Veřejný skicross na běžkách. Prověřte své limity.

Velká zábava pro závodníky a zároveň skvělá divácká podívaná. Závody v relativně nové lyžařské disciplíně skicrossu na běžkách si v posledních letech nacházejí cestu i do České republiky a obzvláště s koncem sezony si na nich může svou obratnost vyzkoušet doslova každý. Třeba o nadcházejícím víkendu v jizerskohorském Bedřichově.
8531533616_fa9ae9c484_z.jpg

Závody ve skicrossu na běžkách, takzvaném Nordixu, se již pár let derou do povědomí lyžařské veřejnosti a proměňují se v tradici posledních zimních týdnů. Prudké sjezdy, ostré klopenky, skoky, při nichž si mnozí borci dovolí i nějaký ten trik, a také účast největších hvězd světového lyžování. To je Nordix, jehož světové finále v roce 2014 hostil dokonce tuzemský Špindlerův Mlýn. A na trati se předváděli takoví borci jako čerstvý vicemistr světa Lukáš Bauer, Gabriela Soukalová nebo náš tradičně nejlepší muž skicrossů Dušan Kožíšek. 

Pokud byste si chtěli tuhle netradiční zábavu vyzkoušet na vlastní kůži, nabízí tradiční příležitost jizerskohorský Bedřichov. Právě tam o nadcházejícím víkendu vyvrcholí seriál netradičních závodů v běhu na lyžích SKI magazín TOUR, a to právě disciplínou prověřující jak umění běhu na lyžích, tak obratnost a odvahu. Na rozdíl od světové série se bedřichovský nordix nejezdí jen z kopce dolů, ale nad stráň plnou překážek a nástrah si musíte nejprve vyběhnout. Osm set metrů dlouhý okruh nad stadionem disponuje převýšením pár desítek metrů – což je tak akorát, aby si mohl zazávodit opravdu každý, ale zároveň dost na prověření lyžařského umění i těch vůbec nejlepších. 

Závod je pro každého, medaile ale visí vysoko

Unikátnost bedřichovského skicrossu spočívá především v tom, že si profesionálně připravenou trať může vyzkoušet opravdu kdokoliv. Před hlavním závodem startujícím ve 14 hodin si záludné koryto projede i na tři stovky dětí v rámci pohárových závodů KSL Libereckého kraje žactva. Na druhou stranu to neznamená, že by nebylo, na co se dívat. “Za pětiletou historii nevyhrál náš závod nikdo, kromě tradičních expertů na tuto disciplínu Dušana Kožíška a Ladislava Rygla. Ale poměřit síly právě s těmito borci, to může být i jeden z důvodů, proč se na závod přihlásit,” vyzývá k účasti spolupořadatel crossu a šéf Atomic&Salomon Nordic Teamu Daniel Baran.

Víkendový závod je vedle své unikátnosti zároveň posledním zastavením seriálu SKI magazín TOUR, který vedle skicrossu zahrnuje i všestranný skiatlon a atraktivní noční sprinty. Oba dva závody již své vítěze znají, o celkově prvním muži a ženě seriálu však ještě rozhodnuto není. O to zajímavější podívanou lze o víkendu očekávat. 

Podrobné informace o seriálu i běžeckém crossu najdete na http://tour.skimagazin.cz. Start závodu je v sobotu 7. března 2015 ve 14:00 hodin. Přihlásit se můžete i na místě v dopoledních hodinách. 

---

Info:

  • 3. závod Atomic&Salomon SKI magazín TOUR
  • Seriál netradičních závodů v běhu na lyžích
  • Bedřichov v Jizerských horách

SKI magazín cross

  • 7. března 2015

Přihlášky, propozice, aktuality

Článek má tyto nálepky běžky závody SKImagazin TOUR
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 3-3-2015
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit