Tour de Ski se představí v pozměněné podobě

Na rozdíl od loňska obdrží běžci za všechny závody seriálu současně body do Světového poháru. Novinkou je také soutěž národů, do které se budou započítávat v každé etapě vždy výsledky dvou nejlepších mužů a dvou žen.
tour-de-ski.jpg

Oproti loňsku se zvýšila i sekundová bonifikace při závodech s hromadným startem. Na finančních odměnách si běžci rozdělí milion švýcarských franků (asi 17 milionů korun).


Seriál Tour de Ski bude podle ředitele běžeckých disciplín mezinárodní federace FIS Jörga Capola v nadcházející sezoně hlavním vrcholem běhu na lyžích. "Naším cílem je, aby závody sledovalo při televizních přenosech tři sta milionů diváků a přímo okolo tratí v pěti střediscích dalších sto tisíc diváků. Hodně si v tomto směru slibujeme od Nového Města, kde se loni závod kvůli nedostatku sněhu neuskutečnil," uvedl Capol na dnešní tiskové konferenci v Praze.


Pořadatelé v Novém Městě chtějí letos uspořádat závody Tour de Ski za každou cenu. "Naším hlavním úkolem je vyrobit sníh. Ekonomicky náklady na Zlatou lyži vzrostly na patnáct až sedmnáct milionů korun. Nepočítám s tím, že by se letos závod v Novém Městě neuskutečnil. Z našeho pohledu se jedná o prestižní záležitost," řekl marketingový manažer Jiří Hamza.


Vedle chladicích věží a zásobníků vody rozšířila technické zázemí o tři nová sněhová děla. "Odzkoušeli jsme je v Peci pod Sněžkou, kde vyráběla sníh při teplotě plus 1,8 stupně Celsia a relativně nízké vlhkosti vzduchu. Navíc jsme se dohodli s vedením FIS, že závody pojedeme na okruzích v délkách 3,3 kilometru a 3,75 kilometru," poznamenal předseda novoměstského organizačního výboru Petr Honzl.


Tour de Ski odstartuje závodem E.ON Zlatá lyže v Novém Městě na Moravě 28. prosince; v pravé poledne pojedou ženy prolog na tři kilometry a od 14:00 muži závod na 4,5 kilometru klasickou technikou. Druhý den budou na programu stíhací závody podle časových odstupů z prologu. Ženy pojedou od 12:30 závod na 10 km volnou technikou, muži absolvují patnáctikilometrovou trať.


V neděli 30. prosince pak jsou na programu sprinterské závody na tratích v okolí Pražského hradu. Tour de Ski bude pokračovat 1. a 2. ledna v Oberstdorfu, 4. ledna v Asiagu a 5. a 6. ledna ve Val di Fiemme.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 11-9-2007
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
 • Ski areal Kamenec.JPG
 • saska-oblouk-1.jpg
 • Takhle ISPO nijak velce nevypadá, ale za otáčivými dvěřmi čeká na 2 300 vystavovatelů z 50 zemí na výstavní ploše 140 000 m2. Tak snad stihneme vše důležité.
 • Titulka.jpg
 • Bauer.jpg
 • sarka.gif
 • Kateřina Neumannová byla jednou z nejvýraznějších tváří značky Madshus
 • aparthotelpodzakletym_03.png
 • Reprezentace míří na sever Evropy.
 • 01-titulka-ski-online08-1.jpg
 • intersport-myslbek-zvenku-2.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit