Slavná Gardenissima stojí za pokus

V sobotu 28. března se v italské Val Gardeně uskutečnil další ročník populárního lyžařského závodu Gardenissima. Počasí všem přálo, na sjezdovce z vrcholu Seceda panovaly celé dopoledne přímo fantastické “závodnické” podmínky, a tak jsme byli opravdu rádi, že můžeme být při tom.
3-2-1...START!

Gardenissima je jeden z vůbec nejpopulárnějších lyžařských závodů pro veřejnost, což je dáno hned několika okolnostmi: Závodí se v nádherném prostředí Dolomit, v bezprostřední blízkosti legendárních skalních útvarů, jimž dominuje známý Saslong. Někdy je na jaře ještě zima, jindy více teplo, ale v naprosté většině případů svítí sluníčko! Závodí se hned v několika kategoriích, vypsaných jednak podle věku závodníků, do jisté míry ale také podle jejich výkonnostní úrovně. Proto si opravdu každý může najít sobě rovné soupeře. V neposlední řadě pak populartiě závodu prospívá skutečnost, že na stejné trati s veřejností závodí i profesionálové, tedy stále aktivní závodníci té nejvyšší výkonnostní úrovně. V cíli pak můžete v rozverné náladě potkat nejednoho borce, jehož výkony máte běžně možnost obdivovat pouze v televizi.

Tento osobní kontakt se současnými i bývalými hvězdami světového lyžování může být pro mnoho fanoušků sjezdového lyžování sám o sobě dost atraktivní, ještě větší “grády” mu ale dodává fakt, že se s těmito broci můžete utkat v jedné trati. Schválně, tipněte si, kolik vám v extrémně dlouhém obřáku “nadělí” třeba takový veterán, jako je Marc Girardelli …

Dluhá trať, dlouhé prize money

Gardenissima je bezpochyby unikátní také svojí délkou, vždyť tento obří slalom měří šest kilometrů! A tím ještě zvláštnosti nekončí. Na trať totiž startují vždy dva závodníci najednou, každý do své tratě. Úvodní část GS se totiž jede jako paralelní závod, jehož tratě se následně spojí do jedné a přibližně 3/4 trasy už závodníci jedou ve stejné trati za sebou. Samozřejmě se mohou předjíždět, což se taky nezřídka děje! A protože se startuje v relativně krátkých intervalech, předjíždějí ti nejrychlejší na trati hned několikrát.
V hlavní mužské a ženské kategorii (logicky ti úplně nejrychlejší) jsou na vítězství vypsány pěkně tučné prize money, takže vedle prestižního titulu si vítězové z Gardenissimy odvážejí také částku bohatě přesahující náklady na závodní víkend ve Val Gardeně. Nebo jste snad na hotelu za víkend zvyklí platit víc než 5000 EUR?

Naprosté většině lyžařů ale na Gardenissimě samozřejmě nejde o peníze. Tenhle závod je vždy nesmírně příjemným zakončením lyžařské sezony jak pro závodníky, tak třeba i pro ty, kdo se lyžařských závodů účastní jen výjimečně. Hodně z 650 startujících si prostě chce “jenom” připsat další účast, což znamená dobře se pobavit, potkat staré známé a s nimi si pěkně zalyžovat. Pokud to s lyžováním máte podobně, měli byste se na Gardenissimu jednou vypravit.

  • Více informací, včetně těch, jak se do závodu přihslásit, výsledky, fotky a spoustu dalšího najdete na www.gardenissima.eu

 

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování race masters závody
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 8-4-2015
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit