Ve středečním závodu družstev se sjezdaři střetnou se Švédy

Po volném dni se ve středu bude na mistrovství světa opět naplno závodit. Na programu je soutěž družstev, tedy klání, v němž se český tým loni postaral o prvotřídní senzaci, když právě v Garmisch-Partenkirchenu při finále Světového poháru překvapivě zvítězil.

Do zítřejší týmové soutěže se oficiálně přihlásilo jedenáct týmů včetně Česka. Pro potřeby pavouka byly seřazeny podle redukovaného pořadí v Poháru národů, neboť některé státy, např. Slovinsko, Norsko či Finsko, soutěž družstev vynechávají, především z toho důvodu, že nejsou schopné dát dohromady konkurenceschopnou sestavu, jež by mohla bojovat o příčky nejvyšší.


Prvních pět týmů v redukovaném pořadí Poháru národů - Rakousko, Švýcarsko, Francie, Itálie a USA - je automaticky nasazeno do čtvrtfinále. O zbylá tři místa se v kvalifikaci popere šest zemí. Šesté Německo nastoupí proti jedenáctému Slovensku, sedmé Švédsko proti desátému Česku a osmé Chorvatsko proti desáté Kanadě. Každý souboj se skládá ze čtyř paralelních jízd, vítěz jízdy získává pro svůj tým bod, a pokud to dopadne 2:2 na body, postupuje dále družstvo s výsledným lepším časem vytvořeným složením času nejlepšího muže a nejlepší ženy v daném týmu.


Naše reprezentanty tedy čeká severský soupeř a nutno přiznat, že to bude velmi těžký oříšek k rozlousknutí. Squadra Tří korunek je v kuloárech pasována na černého koně celé soutěže. Týmový závod je nicméně věcí velmi nevyzpytatelnou a proroky v ní často nebývají ani slalomářští specialisté, ani elitní jezdci v obřím slalomu. Je to totiž něco mezi oběma disciplínami, byť se závodí na obřákových lyžích. Trať bude mít 22 branek s rozestupy kolem 20 metrů. "Bude to hodně nahusto postavené, chce to, aby závoďáci pořádně mrskali nohami. Bude to taková skákaná," přibližuje závodní trať český trenér Radovan Pauláth.


Jeho dcera Kateřina bude jedním z členů českého týmu. Do závodu byla na naší straně nominována šestice ve složení Ondřej Bank, Kryštof Krýzl, Adam Zika, Martina Dubovská, Andrea Zemanová a již zmiňovaná Kateřina Pauláthová. Družstvo je směsicí zkušenosti a dravého mládí, které jak všichni věří, vystrčí v soupeření s nabitou mezinárodní konkurencí své ostré drápky.


Jaká čtveřice z těchto šesti jmen se nakonec pustí do křížku se švédským protivníkem, bude definitivně známo pět minut před začátkem kvalifikace, kdy musí šéftrenér Tomáš Bank nahlásit složení českého kvarteta. Zatím není jisté, že v něm bude i jeho mladší bratr Ondřej. Pátý muž z pondělní superkombinace se až podle průběhu tréninku rozhodne, zda do týmového závodu skutečně nastoupí.


Ostatní čeští nominovaní ale už pilně trénují. "Andrea trénovala obřák v brankách s menšími rozestupy od sebe," přiblížil Bohumír Zeman starší způsob přípravy před závodem družstev a na adresu samotného klání dodal: "Bude to hodně o rvavosti a bojovnosti."


Doufejme, že obojího se našim reprezentantům zítra dostane měrou vrchovatou…


Článek má tyto nálepky sport
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Daniel Tichý / 16-2-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit