SKImagazín Cross ovládl Ladislav Rygl

Velkou lyžařskou exhibicí se vším všudy vyvrcholila o druhém březnovém víkendu série netradičních závodů v běhu na lyžích SKImagazín Atomic Salomon TOUR. Pro účely jejího posledního zastavení vyrostla minulý týden nad bedřichovským stadionem běžecká trať plná zatáček, skoků, klopenek a boulí, na kterou se následně vydali ti nejodvážnější ze závodníků, aby změřili síly v relativně mladé, ale divácky velmi atraktivní disciplíně zvané Nordix.
_DSC0819 copy.jpg

Jenže kdo by si myslel, že vyběhnout svah svým sklonem připomínajícím červenou sjezdovku a následně ho přes skoky a muldy sjet dolů je pouze devízou dospělých, velmi by se spletl. Součástí SKImagazín Crossu byl totiž i krajský pohár žactva spolupořádaný libereckou Duklou. Netradiční trať si proto zřejmě vůbec poprvé v historii tuzemských závodů vyzkoušelo i téměř 300 začínajících závodníků. A moc se jim to líbilo. 

Potenciál závodů v běžeckém crossu nám ve SKI magazínu byl zřejmý již od té chvíle, kdy jsme ho ve Švýcarsku poprvé spatřili. Proto když jsme o několik let později vybírali druhy disciplín, z nichž sestavíme mix našeho seriálu, nebylo o jeho zařazení žádných pochyb. Ovšem podobně důležitým rozhodnutím jako předvést cross v Jizerských horách bylo přizvat na jeho start i žáky a žákyně z liberecké Dukly, jejichž účast se stala doslova základním kořením celého závodu. Mladí běžci se totiž takovéhoto typu závodu zúčastnili vůbec poprvé a po projetí cílem většinou neskrývali radost a nadšení. “Zatímco po ostatních krajských pohárech lze z tváří dětí vyčíst maximálně únavu a zklamání, tady snad každý toužil jet ještě jedno kolo a dát “záludným” skokům co proto,” vysvětluje se smíchem trenér mladšího dorostu v Dukle Liberec Zbyněk Valoušek. Na tři stovky mladých běžců opanovalo před početnou diváckou kulisou bedřichovský stadion téměř po celé dopoledne, čímž vytvořilo doslova ideální podmínky pro start odpoledního hlavního závodu. 

Ženské finále, nordix se vším všudy

Kvalifikace crossu dospělých započala s úderem třinácté hodiny a mezi startujícími se postupně objevovaly takové osobnosti, jako bývalý reprezentant v severské kombinaci Ladislav Rygl nebo juniorská mistryně světa a dnes příležitostná laufařka Zuzana Kocumová. Všichni závodníci si s nástrahami tratě poradili napoprvé na výbornou a mohlo tedy začít jejich nasazování do finálových bojů. K zisku vavřínů bylo v mužské kategorii nutné zvládnout trojici rozjížděk a neskončit poslední v následném finále. Mezi ženami se začínalo v semifinále. Postup z rozjížděk si zajistili vždy dva ze čtveřice startujících. Zvláštní pozornost diváků byla mimo známých jmen zaměřena ještě na dvojici Mikuš, Jetmarová – loňské vítěze a i letos po dvou závodech průběžně vedoucí závodníky SKImagazín Atomic Salomon TOUR. Jejich snaha o triumf v crossu nakonec shodně skončila v semifinálových rozjížďkách, což však vzhledem k jejich náskoku na celkové prvenství stačilo. 

Zajímavé zápletky se diváci a koneckonců i závodnice dočkaly v ženském finále, kde po celou dobu sváděly tuhý boj o vítězství dvě patrně největší favoritky Jitka Pešinová a Zuzana Kocumová. Jejich naděje ovšem vzaly za své krátce po polovině trati na největším skoku, kde po vzájemném kontaktu skončily mezi diváky. Zatímco pro do té doby vedoucí Jitku Pešinovou to znamenalo úplný konec nadějí, Zuzana Kocumová ještě dokázala vybojovat celkově druhou příčku za možná poněkud překvapenou vítězkou Simonou Jiřičkovou. O poznání jasněji bylo v mužské polovině startovního pole, kde žádné pochybnosti nepřipustil suverénní Ladislav Rygl triumfující před Adamem Fellnerem a Radkem Šretrem. 

Výsledky SKI magazín crossu:

  • Muži: 1. Rygl Ladislav, 2. Fellner Adam, 3. Šretr Radek
  • Ženy: 1. Jiřičková Simona 2. Kocumová Zuzana, 3. Boudíková Adéla

Konečné výsledky SKI magazín TOUR:

  • Muži: 1. Mikuš Martin, 2. Horálek Radek 3. Škoda Jakub,
  • Ženy: 1. Jetmarová Jana, 2. Jiřičková Simona, 3. Knopová Kamila


- Více o našem seriálu na http://tour-de-ski.cz

Článek má tyto nálepky běžky
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 13-3-2012
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit