Stöckli: ukažte, že lyžování berete vážně

Lyže švýcarského výrobce Stöckli jsou známé kvalitním zpracováním, na které vsází i olympijští závodníci. Vybrali jsme pro vás několik modelů, s nimiž si hravě poradíte na jakémkoliv terénu.
Výroba lyží Stöckli

V roce 1935 vyrobil Švýcar Josef Stöckli v otcově truhlárně své první lyže a položil základ společnosti, která jich v prvním roce fungování vyrobila 50 párů. Navzdory své velikosti odolala konkurenci nadnárodních výrobců a pro poctivý přístup a kvalitní materiály si její produkty oblíbili lyžaři po celém světě.

Dnes na lyže Stöckli nedají dopustit olympionici jako skicrossový jezdec Michael Schmid nebo sjezdařka Tina Mazeová. Učarují supervýkonné modely Stöckli i vám? 

Stöckli Spirit Globe

Hledáte snadno ovladatelné lyže k vypilování techniky? Všestranný typ allmountain je mezi českými lyžaři nejoblíbenější. Zvlášť začínající lyžaři nedávají přednost specifickému terénu. Model vám pomůže překonat občas krušné začátky – to ale neznamená, že ho později musíte vyměnit za jiný. Lyže zvládnou volné i rychlejší tempo a užije si s nimi i zkušenější jezdec.

Stöckli Spirit Globe si výborně vedou při nasazení středního oblouku, klidně můžete zvolit i agresivnější styl. Méně zkušeným sportovcům pomáhají zlepšit techniku a na kopci odpustí řadu chyb. S celodřevěnou sendvičovou konstrukcí vyztuženou odolnými bočnicemi se model přizpůsobí libovolnému terénu. Sklolaminátové jádro Laminated Fiberglass Core snižuje hmotnost a usnadní vám ovládání.

Stöckli Rotor 72

Zkušenějším z vás doporučujeme tyhle parádní univerzálky, které jsou jako doma na tvrdé sjezdovce. Vstup ale máte povolen i na hlubší sníh, kde nepotkáte ani živáčka. Celodřevěné jádro vývojáři vyztužili vrstvou titanu, aby lyžím zajistili stabilitu i při vysokých rychlostech. Nejvýkonnější jsou v krátkém a středním oblouku, zásluhou mírně zvednuté patky můžete jezdit i pozadu (na switch).

Odolnou skluznici z grafitu si lyže vypůjčily od nejvýkonnějších závodních modelů. Sendvičové bočnice se snadno přizpůsobí terénu – při freeridu i na pistě budete jako doma.

Stöckli Stormrider 78

Jakmile se ostřílený jezdec rozhodne pro allmountainky, požaduje maximální výkon naprosto kdekoliv. Je-li to váš případ, budete tenhle model milovat – s rozježděnou odpolední sjezdovkou si poradí stejně jako s upravenou nebo volným terénem.

Navzdory superodolnému jádru vyztuženému titanem vás lyže překvapí lehkou konstrukcí. Snadno se ovládají a díky profilu Powder Rocker se zvednutou špičku se hodí na freeridovou jízdu v hlubším sněhu. Se závodní skluznici Racing Graphite jsme vás seznámili u předešlého modelu, nechybí zde ani bočnice pro dokonalé přilnutí k terénu.

Kdo vsází na Stöckli?

Slovinská reprezentantka v alpském lyžování Tina Mazeová si s lyžemi Stöckli v roce 2013 odnesla celkové vítězství ve Světovém poháru. Jedenáct vítězných závodů jí tehdy zajistilo 2414 bodů – rekord v dosavadní historii soutěže.

Ve stejném roce si odnesla zlatou medaili na Mistrovství světa v alpském lyžování a v únoru 2014 si na olympiádě v Soči sáhla Mazeová na zlato hned dvakrát – při sjezdu a obřím slalomu. Na coloradském Mistrovství světa v únoru 2015 obhájila zlatou medaili v superkombinaci a sjezdu. Další úspěchy na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Stöckli nabízí olympijskou kvalitu, kterou si můžete pořídit i vy.

 

Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování technika pr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit