SKImagazín cross přilákal tuzemskou lyžařskou elitu

Dušan Kožíšek, Tomáš Slavík a Zuzana Kocumová byli hlavními hvězdami lyžařského crossu v Bedřichově, posledního závodu SKI magazín TOUR, sdružující trojici netradičních závodů v běhu na lyžích. Z vítězství v unikátní sportovní disciplíně se nakonec radoval prvně jmenovaný, který na osmisetmetrové trati nechal za zády jak Vojtěcha Prášila, tak právě sdruženáře Tomáše Slavíka. V ženském finále triumfovala Ludmila Horká před Hynčicovou a Kocumovou.
Cross11_male_38.jpg Sobotní závod v disciplíně zvané Nordix byl mimo Světového poháru a Jizerské padesátky patrně jedním z nejlépe obsazených podniků konaných letos v České republice. Přitom ještě dva dny před startem zcela reálně hrozilo jeho zrušení a i přes velkou snahu pořadatelů se nakonec muselo jet na zkrácené trati. "Na rozdíl od většiny těchto závodů konaných ve světě jsme chtěli nabídnout cross, který běžce prověří nejen z hlediska jejich sjezdařského umění, ale i po stránce fyzické připravenosti. Postavili jsme proto okruh, který byl v podstatě kombinací sprintu a crossu. A i když původní trasa závodu byla ještě o poznání techničtější, myslím, že i náhradní varianta splnila očekávání a nabídla velmi atraktivní podívanou," popsal charakter závodu bývalý reprezentant Radim Nyč, který si vzal stavbu trati na starosti.

Právě profil kombinující klasický sprint se skoky, klopenými zatáčkami, muldami, prudkými stoupáními a sjezdy byl jako stavěný pro našeho reprezentanta v běhu na lyžích a pozdějšího vítěze Dušana Kožíška. Kvalifikací i trojicí rozjížděk postoupil dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa bez většího zaváhání a ani ve finále nedopustil žádné drama. Bylo vidět, že souboje, v nichž jsou potřeba ostré lokty a důraz, má reprezentant Dukly Liberec zažité a i když ve sjezdech a na můstcích mu zdatně sekundoval třeba Tomáš Slavík, pro něhož jsou skoky denním chlebem, ve finále nedal Kožíšek soupeřům mnoho šancí.

Paradoxně dramatičtější než finále proto byly předchozí souboje v čele s druhým semifinále. V něm finálový pavouk svedl dohromady dva budoucí medailisty se spolufavoritem závodu a suverénem předchozích dvou dílů bedřichovské TOUR Martinem Mikušem. V nejtěsnějším finiši dne nakonec zvítězil Prášil před Slavíkem a černý Petr tak zůstal v rukou právě Mikušovi. Tomu nebylo nic platné ani to, že do té doby postupoval dál vždy s naprostou suverenitou a s kvalifikačním časem 2:54,83 se stal rovněž nejrychlejším mužem celého dne. Satisfakcí mu byla alespoň skutečnost, že i konečné páté místo mu s velkým náskokem stačilo na triumf v celkovém pořadí seriálu a hlavní cenu od generálního partnera seriálu společnosti Amer sports. Je symbolické, že s úplně shodným umístěním jako Mikuš se musela smířit i celková vítězka ženské kategorie Jana Jetmarová.

Výsledky SKI magazín crossu:

Muži: 1. Dušan Kožíšek 3:06.50, 2. Vojtěch Prášil 3:08.70, 3. Tomáš Slavík 3:11.30
Ženy: 1. Ludmila Horká 3:30.80, 2. Petra Hynčicová 3:33.60, 3. Zuzana Kocumová 3:38.60

Konečné výsledky SKI magazín TOUR:

Muži: 1. Martin Mikuš, 2. Aleš Máslo, 3. Tomáš Malík
Ženy: 1. Jana Jetmarová, 2. Anna Papežová, 3. Klára Pančochová

Článek má tyto nálepky sport akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 22-3-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit