Skutečný sen jménem Skylink SKI magazín Open

Rovná, tvrdá až ledovatá sjezdovka, sluníčko a teplota ráno pod a přes den lehce nad bodem mrazu. Pro závod ve sjezdovém lyžování naprosto ideální podmínky. Takže sen? Vůbec ne! Kdo byl v neděli 4. března ve svatém Petru, ten ví, že se to skutečně může stát.
IMG_4428.jpg
Informovat o uspořádané akci v superlativech patří k běžným "povinnostem" každého pořadatele. Ale upřímně, co víc jsme si v neděli 4. března 2012 ve Špindlu mohli přát? Snad jen více žen, lepší víno a šéfredaktorovi tak o deset vteřin lepší čas. A hodinky s vodotryskem…

Byla ale vířivka a ta nám vodotrysk spolehlivě vynahradila. Za to patří tradičně dík Honzovi Culkovi z firmy Caldera Spas. Stejně i firmám POC, Kjus, Elan, Holmenkol a Leki, neboť právě tyto v lyžařském světě uznávané značky společně utvořily pro sjezdařský závod ideální skladbu partnerů. Tradičně nás podpořil také Happy Sport, síť vynikajících pražských obchodů s lyžařským vybavením, no a připomínat, že bychom takový závod nikdy neuspořádali bez velkorysé podpory společnosti Skylink, generálního partnera SKI magazín Open, je asi tak originální, jako konstatovat, že nejlepší zázemí a stavbu lyžařských tratí v Čechách poskytuje Ski klub Špindl. Na Oskarech by poděkovali ještě mamince a Bohu, ale my se budeme nestydatě chlubit tím, že prostě máme obrovské štěstí. 

Přeložení závodu z původně plánovaného lednového termínu na začátek března samozřejmě budilo obavy, zda už na přípravu kvalitní tratě pro super G nebude příliš teplo. Nakonec se ale zase ukázalo, že nezáleží ani tak na kalendáři, jako spíš… na štěstí. Kdosi mávl kouzelným proutkem, rozmáčený sníh v noci zmrzl a na početný zástup rekreačních i aktivních závodníků ráno čekala pista, na níž by se asi bez problémů odjel i Světový pohár. Jezdilo se hodně rychle, v průměru o deset vteřin rychleji než vloni, sjezdovka vydržela prakticky ve stejném stavu až do úplného konce závodu a náročná trať dala zabrat i těm nejlepším lyžařům startovního pole. 


Nakonec zase zvítězily zkušenosti. Podruhé v tříleté historii SKI magazín Open – super G pro veřejnost byl ze všech nejrychlejší Boris Zakouřil. Vítězství bývalého reprezentanta v alpském lyžování nikoho nepřekvapilo, ale snadné to Boris neměl. Druhý nejrychlejší čas patřil zástupci nastupující generace lyžařů, patnáctiletému juniorovi Adamu Červinkovi, a třetí byl v celkovém hodnocení další velezkušený matador a bývalý reprezentant Jan Holický. Účast takto zkušených nebo v případě mládí výkonných lyžařů nás těší a troufáme si říct, že stejně to cítí i ostatní účastníci našeho závodu. Je jasné, že amatérští lyžaři nemohou bývalým reprezentantům ani v současnosti aktivním závodníkům konkurovat, ale možnost porovnat své dovednosti přímo na svahu s bývalými či budoucími profesionáli je pro většinu z nás přece velice lákavá. V budoucnu chceme účast výkonnostních lyžařů v našem závodě podporovat.

Ještě ke kategoriím

Možná jste si všimli, že v porovnání s minulým ročníkem SKI magazín Open jsme ve výsledkové listině poněkud zredukovali počet kategorií. Náš závod nepořádá Mezinárodní lyžařská federace a nemusíme se tedy striktně řídit jejími pravidly, v tomto ohledu se situaci snažíme maximálně zjednodušit. Nutno ale přiznat, že ani tak jsme se nevyhnuli jistým těžkostem, a to konkrétně s oceňováním výkonů lyžařů, kteří figurají v oficiálních záznamech stále aktivních závodníků Mezinárodní lyžařské federace a mají tak zvaně FIS body. Jak už bylo řečeno, účasti těchto borců si velice vážíme, na druhou stranu bychom ale neradi o motivaci připravili ty, kdo závodí jen ve volném čase a třeba pouze příležitostně. Pro letošek jsme tedy borce z řad aktivních závodníků vyhlašovali pouze v hodnocení celkově nejlepšího dosaženého času a jejich výkony jsme nezahrnuli do hodnocení jednotlivých kategorií. Je pravda, že toto asi nebylo dáno na vědomí dostatečně zřetelně a v dosatečném předstihu. Pokud jsme tedy některé závodníky tímto řešením překvapili, alespoň dodatečně se omlouváme a slibujeme, že příští rok už bude situace "FIS závodníků" v našem závodě naprosto jasná. V našem závodě jde ale vždy v první řadě o to dobře si zalyžovat a také se u toho pobavit. A kategorie? Správného bojovníka přece nejvíc zajímá overall, tedy to, jak si vedl v porovnání se všemi ostatními závodníky. 

Obsáhlou reportáž z 3. ročníku SKI magazín Open s hlasy vítězů I poražených, bohatým obrazovým materiálem a dalšími a dalšími informacemi očekávejte v jarním SKI magazínu, který se na pultech objeví v druhé polovině dubna. 

Výsledky Skylink SKI magazín Open:


Článek má tyto nálepky akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 6-3-2012
Ondřej Katz
Ondřej Katz šéfredaktor
 • Šéf tištěného čísla, bez kterého by to ne(vy)šlo!
 • Když nepíše, lyžuje! Jenže on píše hodně...
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.44.07.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.45.09.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.23.07.jpg
 • topelement.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
 • Screen Shot 2012-06-06 at 16.02.20.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
 • ski-special09-titulka.jpg
 • zasnezovani_U_ kostela.jpg
 • neumanka.jpg
 • picture-1-3.png
 • ssm-cmp-logo.jpg
 • kpz-transbrdy-15.jpg
 • NAHORY SKI 03.jpg
 • cm07-tsafw-01-296.jpg
 • 5be4a5d70351a9ceb8348d0e96869e0d.JPG
 • untitled-1-2.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit