v Jilemnické boudě, kde však chyběli pořadatelé, kteří již připravovali nedělní závody SKI magazín cross určené široké veřejnosti.

Konec dobrý – všechno dobré

V neděli časně zrána se mistrovská trať Machytka vskutku otevřela všem odvážlivcům, kteří zatoužili změřit své síly na profesionálně připravené sjezdovce a utkat se o pohár časopisu SKI magazín. Úvodní registrace překvapila především organizátory, kteří více než 70 závodníků evidentně nečekali. Velký zájem však jen utvrdil všechny zúčastněné, že rozloučit se s letošní zimou na Mísečkách byl dobrý nápad.

Startovní listinu tak nakonec tvořila směs závodníků a závodnic všech věkových kategorií od předškolních dětí až po zkušené borce. Oficiální trénink a kvalifikační jízdy se jely po jednom a na čas, do závěrečných rozjížděk se již nastupovalo klasickým vyřazovacím systémem po čtyřech, známým z vrcholných skicrossových závodů. Finálové rozjížďky proběhly bez jakýchkoliv problémů, v duchu fair-play, a jen potvrdily vysokou sportovní kvalitu a formu skicrossové veřejnosti. Z vítězství v nejsledovanější kategorii registrovaných můžu a žen se nakonec radoval Jonáš Kobr, kterého na stupních vítězů doprovodil Filip Hátle a Michal Ducháč. Mezi neregistrovanými převzali z rukou vicemistra světa Stanleyho Hayera trofeje Filip Auswald a Mariana Malá.

Dvanáctiminutový záznam z MČR ve skicrossu bude vysílat Česká televize v pátek 13. 4. 2007 v přestávce hokeje Česká republika - Slovensko.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 12-4-2007
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit