SP Špindl: Pro nás je hvězdou Pauláthová

V pátek a v sobotu proběhla ve Špindlerově Mlýně bezesporu největší lyžařská událost této sezony – Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen. Byli jsme u toho a přinášíme z akce nejen podrobný textový rozbor, ale rovněž exluzivní video-rozhovory s Marlies Schild, Mariou Pietilä Holmner a Kateřinou Pauláthovou.
a11-spwg-ag-02-393.jpg Když se v noci ze středy na čtvrtek po dvou týdnech zatáhla obloha, oteplilo se a meteorologové ohlásili na většině území srážky, mohl si leckdo zanadávat na nepřízeň osudu, který špindlerovským svěťákům pravidelně zařizuje všechno, jen ne pěkné počasí. Volné rozježdění na závodní pistě, na nějž jsme ve čvrtek brzy ráno spěchali s kamerou, bylo nakonec k nelibosti nás i závodnic zrušeno, ale nezbývalo než respektovat rozhodnutí organizátora. Bylo teplo, poprchávalo a dobře připravené sjezdovce by den před závodem takové zatížení neprospělo. Obavy z počasí následujících dnů se ovšem nakonec ukázaly jako zbytečné, naštěstí. Pátek byl sice zamračený, ale pršet začalo až v odpoledních hodinách, kdy už jsme si všcihni vychutnávali nečekaný úspěch českého lyžování.

Nová hvězda? Konečně!

O důvod k radosti se nám v pátečním obřím slalomu postarala mladičká česká závodnice Kateřina Pauláthová. Body z obřího slalomu Světového poháru? Vzpomeňte si, jak douho se k nim propracovával třeba Ondra Bank… Katko, jsi hvězda! Svým postupem do druhého kola a konečným 28. místem Pauláthová všem jasně vzkázala: Není tu jen Šárka Záhrobská, také já už mám respektu hodnou výkonnost! V publiku se hned mluvilo o tom, proč vlastně Šárka Záhrobská do GS nenastoupila, jak by dnes asi dopadlo srovnání Pauláthová versus Záhrobská a zda už se má chystat korunovace nové královny českého lyžování. K tomu lze říct asi toto: Jeden výsledek z nikoho jedničku neudělá. Ale určitě dokáže potěšit publikum, nemluvě o povzbuzení mladé reprezentantky a celého jejího týmu do další práce. Berme to tak, že pro Kateřinu Pauláthovou jsou první svěťákové body získané právě v České republice krásnou pozvánkou do světa velkého lyžování. Tleskáme jí a věříme, že toto pozvání přijme. Potěšeni 28. příčkou Kateřiny Pauláthové jsme ale doufali, že to hlavní teprve přijde. Ptali jsme se: Podaří se Šárce Záhrobské zakončit nevydařenou sezonu kvalitním výsledkem před domácím publikem?


Video: Rozhovor s Kateřinou Pauláthovou po jejím postupu do 2. kola!

Záhrobská: Pracuju na sobě a jsem v pohodě

Sluníčko, modrá obloha a teploty vysoko nad bodem mrazu, taková byla kulisa vysoce očekávaného sobotního slalomu speciál. Fandit přišlo pochopitelně ještě víc lidí, a tak měl závod snad všechno, co k pořádnému závodu patří: atmosféru, zaslouženou vítězku, pár překvapení a samozřejmě i nějaká ta zklamání. Pro spoustu lidí je zklamáním konečné 20. místo Šárky Záhrobské, realisticky je ale nutné přiznat, že nic velkého se od nejlepší české lyžařky letos asi čekat nedalo. Snad patnácté, dvanácté místo? „Tahle sezona padla za oběť těm dalším. Pracuju na sobě a věřím, že to přinese ovoce,“ zhodnotila Záhrobská se sympatickým nadhledem svůj výkon. Nebylo to poprvé, co se letos musela vyjadřovat ke skutečnosti, že jí to v současnosti moc nejde. Dopřejme jí tedy čas a věřme, že se v příštích letech znovu podívá na stupně vítězů některého ze slalomů Světového poháru či mistrovství světa.

Ne všechny lyžařky nesly neúspěch ve Špindlerově Mlýně tak lehce. Slzy se objevily na tváři Tanji Poutiainen, která v sobotu definitivně přišla o možnost bojovat o malý Křišťálový glóbus za slalom. Její šance rozmetala famózní Marlies Schild, neboť si ve Špindlu připsala už šesté vítězství sezony a jasně se tak stala nejlepší slalomářkou. Štěstím zrovna nezářila ani vedoucí závodnice celkové klasifikace Světového poháru Maria Riesch. Obří slalom dokončila až na 29. místě a ve slalomu speciál jsme ji ve výsledkové listině nenašli vůbec. Osudným se jí stal ledovatý velký hank černé sjezdovky, ten vzal ostatně naděje i všem mladým reprezentantkám České republiky – Dubovské, Zemanové a Pauláthové. Kromě Šárky Záhrobské už si s ním poradila jen zkušená Eva Kurfürstová, ani v jejím případě to ale na vytoužené body nestačilo.

Marlies Schild, Viktoria Rebensburg, pořadatelé ze Ski Klubu Špindl, diváci a nakonec i počasí (nebylo zdaleka tak zlé, jak nás předpověď strašila), to jsou vítězky a vítězové Světového poháru ve Špindlerově Mlýně. Toto české středisko už se právem může považovat za zkušeného pořadatele těch nejlepších lyžařských závodů na světě. Pokud o tom pochybujete, podívejte se zde na pár videí, která jsme pro vás ve Špindlu natočili. A příště se přijeďte přesvědčit osobně. Rozhodnutí o tom, že už svěťák ve Špindlu zase dlouho nebude, se údajně dočkají revize. Ti Češi to prý nedělají vůbec špatně…


Video: Mladé české slalomářky 1. kolo ve Špindlu nedokončily
 Další videa:

Výsledky SL:

1.    SCHILD Marlies (AUT) 1:43.85  
2.    ZETTEL Kathrin (AUT) 1:44.78  
3.      MAZE Tina (SLO) 1:45.01  
4.      PIETILAE-HOLMNER Maria (SWE) 1:45.41  
5.      ZUZULOVA Veronika (SVK)1:45.42

Výsledky GS

1.    REBENSBURG Viktoria (GER) 2:15.22  
2.    KARBON Denise (ITA) 2:16.48  
3.    VONN Lindsey (USA) 2:16.67  
4.    MAZE Tina (SLO) 2:16.72  
5.    BRIGNONE Federica (ITA) 2:16.74

Foto: Agence Zoom, Jan Klouček

Článek má tyto nálepky rozhovor sport
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 15-3-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit