Soči není špatná volba, shodují se čeští sportovci

Zatímco před volbou pořadatele zimních olympijských her v roce 2014 prakticky nikdo z předních českých sportovců nepovažoval Soči za favorita, po guatemalském hlasování se dnes reprezentanti v anketě ČTK shodovali, že členové MOV nevybrali špatně.

Bývalému mistru světa v běhu na lyžích Martinu Koukalovi dokonce výsledek voleb možná prodloužil kariéru. "Mám radost, bál jsem se, že to bude Korea. Po všech těch mých nezdarech v Asii jsem si definitivně řekl, že tam už nikdy," uvedl osmadvacetiletý Koukal. "Mým cílem bylo mistrovství světa 2011 v Oslu, ale teď asi začnu přemýšlet, jestli se pak ještě nevydám na jednu olympiádu," dodal s úsměvem lyžař, který v minulých týdnech absolvoval nejprve operaci ramena, pochroumaného na letošním MS právě v Asii, a pak červnovou svatbu s přítelkyní Vandou.

 

Ve skrytu duše doufal, že vyhraje Salcburk a hry budou "za rohem". "V Rusku jsem před časem závodil v Moskvě, v Krylatském. Tehdy to ještě bylo takové podivné, funkcionáři nad lecčíms přivírali oči, ale organizace celkově nebyla špatná. O novém středisku v Rybinsku jsem pak slyšel, že je vynikající, a Soči se bude určitě chtít předvést taky," prohlásil Koukal.

Rovněž rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou vítězství Soči trochu překvapilo. "Myslela jsem si, že olympiáda bude v Koreji. Na druhou stranu to ale je celkem jedno, kde bude. Olympiáda je olympiáda a každá země se vše snaží udělat co nejlépe," řekla ČTK vítězka letošního Světového poháru a dvojnásobná mistryně světa na dlouhých tratích.

 

Z pohledu rychlobruslení by podle ní byl Pchjongčchang zřejmě lepší volbou, neboť v Asii je tento sport hodně populární. "Asii ale asi trochu uškodilo, že v roce 1998 se olympiáda konala v Naganu," uvažovala devatenáctiletá světová rekordmanka, která věří, že za sedm let se v Soči představí. "Ještě bych v té době chtěla závodit," usmívala se Sáblíková, která je momentálně na dovolené v Řecku. Rychlobruslařské dráhy v Rusku si vyzkoušela při posledním ročníku Světového poháru, v příštím roce se tam navíc uskuteční i mistrovství Evropy.

 

Hokejový útočník Martin Havlát by uvítal, kdyby se olympiáda v roce 2014 konala v Salcburku. "Ostatní kandidáti jsou hrozně daleko. Takhle by to bylo nejlepší na cestování, navíc by mohlo přijet hodně lidí a divácká kulisa zápasů mohla být vynikající," řekl Havlát ČTK. Opora Chicaga však volbu příliš nesledovala a momentálně jí nepřikládá ani žádný význam. "Do téhle olympiády zbývá strašně dlouhá doba. Doufám, že ještě budu hrát, ale otázkou je, zda tam budou pouštět hráče z NHL," podotkl.

 

Šestadvacetiletý juniorský i seniorský mistr světa by za sedm let měl patřit mezi klíčové postavy národního týmu. Z hokejového pohledu mu Soči nevadí. "Rusové tam určitě připraví dobré podmínky, jako prý byly i letos na mistrovství světa. Hokej je na zimní olympiádě jeden z nejsledovanějších sportů, a pokud tam tedy přijedou hráči z NHL, bude tomu tak i tam," dodal Havlát.

 

Petr Záhrobský, otec a trenér dvaadvacetileté slalomářské mistryně světa Šárky Záhrobské, volbu Soči uvítal. "Není to daleko a mohla by to být hezká olympiáda. Kvalitativně jiná a srdečnější než třeba v Itálii," řekl. Očekává však jiné problémy. "Je to přece jenom u moře, může se tam rychle měnit počasí," podotkl. Přesto se těší na nové tratě, na kterých se před ZOH tradičně pojedou i závody Světového poháru. "Už letos má být na Kavkaze Evropský pohár," upozornil.

 

Záhrobský tvrdí, že střední Evropa si už zimní hry několikrát v minulosti užila a v Asii by naopak diváci sledovali mnohé olympijské disciplíny spíš jako raritu. "Soči je optimální volba, i když je to netradiční místo, ale právě to bylo mohlo olympijské myšlence pomoci. Já sice v Rusku nikdy nebyl, ale třeba kvůli době letu vítám Soči dvacetkrát víc než Vancouver," uvedl Záhrobský.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 8-7-2007
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit