Víme kde se lyžuje: v Česku i v Evropě

Zima je konečně tu! Po rozpačitém začátku prosince nám v minulém týdnu počasí konečně ukázalo svou přívětivější tvář a ti nejšťastnější z nás tak už mají za sebou první oblouky nebo kilometry v bílé stopě. Pokud jste je ale ještě nestihli a zrovna usilovně přemýšlíte, který že den v příštím týdnu budete v práci nejméně chybět, pak vám určitě přijde vhod náš následující souhrn. Kamkoliv totiž za sněhem ještě rozhodně jet nemůžete. Ale míst, kam ano, už je naštěstí docela dost.
HPIM0194.jpg

Česká republika

Do tohoto víkendu bylo rozhodování ohledně lyžování u nás poměrně snadné. Jezdilo se pouze v Jeseníkách, Špindlerově Mlýně a Mladých Bukách u Trutnova. To se ale změnilo s místy až půlmetrovým přídělem, který dopadl na naše hřebeny v druhé polovině minulého týdne – a dnes už je to tedy s provozem lanovek a vlaků o mnoho růžovější. V provozu jsou areály v Peci pod Sněžkou, Janských Lázních a Vítkovicích, skoro kompletně jezdí také ve Špindlerově Mlýně a jizerskohorských Rejdicích. Funguje i kabina na Černu horu a vleky Anděl a Sport 1 nebo areály v Mladých Bukách a Malé Úpě. Harrachov spolu s Rokytnicí nad Jizerou se rozběhnou následující víkend. V sobotou odstartovala sezona taktéž v orlickohorském Deštném. 

Co se běžek týká, už v pátek vyjely rolby v Jizerských horách. Na sobotu bylo upraveno na šedesát kilometrů stop (například hlavní tepna z Bedřichova na Jizerku, malý a velký okruh z Bedřichova a Vládní cesta). V sobotu pak přibyly další varianty výletů. Stopy najdete v Peci pod Sněžkou nebo na Horních Mísečkách. 

Rakouské Alpy

V Rakousku padal sníh během středy a čtvrtka, ale pouze v ranních hodinách. Nejvíce ho přibylo v západní části země, například Kaprun hlásí 50 cm prašanu. Problém je s větrem, díky kterému některé lanovky zavíral Pitztal (dole: 36 / nahoře: 164cm) i Sölden (15/130 cm). Tam mimochodem v tomto týdnu otevřeli hned desítku vleků. Pokud se chystáte na Hintertux, můžete se sklouznout už i dole v Mayrhofenu (3/25 cm), zatím ale spíše sporadicky – zahajovali tento čtvrtek a fungují pouze dva vleky Ahornbahn a 8CL Ahorn.

Francouzské Alpy

Z velké nadílky čerstvého sněhu se těší i Francie, kde byl navíc uplynulý víkend ve znamení jasně modré oblohy. Vynikající podmínky hlásilo už v týdnu Tignes (82/104 cm), Val d'Isere (82/140 cm) nebo Les Deux Alpes (10/100 cm). O víkednu je doplnila celá oblast Les 3 Valles – Les Menuires (32/80 cm), Meribel (30/80 cm), Courchevel (40/70 cm) a Val Thorens (100/130 cm).

Italské Alpy

V Itálii je v provozu například Canazei (0/25 cm) s šesticí vleků. Livigno (1/60 cm) uvádí sedmnáct vleků a Val Senales (30/70 cm) až devět vleků. Champoluc (15/40 cm) mělo v týdnu v provozu dva vleky a v sobotu k nim přidalo ještě čtveřici dalších. 

Švýcarské Alpy

Konečně sníh hlásí i švýcarská střediska. Crans Montana (25/40 cm) otevřela pro lyžování ve čtvrtek 8. prosince. Přes metr čerstvého sněhu napadlo stejný den v oblasti Gstaad (20/125 cm). A své první lanovky roztočili i ve Verbier (15/70 cm). 

S využitím: http://www.rozhlas.czhttp://www.zimni-alpy.cz/

Foto: SkiResort ČERNÁ HORA

Článek má tyto nálepky rakousko francie česko
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 11-12-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit