Trentino se vrací na sjezdovky

Ochladilo se a nové sněhové srážky se blíží. Další zimní sezóna je v plném rozjezdu. Po areálu Passo Tonale-Ghiacciaio Presena zahajují v sobotu 19.listopadu provoz i Madonna di Campiglio a Passo Coe-Grosté v oblasti Alpe Cimbra. Od soboty 26. listopadu otevírají své sjezdovky lyžařům také Obereggen Pampeago, Passo San Pellegrino, San Martino di Castrozza, Paganella a Monte Bondone.
Val di Fassa: Federico Modica

Na sjezdovkách Trentina se opět začíná lyžovat. Díky sněhovým srážkám z minulého týdne a nízkým teplotám, které umožnily uvést do provozu sněhová děla, se otevřou v sobotu 19. listopadu lyžařům sjezdovky v dalších lokalitách. Tou první byl ledovec Presena, kde vysoká nadmořská výška umožnila zahájit provoz na sjezdovkách už minulý týden. 

V Madonně se začíná s předstihem

Jednou z lokalit alpského oblouku, která otevírá i letos v předstihu, je Madonna di Campiglio, Od soboty je možné lyžovat na perfektně zasněžených sjezdovkách v typické zimní krajině v oblasti Grosté. Od soboty tu bude fungovat hned šest lanovek: gondoly Grosté 1 a 2, šestimístná sedačková lanovka Grosté, čtyřsedačkové lanovky Rododendro a Boch a dvousedačková lanovka Nube d'Oro, které dovezou lyžaře s lyžemi na nohou až k Fortini s více než 10 km sjezdovek. Všechny budou v provozu od soboty 26.listopadu. A s příchodem sněhu a chladného počasí roste očekávání závodu 3-Tre, který je naplánovaný na 22. prosince. Celá trasa slavné sjezdovky Canalone Miramonti, kde se závod každoročně odehrává, je již zcela pokryta sněhem.

V oblasti Alpe Cimbra budou sjízdné některé sjezdovky v Passo Coe a i o tomto víkendu budou spuštěny lanovky na ledovec Presena.

Za brzkým startem jsou moderní technologie 

Nízké teploty ve vysoké nadmořské výšce umožnily uvést do provozu sněhová děla nejen v noci, ale i během dne. Neustálé technologické zlepšování lanovek a sněhových děl, a to i z hlediska spotřeby energie, spolu se strategickými zásobami vody v jezerech jako je Lago Montagnoli v Madonně di Campiglio umožňují vyrobit více sněhu v lepší kvalitě a v kratším čase. Tento výsledek by se neobešel bez každodenní práce stovek zaměstnanců, kteří se zabývají údržbou (počínaje péčí o trávu v letních měsících) a optimální přípravou sjezdovek. Tato zodpovědná činnost je svěřena do rukou „snowmakerů“ a řidičů rolb.

Předseda ANEF Trentino Francesco Bosco k tomu dodává: „Díky nedávným srážkám ve vyšší nadmořské výšce, ale především díky novým technologiím, které dnes umožňují produkci kvalitního sněhu, lze v Trentinu otevřít zimní sezónu v předstihu. Tyto technologie jsou strategické, ale stejně  zásadní je profesionalita spolu s investicemi do programovaného systému zasněžování. Díky velkému nasazení a kvůli hlášenému sněžení během příštího víkendu počet otevřených sjezdovek a vleků od soboty 26. listopadu opět stoupne."

Passo San Pellegrino se chlubí novou sjezdovkou

K tomuto datu se předpokládá zahájení sezóny i v dalších lyžařských střediscích Dolomit. V údolí Val di Fiemme, ve Ski Center Latemar, se bude lyžovat v Pampeago a v Obereggen, zatímco v Passo San Pellegrino v údolí Val di Fassa je možné vyrazit na zbrusu novou sjezdovku dlouhou 2350 m s převýšením 631 m.

Se záměrem otevřít k tomuto datu některé lanovky je v plném pracovním nasazení také obsluha lanovek v San Martino di Castrozza, konkrétně v oblasti Tognola a Col Verde, v Paganelle a na hoře Monte Bondone.

Ve všech ostatních oblastech, od Folgarida-Marilleva  po údolí Val di Fassa začne zimní sezóna 3. prosince.

Článek má tyto nálepky itálie aktuální report
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 18-11-2016
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
 • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
 • Jizerský Night Light Marathon (Foto: Ota Mrákota)
 • start do sezony SSM
 • kpz-transbrdy-15.jpg
 • IMG_1342.jpg
 • obleva.jpg
 • Campiglio Piste 019.jpg
 • Jan Šrail (foto: Team Pioneer Investments)
 • DSC_0496.jpg
 • Aktuální report z Trentina (leden 2016)
 • PIC_0014.jpg
 • DSC_0163.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit