Tisková zpráva: Zima 2009-10 v Korutanech

Zimní radovánky bez hranic, nadprůměrný počet slunečných hodin, pohostinnost. To čeká na zimní návštěvníky čeká v korutanských horách.

Díky četným investicím do infrastruktury jako moderní lanovky, zasněžovací zařízení a hotely zaznamenal korutanský zimní turismus v minulých letech silný nárůst návštěvnosti. Zimní sezona 2008/09 byla díky počtu 3.691.335 přenocování a 830.821 příjezdů druhou nejúspěšnější v historii korutanského zimního turismu. A když odečteme jeden únorový den předchozího přechodného roku navíc, který představuje kolem 1% přenocování hostů, dostaneme se téměř na číslo rekordní zimy předchozí sezony. Za posledních deset let zaznamenaly Korutany nárůst o 43%, pokud jde o příjezdy, a 26% u přenocování. Zatímco „hardware" nemá chybu, korutanské zimní regiony se nyní zcela soustředí na svůj „sofware" a pro nadcházející zimu chystají řadu překvapení a kreativních nápadů i neobvyklé nabídky orientované na kvalitu služeb. Požitek-rodina-svěží nápady: v duchu těchto témat se ponese zimní sezona 2009-2010 v Korutanech.


Kärntens Naturarena - Nassfeld Hermagor

Největší lyžařská oblast Korutan se zaměřila především na kvalitu služeb. Koš překvapení na sezonu 2009/10 s názvem „Nice Surprise" zahrnuje m.j. speciální služby jako lyžařský servis (broušení, voskování), bezplatnou úschovu lyží přímo u lanovky Millenniums-Express, bezplatné testování lyží a vánoční překvapení. Hodně se v regionu myslí také na rodiny s dětmi. Řada balíčků obsahuje skipasy, lyžařské kurzy a lyžařskou výstroj zdarma nebo s výraznou slevou. Teenageři budou ve svém živlu ve středisku moderních trendy sportů „NTC Blue Day". Hostitelé se zaměřují dále také na služby v oblasti kulinářství a požitků.


Bad Kleinkirchheim

Korutanské lyžařské středisko pocitu blaha klade důraz především na sílu přírody: ubytovací zařízení „Nockberge ZirbenZimmer", nesoucí název tyrolské borovice, předurčují v Bad Kleinkirchheimu dobu mají pozitivní vliv na kvalitu spánku a dobrý pocit. Mimo sjezdovky lze zažít něco neobyčejného v podobě safari na saních se psím spřežením husky Sassyho a Leny, za doprovodu profesionálního průvodce. K zimním radovánkám na sjezdovkách v Bad Kleinkirchheimu přispívá nejmodernější lyžařská infrastruktura a bohatou a vysoce kvalitní wellnessovou nabídku doplňuje množství hotelů s vysokým počtem hvězdiček a termální lázně Römerbad a St. Kathrein.


Jezero Wörthersee

Wörthersee, to není jen vodní lyžování. V jeho okolí najdeme řadu větších či menších korutanských oblastí zimních sportů. V zimní sezoně 2009/10 nabízí hostitelé u největšího korutanského jezera poprvé komplexní zimní nabídku v podobě balíčků s lákavým obsahem. Skupina významných 4 a 5hvězdičkových hotelů připraví svým hostům překvapení v podobě bezplatného skipasu. Jiné balíčky obsahují vedle skipasu i slavnostní večeři, návštěvu casina, wellnessovou a kulinářskou nabídku.


Region Villach - lyžařské hory Gerlitzen, Verditz, Dreiländereck

Gezlitzen má pro lyžaře jedno velké překvapení: „Stella Ronda" je název nové lyžařské trasy - kolotoče sjezdovek a lanovek na lyžařské hoře v srdci Korutan. Čítá celkem 13 sjezdovek, přičemž se vždy jede směrem proti slunci. Rovněž se hodně investovalo do informačního servisu, který návštěvníky zpravuje o vytíženosti jednotlivých lanovek a kapacitě parkovišť. Na konci lyžařského dne je také možné si nechat sestavit jeho analýzu on-line. Nová dopravní mapa podává informaci o všech skibusech v oblasti Villachu, které je možné bezplatně využívat. Díky tomu lze optimálně zkombinovat lyžařské radovánky a zážitky ve městě.


Katschberg-Rennweg

Po investicích minulých let do lanovek, sjezdovek a hotelové infrastruktury se lyžařské středisko Katschberg letos může pochlubit dalšími inovacemi. Nová 8místná kabinová lanovka na Aineck znamená pro návštěvníky více pohodlí a času na lyžařské radovánky. Tato oblast leží na citlivém místě co do ochrany životního prostředí - mezi Národními parky Vysoké Taury a Nockberge - a sama k ekologii a ochraně klimatu také přispívá. Nové dálkové topení na biomasu znamená značné snížení CO2 v ovzduší. Kulinářské požitky je možné si dopřát během gurmánských víkendů s rakouskými šéfkuchaři oceněnými prestižní čepicí v hotelu Falkensteiner Cristallo. Rozsáhlou nabídku doplňují vlastní bazény pro děti a dětské lázně SPA.

Nationalparkregion Hohe Tauern Kärnten - Ski Kärnten

Nejvýše položené lyžařské oblasti Korutan - Großglockner/Heiligenblut, Mölltalský ledovec a Ankogel - lákají mimo 145 km upravených sjezdovek pohádkovými terény pro lyžování v hlubokém sněhu. Na ledovci Mölltal leží už koncem listopadu kvalitní prašan. Novinkou jsou balíčky „Powder-Pauschalen" které zahrnují i pár freestylových lyží twin-tips pro dokonalé obraty v hlubokém sněhu. Freeridingové terény s jistou pokrývkou sněhu dokonale odpovídají aktuálnímu freeridingovému trendu.


Jezero Millstätter See: bezplatné lyžování do 14 let

Lyžařský kolotoč u Millstättského jezera představuje lyžařskou svobodu bez hranic. V okruhu 30 minut mají zimní návštěvníci k dispozici 34 korutanských lyžařských oblastí s 1.031 kilometrů sjezdovek. Díky skipasu „Top-Ski-See-Pass GOLD" je možné se vydávat od Millstättského jezera každý den do jiného lyžařského ráje. Děti do 14 let se zde mohou vozit od 7.ledna 2010 až do konce sezony dokonce zdarma. Dále je v nabídce programu jízda v saních tažených koňmi, túry na sněžnicích a mnoho dalšího. Hřebem bezbřehé svobody je lyžařská oblast Goldeck u Spittalu, kde vyznavači freeridingu a snowboardingu najdou terén o ploše 50 hektarů. Pokud by to pro někoho bylo málo vzrušující, může se pustit na nejdelší černou sjezdovku v Alpách. Na délce 8,5 km je třeba překonat převýšení 1.600 metrů.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 25-11-2009
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
 • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
 • allround_06_07.jpg
 • Ski a Bike Centrum Radotín.jpg
 • 1892963544.jpg
 • Koukal_Rezac-1.jpg
 • zaahh-1.jpg
 • MAC_6280-1.jpg
 • Divadlo F. X. Šaldy v Liberci uvede baletní inscenaci Ota-Pavel-Raška
 • Horní Mísečky
 • Biatlon.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.44.07.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
 • topelement.jpg
 • Screen Shot 2012-06-06 at 16.02.20.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit