Štýrsko pohostí šampionát, Arnolda i Kostnerovu kapelu

Rakouské Štýrsko představilo na tiskové konferenci v Praze dění ve svých lyžařských střediscích v nastávající zimě. Tuto zemi čeká od 4. do 13. února 2013 jedna z vrcholných lyžařských akcí přicházející zimní sezony - Mistrovství světa v alpském lyžování FIS Alpine Ski 2013. Přijede sem závodit 650 sportovců ze 70 zemí světa v 11 disciplínách a předpokládá se návštěvnost 350 tisíc diváků. A přijet by měl také americký herec Kevin Kostner coby hudebník s vlastní skupinou a počítá se i s účastí místního rodáka Arnolda Schwarzeneggera.
Štýrsko, to je ráj sjezdového lyžování.
Přesto, že Štýrsko má už zkušenosti s pořádáním mistrovství světa, které se zde konalo již v roce 1982, tento druhý šampionát by měl ukázat, jak se toto lyžařské centrum od té doby rozvinulo. Je samozřejmé, že na tak velkou akci, jakou mistrovství světa v alpském lyžování je, obzvláště, koná-li se v zemi, kde je tento sport číslem jedna v zájmu veřejnosti, se musel připravit nejen samotný Schladming, ale i široké okolí. Vznikly zde nové objekty, jako například nová budova stanice lanovky na Planet Planai, kde se bude konat zahajovací ceremoniál, ale kromě toho si zde návštěvníci mohou zajistit veškeré služby související s jejich pobytem od ubytování po skipasy, anebo vypůjčení lyžařské výbavy. Byly vybudovány také dva nové hotely, rozšiřující ubytovací kapacitu Schladmingu o 210 pokojů, dalších 250 nových lůžek nabízí nová chatová vesnička  pod lanovkou Golden jet a další. Velké finanční prostředky se investovaly také do nových lanovek a vylepšení sněhových podmínek, do osvětlení, vylepšení místních komunikací a mostů. 

Možná vám na totom místě, stejně jako nám, vyvstane otázka, zda se obyčejný český lyžař může na mistrovství do Schladmingu ještě nějak dostat, respektive sehnat lístky. Tak to je už bohužel nyní dost těžké, protože rakouský šampionát se těší tradičně nevšednímu zájmu místních. Ale podle zástupců Štýrské turistické kanceláře se můžete pokusit sehnat si ubytování na poslední chvíli, což může být dokonce snadnější než nyní, a užít si alespoň  atmosféru mistrovsví na ulicích, ve kterých bude hodně rušno, k čemuž přispějí také velké projekce na ulicích.

Pokud jde o lyžování, návštěvníci se nemusí obávat nijakých velkých omezení. Štýrské Alpy mezi Schladmingem, Kreischbergem a Stuhleckem, kde se rozprostírá Schladminská lyžařská houpačka 4 hor se svými 232 kilometry perfektně upravených sjezdovek a mnohými pověstnými horskými chatami budou i během mistrovství přístupné všem lyžařům. A pokud byste si přece jen chtěli užít klidu mimo davy lyžařských fanoušků, oblast nabízí velké možnosti pro lyžování ve volném terénu, v klidu, tichu, obklopeni jen nádhernou panenskou přírodou.

Takéi ostatní lyžařské oblasti Štýrska mají pro své hosty připravenou zajímavou nabídku. Například v regionu Hochsteiermark v severovýchodní části Štýrska se letos hodně zaměřili na rodiny s dětmi a také na lyžaře, kteří chtějí znovu začít lyžovat. Ti zde pro svůj nový start na sjezdovky můžou využít všechny potřebné služby od instruktorů, vypůjčení kompletního vybavení včetně poradenství třeba ohledně vhodného lyžařského oblečení. Na ty, kdo se chtějí znovu pustit do lyžování, zde čekají speciální “balíčky pro opětovné začátečníky”. 

Tři běžkařské štýrské regiony zase přicházejí se speciálními nabídkami pro ženy, běžkyně na lyžích. Nabídky běhu na lyžích pro ženy ve Vysokých Taurách, v centrech St. Jakob am Walde a Ramsau am Dachstein jsou doplněny například radami, jak procvičovat nohy, hýždě a boky, radami ohledně vyrovnané zdravé výživy, relaxačními masážemi a různými jinými relaxačními metodami.

Zaujal nás také speciální zimní program v 10 štýrských podnicích, nazvaný “dovolená offline”. Znamá, že v celém podniku platí zóna absolutně bez mobilu, není zde žádný přístup na internet a žádný televizor, všude zní jen klasická relaxační hudba. Člověk by se měl zaposlouchat do sebe, naslouchat přírodě a vnímat své tělo při takových aktivitách, jako je jóga, meditace, procházky, čtení, anebo háčkování. Zvláště to poslední by se mnohým lyžařům mohlo líbit, do příští sezony by si pak mohli sami vyrobit originální lyžařské vybavení. Pokud by se bez mobilu a počítače ovšem za pár dnů nezbláznili.

Největší novinkou prázdninového regionu Murtal je nový Snow & Funpark Turacher Höhe, který od této zimy bude upravován v prostoru lanovky Kornock a Paulilift a v blízkosti různá zařízení na různé aktivity, celková investice zde dosáhla 1,5 milionu eur. Další investice vylepšily lyžování ve středisku Kreischberg, kde byla např. zbudována nová sjezdovka s boulemi, na které se bude 22.12. 2012 konat Ski Freestyle Světový pohár v jízdách v boulích. 

Více informací najdete na:

Článek má tyto nálepky rakousko cestování tiskové konference
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Dagmar Princ Fryčová / 15-11-2012
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit